Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Chodziło mi o Twój system Stary człowiek.
Stary człowiek, oczywiście, że ten system z punktacją w ramach każdego ćwiczenia jest lepszy i tak będą sędziowane kolejne Konfrontacje. Dzięki temu będzie warto walczyć w każdym z ćwiczeń.

Tunias

w takiej sytuacji wyrównają się trochę szanse, żaden "mistrz jednego ćwiczenia" nie wykosi konkurencji, a i emocje będą większe, jestem za.
(2014-03-03, 15:50)zahir napisał(a): [ -> ]Stary człowiek, oczywiście, że ten system z punktacją w ramach każdego ćwiczenia jest lepszy i tak będą sędziowane kolejne Konfrontacje. Dzięki temu będzie warto walczyć w każdym z ćwiczeń.

Świetnie, i tu zaproponowałbym pewną modyfikację (zmuszającą do udziału w obu konkurencjach) - zamiast dodawać punkty za miejsca z poszczególnych konkurencji mnożyć je przez siebie - nie zmienia to zasadniczo kolejności liczonej względem dodawania, z wyjatkiem biorących udział tylko w jednej konk.- tych eliminuje bo mnożenie przez 0 = 0.
Oczywiście to tylko propozycjaSmile
(2014-03-03, 16:20)Stary Człowiek i Może napisał(a): [ -> ]Świetnie, i tu zaproponowałbym pewną modyfikację (zmuszającą do udziału w obu konkurencjach) - zamiast dodawać punkty za miejsca z poszczególnych konkurencji mnożyć je przez siebie - nie zmienia to zasadniczo kolejności liczonej względem dodawania, z wyjatkiem biorących udział tylko w jednej konk.- tych eliminuje bo mnożenie przez 0 = 0.
Oczywiście to tylko propozycjaSmile

Ja bym raczej unikał zmuszania do brania udziału w 2 konkurencjach bo może się zdarzyć, że np ktoś ma kontuzję nogi i nie może robić przysiadów ale może się podciągać i wystartowanie w jednej konkurencji nie miałoby zupełnie sensu bo i tak miałby zero punktów. Mogłoby to zniechęcić do wzięcia udziału w zabawie.
Myślę, że sumowanie jest lepsze niż mnożenie.

Mi by się podobało, jakby w konfrontacjach nie było samej wytrzymałościówki np dać do wyboru kilka progresji z każdego ćwiczenia z odpowiednim mnożnikiem punktów, ale to by mocno komplikowało ocenianie i trzeba by mocno kombinować z wyliczaniem takiego mnożnika. Być może wtedy więcej osób by było zainteresowanych, bo niektórzy wolą zrobić 5 powtórzeń bardzo trudnej wersji ćwiczenia niż 50p łatwiejszej wersji. Nie każdemu zależy żeby robić 100 pompek a na razie tylko takie podejście jest promowane w konfrontacjach Wink
(2014-03-03, 17:40)rafal napisał(a): [ -> ]Mi by się podobało, jakby w konfrontacjach nie było samej wytrzymałościówki np dać do wyboru kilka progresji z każdego ćwiczenia z odpowiednim mnożnikiem punktów, ale to by mocno komplikowało ocenianie i trzeba by mocno kombinować z wyliczaniem takiego mnożnika. Być może wtedy więcej osób by było zainteresowanych, bo niektórzy wolą zrobić 5 powtórzeń bardzo trudnej wersji ćwiczenia niż 50p łatwiejszej wersji. Nie każdemu zależy żeby robić 100 pompek a na razie tylko takie podejście jest promowane w konfrontacjach Wink

Racja - ale stworzenie uniwersalnego systemu punktowania byłoby praktycznie miemożliwe.
Może zróbmy własny COD dla Konfrontacji. Big Grin W gimnastyce jest coś takiego i nie ma problemu. Big Grin Wiadomo za co odjąć, jak ocenić dany element. Big Grin
Panowie, system oceniania musi być prosty i przejrzysty dla każdego. Zbyt skomplikowany spowoduje, że ludzie nie będą brali udziału w konkursie.
(2014-03-03, 18:06)zahir napisał(a): [ -> ]Panowie, system oceniania musi być prosty i przejrzysty dla każdego. Zbyt skomplikowany spowoduje, że ludzie nie będą brali udziału w konkursie.

Obecny system sprawia, że ja nie biorę udziału Tongue
Ale byłby sprawiedliwy. Ten też jest, ale budzi kontrowersje. Big Grin Zobaczymy jak z tym będzie. Ja jednak Wam i tak napiszę na brudno ten "COD", bo uwielbiam drobiazgowymi rzeczami się zajmować. Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29