Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje luty "Pompujemy"!!!

Chodziło mi o Twój system Stary człowiek.

Stary człowiek, oczywiście, że ten system z punktacją w ramach każdego ćwiczenia jest lepszy i tak będą sędziowane kolejne Konfrontacje. Dzięki temu będzie warto walczyć w każdym z ćwiczeń.

w takiej sytuacji wyrównają się trochę szanse, żaden "mistrz jednego ćwiczenia" nie wykosi konkurencji, a i emocje będą większe, jestem za.

(2014-03-03, 15:50)zahir napisał(a):  Stary człowiek, oczywiście, że ten system z punktacją w ramach każdego ćwiczenia jest lepszy i tak będą sędziowane kolejne Konfrontacje. Dzięki temu będzie warto walczyć w każdym z ćwiczeń.

Świetnie, i tu zaproponowałbym pewną modyfikację (zmuszającą do udziału w obu konkurencjach) - zamiast dodawać punkty za miejsca z poszczególnych konkurencji mnożyć je przez siebie - nie zmienia to zasadniczo kolejności liczonej względem dodawania, z wyjatkiem biorących udział tylko w jednej konk.- tych eliminuje bo mnożenie przez 0 = 0.
Oczywiście to tylko propozycjaSmile

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot

(2014-03-03, 16:20)Stary Człowiek i Może napisał(a):  Świetnie, i tu zaproponowałbym pewną modyfikację (zmuszającą do udziału w obu konkurencjach) - zamiast dodawać punkty za miejsca z poszczególnych konkurencji mnożyć je przez siebie - nie zmienia to zasadniczo kolejności liczonej względem dodawania, z wyjatkiem biorących udział tylko w jednej konk.- tych eliminuje bo mnożenie przez 0 = 0.
Oczywiście to tylko propozycjaSmile

Ja bym raczej unikał zmuszania do brania udziału w 2 konkurencjach bo może się zdarzyć, że np ktoś ma kontuzję nogi i nie może robić przysiadów ale może się podciągać i wystartowanie w jednej konkurencji nie miałoby zupełnie sensu bo i tak miałby zero punktów. Mogłoby to zniechęcić do wzięcia udziału w zabawie.
Myślę, że sumowanie jest lepsze niż mnożenie.

Mi by się podobało, jakby w konfrontacjach nie było samej wytrzymałościówki np dać do wyboru kilka progresji z każdego ćwiczenia z odpowiednim mnożnikiem punktów, ale to by mocno komplikowało ocenianie i trzeba by mocno kombinować z wyliczaniem takiego mnożnika. Być może wtedy więcej osób by było zainteresowanych, bo niektórzy wolą zrobić 5 powtórzeń bardzo trudnej wersji ćwiczenia niż 50p łatwiejszej wersji. Nie każdemu zależy żeby robić 100 pompek a na razie tylko takie podejście jest promowane w konfrontacjach Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer

(2014-03-03, 17:40)rafal napisał(a):  Mi by się podobało, jakby w konfrontacjach nie było samej wytrzymałościówki np dać do wyboru kilka progresji z każdego ćwiczenia z odpowiednim mnożnikiem punktów, ale to by mocno komplikowało ocenianie i trzeba by mocno kombinować z wyliczaniem takiego mnożnika. Być może wtedy więcej osób by było zainteresowanych, bo niektórzy wolą zrobić 5 powtórzeń bardzo trudnej wersji ćwiczenia niż 50p łatwiejszej wersji. Nie każdemu zależy żeby robić 100 pompek a na razie tylko takie podejście jest promowane w konfrontacjach Wink

Racja - ale stworzenie uniwersalnego systemu punktowania byłoby praktycznie miemożliwe.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot

Może zróbmy własny COD dla Konfrontacji. Big Grin W gimnastyce jest coś takiego i nie ma problemu. Big Grin Wiadomo za co odjąć, jak ocenić dany element. Big Grin

Panowie, system oceniania musi być prosty i przejrzysty dla każdego. Zbyt skomplikowany spowoduje, że ludzie nie będą brali udziału w konkursie.

(2014-03-03, 18:06)zahir napisał(a):  Panowie, system oceniania musi być prosty i przejrzysty dla każdego. Zbyt skomplikowany spowoduje, że ludzie nie będą brali udziału w konkursie.

Obecny system sprawia, że ja nie biorę udziału Tongue

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer

Ale byłby sprawiedliwy. Ten też jest, ale budzi kontrowersje. Big Grin Zobaczymy jak z tym będzie. Ja jednak Wam i tak napiszę na brudno ten "COD", bo uwielbiam drobiazgowymi rzeczami się zajmować. Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości