Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje luty "Pompujemy"!!!

@KrzysiekIno - problem z Twoim kluczem oceniania - i z kluczami do ćwiczeń w ogóle - jest taki, że jego zastosowanie wprowadziło by naprawdę masę nierówności i w zasadzie większość opcji byłaby nieopłacalna. Prosty przykład: podchwytem podciągnę się z ~17 razy, nachwytem 2-3 razy mniej (nachwytem jakiej szerokości? To też dużo zmienia!). Już tutaj widać, że podciąganie się podchwytem jest w zasadzie bezsensowne, bo traci się bardzo dużo punktów z racji olbrzymiej różnicy w ocenianiu w stosunku do niewielkiej różnicy w trudności. Później mamy podciąganie w poziomce, to różnie u różnych osób będzie wyglądać; jednak już podciągnięcia na jednej ręce nigdy nie będą opłacalne, bo dają tylko 2,5-3 razy więcej punktów, a większość osób nie zrobi nawet jednego. (Ja przy tych moich 17 podchwytach nie jestem w stanie nawet ugiąć ręki w nachwycie jedną ręką).
No i co tu zrobić? Myślę, że "nie da rady" stworzyć wystarczająco precyzyjnego klucza, żeby był on i uczciwy, i faktycznie pozwalał na równą walkę osób bardziej lubiących siłę (np. podciągnięcia na jednej ręce) i tych wolących wytrzymałość (np. podciągnięcia klasyczne).
A co w przyszłych konfrontacjach? Cóż, ja, mimo że do tej pory jakoś zbytnio się nie popisałem Sad , jestem raczej pozytywnie nastawiony do ćwiczeń i nie mogę się doczekać kolejnych ich propozycji. Dopóki nie będą one wymagały szczególnego sprzętu (np. kółka), to będę się STARAŁ brać udział.

Proponuję zamknąć ten wątek i przyjąć na klatę kolejne ćwiczenia oraz klucz oceniania do nich - przecież każdy ma równe szanse i cały miesiąc by coś zdziałać Smile Dlatego do pracy! Big Grin juz 4 dni marca za nami Wink

Bawmy się dalej!

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile

(2014-03-04, 22:20)Dudo napisał(a):  Proponuję zamknąć ten wątek i przyjąć na klatę kolejne ćwiczenia oraz klucz oceniania do nich - przecież każdy ma równe szanse i cały miesiąc by coś zdziałać Smile Dlatego do pracy! Big Grin juz 4 dni marca za nami Wink

Bawmy się dalej!

I tu zgodziłbym się nie polemizowaćSmile

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot

Ok.wobec tego postaramy się coś szybko przygotować Smile

Jak ma brzmieć treść wiadomości do mtidea.pl w sprawie otrzymania nagrody? Mam się powołać na udział w konfrontacji? Sorki za może takie banalne pytanie, ale jestem laikiem w tego typu zabawach Wink Dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam.

Napisz w temacie konforntacje luty <zajęte miejsce> a w treści imię nazwisko, adres, i telefon kontaktowy Smile

piszesz prywatną wiadomosc do uzytkownika mtidea.pl Smile

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile

Dokładnie tak, jak opisał Dudo Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości