Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje luty "Pompujemy"!!!

A to nie będzie czasami tak, że gdy bierzemy siłę pod uwagę to przydałoby się podzielenie na kobiety i mężczyzn? Nie ma co kobitki są" trochę" słabsze od panów Wink Tylko z kolei mało tu pań....

(2014-03-03, 19:56)KrzysiekIno napisał(a):  Może wznosy nóg do drążka, zwis brodą nad drążkiem, zwis na drążku, zwis odwrotny.

Mi sie podoba Smile
Coś z drążkiem chciałbym,wtedy na pewno nagrałbym coś i by odpowiednia osoba oceniła sylwetkę,technikę itp. Smile

Satetsu, dipy rozumiem ale pseudo planche może być za trudne dla większości użytkowników. Myślę, że Anasti też ma rację, że trzeba by wziąć pod uwagę kobiety i stworzyć dla nich osobną kategorię. Może po prostu wybrać parę opcji ćwiczenia i w zależności od skali trudności dobrać do nich ocenę punktową. Np. dip z oparciem o taśmę - 1 pkt, z kółkami neutralnie - 2pkt, z kółkami odkręconymi - 3pkt. Podaję punktację dla orientacji, niekoniecznie wiążącoWink

(2014-03-03, 22:31)zahir napisał(a):  Może po prostu wybrać parę opcji ćwiczenia i w zależności od skali trudności dobrać do nich ocenę punktową. Np. dip z oparciem o taśmę - 1 pkt, z kółkami neutralnie - 2pkt, z kółkami odkręconymi - 3pkt. Podaję punktację dla orientacji, niekoniecznie wiążącoWink

Właśnie to proponowałem pisząc o "mnożnikach" dla różnych progresji ale to się komplikuje cały system oceniania i będzie ciężko wyznaczyć takie mnożniki dla poszczególnych progresji

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer

No tak, bo w różnych ćwiczeniach różnica między kolejnymi progresjami będzie różna. Za każdym razem trzeba by indywidualnie określać wartości punktowe biorąc pod uwagę skalę trudności progresji danego ćwiczenia.

Może podciąganie w poziomce, zwis na drążku w róznych kątach, może być na jednej ręce - filmy będą krótsze Big Grin

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot

Zróbmy na kółkach kto dłużej utrzyma rozpięcie Smile taśmy min. 1,5m Big Grin

(2014-03-03, 23:08)Mrowek napisał(a):  Zróbmy na kółkach kto dłużej utrzyma rozpięcie Smile taśmy min. 1,5m Big Grin

zwykłe czy odwrotne?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer

Załóżmy, że:
podciąganie jest wyjściowe z najniższej grupy A.
A. Podciąganie podchwytem, 0.1 ocena
B. Podciąganie nachwytem, 0.2 ocena
C. Podciąganie podchwytem w poziomce, 0.3 ocena
D. Podciąganie nachwytem w poziomce, 0.4 ocena
E. Podciąganie podchwytem na jednej ręce, 0.5 ocena
F. Podciąganie nachwytem na jednej ręce. 0.6 ocena
Zatem:
Krzysztof podciąga się 10 razy podchwytem, grupa A. Dostaje 1pkt. razem, gdyż 0,1 x 10 = 1 pkt.
Analogicznie: żeby dostać 1 pkt. musi podciągnąć się nachwytem (grupa B) 5 razy
Grupa C: by wygrać musi się podciągnąć ok. 3,5 razy. 4 razy.
Grupa D: 2,5 raza.
E: 2 razy.
F: 1,7 raza.

Nie uwzględniałem błędów, itp.

Takie skomplikowane... Wybaczcie musiałem! Wink

a podciągnięcie na jednej ręce nachwytem w poziomce ?Big Grin

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości