Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

dieta na rzeźbę (brzucha)
#1

Dobrze więc mam 19 lat, trenuję parkour i w domu sobie robię pompki i scyzoryki, ważę 79 i mierzę 176 cm, proszę o konkretną dietę, żebym mógł spalić tłuszcz z brzucha, bo głownie kanapki mnie tuczą, bo im więcej trenuję tym mam większy głód. Z góry dzięki za rady Wink
#2

Prosta sprawa, każdy z nas posiada podstawową przemianę materii czyli jest to minimalne zapotrzebowanie na kalorie w celu podtrzymania podstawowych funkcji życiowych. Oczywiście istnieją testy, które możesz przeprowadzić w domu aby ustalić jego poziom jest do tego potrzebny pulsometr. Z faktu ,że jesteś aktywny fizycznie wystarczy jeszcze bardziej zwiększyć pobór kalorii i zmienić nawyki:

Proste rady:
Lepiej zjeść pięć małych posiłków niż trzy duże.
Ogranicz produkty przetworzone (pasztety, kiełbasy, cukier itp.).
Postaraj się spożywać produkty pełnowartościowe.
Zwiększ ilość owoców i warzyw.
Przejrzyj dział : odżywianie
Zwiększ ilość poboru kalorii poprzez wysiłek , bardzo dobrze sprawdza się tutaj obwód ćwiczebny Obwód opisany w tym temacie jest bardzo prosty, więc zwiększ jego trudność poprzez dodanie kilku nowych ćwiczeń.
#3

Najlepsza dieta na kaloryfer to czekolada... to od razu widać przecież - wygląda jak 8 lub 10pak Tongue

"Uważaj aby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
#4

Sexi Bojler Smile
#5

szczerze powiedziawszy liczyłem na konkretną dietę, gdzie wypiszesz co jeść, a czego nie, a nie tylko co zwiekszyc a co zmniejszyc, a w tamtych watkch poki co nie doszukalem sie niczego takiego ;p
#6

Chcesz typowej rozpiski przy ktorej nie musisz myslec zeby leciec jak z planem lekcji? Za to sie placi dietetykom, ktorzy najpierw cie zbadaja i zmierza a potem podstawia do wzorow Big Grin. Ogolnie mowiac podejscie oryginalne, nic od siebie.

Nie ma czegos takiego jak miejscowe spalanie tluszczu z brzucha. Ja bym osobiscie wywalil wszelkie owoce, zostawil warzywa, scial wegle wszelkie a na pewno wy walil kanapki.
#7

Na pewno białe pieczywo, tłuste przetwory mięso/szynko-podobne, tłuste sery, oraz wszelkie margaryny i inne tłuszcze bym wywalił, ale bez przesady z tym odstawieniem kanapek Wink

Dla przykładu taka kanapka z:
- pełnoziarnistego pieczywa np. ze słonecznikiem,
- jakiegoś chudego mięska/ryby (typu pierś z kurczaka, tuńczyk, polędwica sopocka),
- jakaś sałata, kiełki i warzywka
nie będzie taka zła Smile

Albo kanapka z chudym białym serem... Tongue
#8

Alvaros, ciężko doradzać Ci konkretne rzeczy, bo zależy to od osobistych preferencji i zasobności portfela. Ale zgodnie z tym co doradzają Ci chłopaki wyrzuć: jasne pieczywo, cukier, potrawy mączne, sklepowe wędliny. Możesz z powodzeniem natomiast jeść prawdziwe ciemnoziarniste pieczywo (ale ze sprawdzonej piekarni, bo większość jest barwione karmelem). Do chleba twaróg lub gotowana pierś z kurczaka. Polecam również drinki z shakera robione na bazie twarogu.
#9

No w koncu chlopaki pojawily sie jakies konkrety Wink ogolnie nie jestem gruby, jak zepne brzuch to jest rzezba, no ale wlasnie, jak zepne.. jak mam luzno to mi sie strasznie nie podoba, a w najlepszym momencie byl fajny 4pack, gdy cwiczylem jakies 2 miesiace ABS'a Wink ale dolnych partii nigdy nie umialem zrobć ;p
#10

Nie istnieje coś takiego jak pecjalne ćwiczenia na dolne partie brzucha. Po prostu tkanka tłuszczowa tam odkłada się najszybciej. Poza dietą bardzo ważne są ćwiczenia. Frederick Delavier w swojej książce powołuje się na badania potwierdzające, że ćwiczenia na daną partię ciała pomagają spalić tłuszcz w tym obszarze.

Co do diety polecam przeczytać artykuł wrzucony przez Juggera w dziale "kawa". Może warto wykorzystać jej działanie w procesie palenia tłuszczu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości