Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

dieta na rzeźbę (brzucha)
#41

(2013-10-06, 10:15)Jugger napisał(a):  Satetsu, w Lidlu jest promocja na Kerrygold, po 4,7 z a kostke

Wiem kupiłem 2 sztuki od razu ; P Nie dość, że promocja to jeszcze 250g, a nie 200g tak jak zawsze.
#42

Wybaczcie, że się wtrącę w temat, ale ostatnio sam się przemogłem i zacząłem zastanawiać się nad dietą - również zależy mi na redukcji BF.

Nie czytałem zbyt wiele na temat diet, ale łącząc to co lubię z paroma rzeczami, które obiły mi się o uszy ułożyłem sobie coś takiego:

Śniadanie: jajecznica z pomidorem lub micha płatków z mlekiem, zaraz po posiłku kawa (sypana, czarna, gorzka),

Obiad:
1. opcja: 100-120g ryżu (to waga jeszcze surowego ;p), jakieś 250-300g piersi z kurczaka, brokuły lub jakaś mieszanka świeżych warzyw (typu kapusta, pomidor, ogórek, kalafior etc.),
2. opcja: 100-120g ryżu + mieszanka chińska warzyw (mrożona)

Kolacja: jogurt + dwie kanapki chleba razowego z czym - to już zależy od tego co znajdę w lodówce ;p


Ponadto dziennie piję średnio z flaszkę 1,5l wody i kilka herbat (w tym jedną do kolacji).

Dodam, że zanim wpadłem na ograniczenie jedzenia, jadłem przykładowo:
Śniadanie - kawa, pierwszy obiad ok. 12:00 - jajecznica + trzy kawałki chleba, drugi obiad ok. 15-16 ryż + kurczak itd, trzeci obiad - 0,5kg pierogów ruskich, kolacja trzy kawałki chleba z serem podsmażanego na patelni.


Co myślicie?
#43

(2013-10-06, 23:18)Seth napisał(a):  [i]Śniadanie: jajecznica z pomidorem lub micha płatków z mlekiem, zaraz po posiłku kawa (sypana, czarna, gorzka),

Co myślicie?
Ja mysle, ze to troche dziwne podejscie. Jajecznica z pomidorem to glownie tluszcz plus bialko i troszeczke weglowodanow, ogolnie full natural o ile smazysz na masle albo smalcu. Z kolei micha platkow z mlekiem to glownie weglowodany przetworzone, full cukru i troche bialka. Kazda z tych opcji uruchamia rozne szlaki metaboliczne i powoduje inna reakcje. Jajecznica nie podnosi w ogole poziomu cukru we krwi a zatem insuline trzymasz na niskim poziomie a tluszcze syca na bardzo dlugo. Druga opcja powoduje gwaltowny skok insuliny i potem szybki spadek poziomu cukru we krwi i szybki glod, a zatem kolejny posilek.

Moiim zdaniem powinienes sie zdecydowac na konkretna opcje, bo moim zdaniem ten rozklad to kompletny chaos, z ktorego raczej nic dobrego nie wyniknie a na pewno nie redukcja fatu. Powiedzialbym, ze to typowa dieta pakera z sfd czyli jesc aby jesc.
#44

Jest chaos wynikający z niewiedzy. Big Grin

A jak powinienem układać posiłki, żeby to było najbardziej efektywne/
#45

Nie chcialbym ci niczego sugerowac, nie znam twoich celow, zalozen, upodoban, mozliwosci finansowych, warunkow etc. Ale raczej nie powinno sie fundowac takich metabolicznych hustawek, bo organizmowi trudno jest wtedy osiagnac i wypracowac jakas rownowage (homeostaze) kiedy co posilek zaprzegasz do pracy coraz to rozne hormony i enzymy. Zdecydowac sie z czego bedzie ta energia i zmniejszyc prawie do minimum drugie zrodlo, bo inaczej nie bedzie chudniecia i w ogole bedzie to co jest a czego nie chcesz Big Grin
#46

Czyli muszę wybrać czy chcę czerpać energię z białek, tłuszczy, czy węglowodanów, tak?
#47

Ogolnie tak, ale bialka nie powinny byc zrodlem energii, nie sa do tego stworzone.

(2013-10-06, 21:21)Satetsu napisał(a):  
(2013-10-06, 10:15)Jugger napisał(a):  Satetsu, w Lidlu jest promocja na Kerrygold, po 4,7 z a kostke

Wiem kupiłem 2 sztuki od razu ; P Nie dość, że promocja to jeszcze 250g, a nie 200g tak jak zawsze.

Ja kupilem od razu 5 ale cos mi ono tak nieladnie margaryna zalatuje zapachowo. Mialem irlandzkie, takie 450gr to calkiem inne bylo.
#48

Dobra Panowie, to ja się dołączam do Pawła, czy mógłby ktoś jakieś źródła polecić na ten temat - zrzucenie BF... Jak układać, co należy jeść kiedy i gdzie.. Itp.. Nie ufam takim stronom fit, fitness, jedz z nami, schudnij x kg... Wy macie doświadczenie.. Na początek jakieś wskazówki bym mógł od czegoś zacząć. Dzięki.
#49

Na początek wyeliminuj cukier, pieczywo (zwłaszcza to na polepszaczach), potrawy mączne i ziemniaki. Samo to powinno już dużo dać.
#50

Jakies zrodlo weglowodanow bym zostawil, ziemniaki i kasza gryczana sa ok.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości