Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

dieta na rzeźbę (brzucha)
#11

Ja przy podobnym do Twojego wzroście (178cm), ważę ok. 69-71 kg, fakt, mam praktycznie płaski brzuch, ale żeby było widać drabinkę to trzeba się spiąć mimo wszystko... także jak zrzucisz te ok. 10kg, to nic w tej kwestii się nie zmieni, żeby sześciopaczek było widać cały czas, to naprawdę trzeba się napracować i namęczyć Smile
#12

Patrzac anatomicznie jak sa przyczepione miesnie brzucha warto wrocic do tego co napisal Wade, tzn wziac jakas zwykla gume i sprobowac ja rozciagnac w jednej polowie "bardziej". Nie da sie, guma sie zawsze rozciaga rownomiernie i tak jest z miesniami brzucha. Albo ma sie silne albo slabe, a nie tak, ze gora silna/dol slaby czy na odwrot.

Co do miejscowego spalania tluszczu to nie ma takiej mozliwosci, zeby organizm "zabral" sobie surowiec energetyczny z brzucha jednoczesnie zostawiajac go np na udach albo dupsku. Zawsze bedzie bral rownomiernie i tam skad najlatwiej. Wiec jezeli masz zalany brzuch to pewnie i w innych miejscach ciala.
#13

Jugger, jak już pisałem Delavier przytacza badania, że jednak da się spalić miejscowo. Wiem, że to dość kontrowersyjna teoria, nie mniej jednak ta książka ma recenzję naukową, więc skoro to tam przeszło, to pewnie coś w tym jest.
#14

Czytalem, kompletnie sie nie zgadzam Smile

Oczywiscie, nie jest tez tak, ze wiekszosc ma racje, ale w tym wypadku to jest raczej niemozliwe. Nie da sie miec wielkich, osmalcowanych ud i wyrzezbionego szesciopaka. Jakby sie tak dalo to byloby wrecz cudownie Big Grin

Dopuszczam, ze moga byc to jakies anomalia albo granice bledu pomiarowego ale ogolnie to jest redukcjonizm jakis dla mnie.

Cytat:Miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej to głęboko zakorzeniony mit i to, co może nam pomóc palić zapasy z tych regionów, w ostatniej kolejności zależy od wykonywanych ćwiczeń na tą partię.
https://treningbiegacza.pl/dieta/ciekawo...2uszczowej
#15

Chłopaki powiem wam że ostatnio czytałem dość obszerny artykuł gdzie Szwedzcy naukowcy udowodnili możliwość miejscowego spalania tłuszczu i to własnie z brzucha.Były podane całe badania co bardzo mnie zaciekawiło lecz nadal nie przekonało, gdyż nigdzie nie zaobserwowałem takiej właśnie przemiany u żadnej znajomej mi osoby z doświadczeniem w treningu.
Gdyby istniała taka możliwość żadna dieta nie miałaby zastosowania a każdy z nas np: w lipcu dorzeżbił by brzuch a w sierpniu udaSmile

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#16

No jest jedno znane badanie na temat tego, ze lipoliza jest wieksza w tkankach bezposrednio "zainteresowanych" ale to jakies nieistotne wartosci sa raczej http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16985258

Pewnie nie dziwne, ze organizm jak zwykle wykorzystuje najprostsze i najmniej energochlonne sposoby ale ja tez nie widzialem nikogo, kto by to udowodnil na sobie Big Grin
#17

Ja jak wracałem do ćwiczeń, nie wiedząc od czego zacząć, zacząłem od A6W i faktycznie - nawet znajomi mówili, że jest mnie mniej na brzuchu. Tongue
#18

Ja bym wywalił pieczywo całe. Prawdziwe posiłki buduje się na kaszach, ew. ziemniakach, nie na chlebie. Dodałbym do tego dietę zgodną z równowagą kwasowo zasadową, czyli jedzenie dużo warzyw i kaszy jaglanej.
#19

(2013-09-25, 15:07)wino napisał(a):  Ja bym wywalił pieczywo całe. Prawdziwe posiłki buduje się na kaszach, ew. ziemniakach, nie na chlebie.
Tutaj sie zgodze w calej rozciaglosci Big Grin

Co do tego "zasadowienia" to nie Big Grin
#20

Przykładowa rozpiska:
Śniadanie:
Średnia miska musli
Jogurt Naturalny
Szklanka Mleka
Szklana soku pomarańczowego
Drugie śniadanie:
2 jabłka
Jogurt owocowy
Obiad:
Ziemniaki pieczone
Oliwa z oliwek
Puszka tuńczyka w sosie własnym
Sałatka
2 Kiwi
Deser:
Pomarańcza
Jogurt owocowy
Po treningu
2 banany
Kolacja:
Kurczak
Makaron z oliwą z oliwek
Brokuły
Marchew
Sos pomidorowy
Wieczór:
Kiść czerwonych winogron

Około 2500kcal, ~130g białka, ~400g węglowodanów, ~50g tłuszczu

Oczywiście jak naładujesz 3 piersi to nagle wyjdzie 100g więcej białka Smile, więc porcje są rozpisane dla przeciętnej osoby. Pamiętaj zapisuj co jesz, ogranicz tłuszcze nasycone i planuj posiłki na cały dzień. Tak abyś nie musiał korzystać z Fastofoodów i innych przybytków zła Smile.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości