Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Back Lever
#21

To dotyczy wykonania ćwiczenia, bez względu na to jak je robisz. Osobiście uważam jednak, że nie ma sensu ćwiczyć nachwytu, chyba, że szybko chcesz się pochwalić zrobieniem elementu. Podchwyt przygotowuje Twoje łokcie do podporu wagą (planche), rozpięcia (iron cross) i tym podobnych ćwiczeń, więc warto od razu do tego dążyć
#22

(2014-05-16, 21:12)zahir napisał(a):  To dotyczy wykonania ćwiczenia, bez względu na to jak je robisz. Osobiście uważam jednak, że nie ma sensu ćwiczyć nachwytu, chyba, że szybko chcesz się pochwalić zrobieniem elementu. Podchwyt przygotowuje Twoje łokcie do podporu wagą (planche), rozpięcia (iron cross) i tym podobnych ćwiczeń, więc warto od razu do tego dążyć


nie ma sensu ćwiczyć nachwytu, chyba, że szybko chcesz się pochwalić zrobieniem elementu

nachwytem jest dużo ciężej podchwytem jest łatwiej nawet łatwiej jest sie podciągnąć nie rozumiem ?
#23

Rozmawiamy o wadze tyłem a nie o podciąganiu. To ćwiczenie dużo łatwiej robi się w nachwycie.
#24

Zależy jak kto patrzy. Waga podchwytem to taka gdzie ze zwisu podchwytem przechodzimy do wagi i wtedy niejako jesteśmy w nachwycie. Bardziej obrazowe jest określenie że waga podchwytem to waga w której kciuki są skierowane na zewnątrz. W SW najcześciej spotykana jest waga nachwytem czyli z kciukami skierowanymi ku sobie (do środka)

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#25

(2014-05-16, 23:26)rafal napisał(a):  Zależy jak kto patrzy. Waga podchwytem to taka gdzie ze zwisu podchwytem przechodzimy do wagi i wtedy niejako jesteśmy w nachwycie. Bardziej obrazowe jest określenie że waga podchwytem to waga w której kciuki są skierowane na zewnątrz. W SW najcześciej spotykana jest waga nachwytem czyli z kciukami skierowanymi ku sobie (do środka)

No raczej że tak Dodgy
#26

Przy moim opisie sugerowałem się pozycją startową w jakiej łapiemy drążek.
#27

(2014-05-17, 12:04)zahir napisał(a):  Przy moim opisie sugerowałem się pozycją startową w jakiej łapiemy drążek.

A szerokość chwyty ma znaczenie ? Ja na nachwycie i podchwycie robię na szerokość barków powinienem uczyć się na wąsko czy szeroko ?
#28

By wykonać wagę tyłem trzeba ścisnąć tricepsem najszerszy grzbietu, więc chwyt nie może być zbyt szeroki.
#29

(2014-05-18, 21:14)zahir napisał(a):  By wykonać wagę tyłem trzeba ścisnąć tricepsem najszerszy grzbietu, więc chwyt nie może być zbyt szeroki.

to jest ułatwienie, z którego korzysta się w trakcie nauki, ale docelowo chce się tego nie robić... dla tego warto np. jednocześnie ćwiczyć wagą rozkroczną chwytem na szerokość barków i kuczną na szerszym, tak, że ramiona nie ściskają pleców, itp.
#30

(2014-05-18, 21:27)Tullar napisał(a):  
(2014-05-18, 21:14)zahir napisał(a):  By wykonać wagę tyłem trzeba ścisnąć tricepsem najszerszy grzbietu, więc chwyt nie może być zbyt szeroki.

to jest ułatwienie, z którego korzysta się w trakcie nauki, ale docelowo chce się tego nie robić... dla tego warto np. jednocześnie ćwiczyć wagą rozkroczną chwytem na szerokość barków i kuczną na szerszym, tak, że ramiona nie ściskają pleców, itp.

A to dotyczy nachwyt czy podchwyt ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości