Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

L-sit
#51

(2013-08-12, 18:36)Luko napisał(a):  A ja jestem innego zdania.

Gdy jesteś początkującym, a domyślam się że jesteś to wystarczy abyś opanował hollow pozycje i oddech siły. Wówczas jak już powtarzałem, każde ćwiczenie wzmocni Ci brzuch. Spróbuj się podciągać z 24kg odważnikiem w pozycji "hollow" a przekonasz się czym jest praca brzucha i wówczas zdecydujesz czy potrzebne Ci jest jego ćwiczenie dodatkowo (nie sądzę). Podciągaj się w pozycji hollow, rób pompki w tej pozycji a ABS będziesz miał jak ze skały.

Sorki ale nie sądzę, by doradzanie początkującemu podciągania się z 24 kg odważnikiem było rozsądne. Generalnie w ogóle uważam, że odpowiednia progresja może spowodować, że obciążenie przy tego typu ćwiczeniach jest zbędne.

co do tego, czy trzeba trenować dodatkowo brzuch, to jak pisałem decyduje stopień jego wytrenowania. Jak dla mnie podstawowym sprawdzianem jest poziomka. Ponieważ mnie osobiście ona nie wychodzi najlepiej, ja brzuch wzmacniam. Jeżeli ktoś trzyma jednak prawidłową przez co najmniej 15 sekund bez problemu, to nie musi.

(2013-08-12, 18:09)armpower napisał(a):  Jednak dodam do skazanego chcę być bardziej funkcjonalny ,a co do pozycji statycznych wpływają jakoś na rozwój mięśni?

Jak najbardziej. wysiłek izometryczny bardzo dobrze wpływa na rozwój mięśni. Tą metodę stosowali już tacy atleci jak Max Sick. Przyjrzyj się gimnastykom specjalizującym się w kółkach gimnastycznych, czy nie mają pięknej muskulatury?

(2013-08-12, 21:17)armpower napisał(a):  ile sekund po ile serii aby można było przejść do następnego ćwiczenia?

Ponownie odsyłam cię do wątku, do którego link umieszczałem powyżej. Są tam wskazane czasy trzymania poszczególnego ćwiczenia, jak i ilości serii, zarówno dla programu Sommera, jak i tego który poleca Rafał. Są również dokładnie omówione różnice między nimi.
#52

(2013-08-12, 21:17)armpower napisał(a):  ile sekund po ile serii aby można było przejść do następnego ćwiczenia?

zahir podawał ci linka
(2013-07-16, 10:52)Mrowek napisał(a):  jeśli utrzymujesz wagę dłużej niż 15s, czas na trudniejszą wersję
#53

Takie pytanie do pozycji statycznych.
Maksymalny czas wykonywania to 6s czyli mogę zwiększać czas na podstawie książki sommer foundation czyli w ten sposób np
1 tydzień 4x6 2 tydzień 5x6 3 tydzień 5x3 4 tydzień 4x8 itd lub po prostu zwiększać o jakąś sekundę co trening jak dam radę?
#54

(2013-08-12, 23:53)armpower napisał(a):  Takie pytanie do pozycji statycznych.
Maksymalny czas wykonywania to 6s czyli mogę zwiększać czas na podstawie książki sommer foundation czyli w ten sposób np
1 tydzień 4x6 2 tydzień 5x6 3 tydzień 5x3 4 tydzień 4x8 itd lub po prostu zwiększać o jakąś sekundę co trening jak dam radę?

już mi się nie chce tego powtarzać... wszystko jest w wątku o pozycjach statycznych. masz tam opisane podejście Sommera i Low. Wybierz jedno z nich i stosuj się do tego.
Sommer nie wydał żadnej książki poza Building the Gymnastic Body, której już nawet nie sprzedaje na swojej stronie. Foundation Series to kurs w 4 częściach dostępny online.
#55

(2013-08-12, 23:53)armpower napisał(a):  1 tydzień 4x6 2 tydzień 5x6 3 tydzień 5x3 4 tydzień 4x8 itd lub po prostu zwiększać o jakąś sekundę co trening jak dam radę?

A jak zrobisz 5x6, 6x7 itd... to nic Ci nie urwie przecież Smile

Nie zachowujmy sie jak kujony w podstawówce... byle tylko wyryć na pamięć, tyle i tyle teraz, tyle i tyle potem. Podstawą jest zrozumienie jak działa nasze ciało (każde działa inaczej) i dostosowanie się do jego możliwości (Posiadanie moralności i techniki, bo życie to nie tylko atak ale i uniki - nie mogłem się powstrzymać Smile ). Liczby nie mają większego znaczenia, są tylko odnośnikiem.

Po prostu rób, mniej rozmyślaj, co możesz i kiedy i ile, bardziej rób ile możesz, kiedy możesz i jak możesz. Efekty przyjdą i dopiero wtedy można będzie sie zastanowić jak poćwiczyć żeby zrobić ćwiczenie perfekt. Do tego są plany. Bierz się do roboty i już, nie oglądaj sie na posty, wyliczenia, liczby... Zrób to, a zobaczysz, że wiedza sama przyjdzie i wszystko Ci się poukłada. Będziesz wiedział od razu ile, co i jak.
#56

rafal chodzi mi o to
http://gymnasticbodies.com/foundationone.html
ok już wszystko wiem dzięki za pomoc.Temat do zamknięcia


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości