Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

L-sit
#1

Witam
Czy ćwiczenia takie jak L-sit czy trudniejsza wersja v-sit pomogą same w utrzymaniu bardzo silnych core i ułatwią wykonywanie ćwiczeń statycznych jak bl,fl czy planche?
#2

Zdecydowanie pomogą. Czy same? Nie. Ćwiczenia trzeba urozmaicać, intensyfikować itp. Nie mniej jednak poziomka (L sit) to jedno z podstawowych ćwiczeń gimnastycznych. Nie bez powodu jest przedmiotem aktualnych Konfrontacji. Dlatego zawsze warto nad nią pracować. Druga sprawa, że w wadze przodem (front lever), tyłem (back lever), waga w podporze (planch) itp. pracuje praktycznie każda grupa mięśniowa, więc równie ważny będzie grzbiet, ramiona i inne mięśnie.
#3

Czyli co polecasz jeszcze na core dodatkowo?
#4

http://drillsandskills.com/article/16 Assistance exercises na samym dole strony.! Wink
#5

I co te 2 ćwiczenia wystarczą l-sit i assistance exercises
#6

Jeśli przejrzysz wątek o rozgrzewce, lub post Mrówka o prostym treningu, znajdziesz tam wiele ćwiczeń na wzmocnienie core. Jeśli zaczniesz ćwiczyć pozycje statyczne, również będziesz je wzmacniał (a można zacząć od prostej progresji). Warto dorzucić wznosy nóg na drążku lub drabinkach, pompki i proste rozpięcia na niskich kółkach z kolan itp. Zadbaj też o lędźwie. Kołyski, unoszenie nóg leżąc na skrzyni (stole) na brzuchu, wznosy nóg stojąc na głowie.
#7

Przyjrzyj się bliżej oddechowi siły oraz brzuszkom Jandy, także.
#8

Polecam zapoznanie się z ćwiczeniami w pozycjach gimnastycznych (hollow body) które znacznie wzmacniają sekcję środkową i przełożą się na poprawną technikę w trakcie utrzymywania pozycji statycznych.
Moim ulubionym ćwiczeniem na brzuch są wznosy nóg w zwisie tyłem do drabinki w pełnym zakresie czyli od zwisu do szczebelka nad czołem.
#9

Dzięki bardzo za pomoc, a była by taka możliwość żeby ktoś mi tu ułożył plan na core?Bo narazie jestem na etapie bl i jakoś mi nie idzeSmile
#10

bl ćwicz razem z fl. Zacznij od pozycji kulonych. Co do core, to dwa, trzy razy w tygodniu rób któreś z podanych ćwiczeń np. wznosy nóg i poziomkę. W pozostałych ćwiczeniach zgodnie z radą Mrówka zadbaj o pozycję hollow body (np. przy podciąganiu). Sekcja środkowa sama się wzmocni, tylko daj jej trochę czasu i sumiennie trenuj. to prosta sprawa, nie ma tu żadnych "tajemnych" technik. Liczy się tylko systematyczność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości