Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

L-sit
#41

Jednak dodam do skazanego chcę być bardziej funkcjonalny ,a co do pozycji statycznych wpływają jakoś na rozwój mięśni?
#42

A ja jestem innego zdania.

Gdy jesteś początkującym, a domyślam się że jesteś to wystarczy abyś opanował hollow pozycje i oddech siły. Wówczas jak już powtarzałem, każde ćwiczenie wzmocni Ci brzuch. Spróbuj się podciągać z 24kg odważnikiem w pozycji "hollow" a przekonasz się czym jest praca brzucha i wówczas zdecydujesz czy potrzebne Ci jest jego ćwiczenie dodatkowo (nie sądzę). Podciągaj się w pozycji hollow, rób pompki w tej pozycji a ABS będziesz miał jak ze skały.

Dopiero gdy wejdziesz na pewny wysoki poziom, możesz się zastanowić nad specjalizacją w kierunku brzucha (smocza flaga, full contact twist, martwe ciągi czy brzuszki Jandy). Obecnie daj sobie z tym spokój. Z podciąganie wyciśniesz swoje, a pozycje statyczne są niemożliwe do wykonania bez silnego korpusu, podczas ich trenowania będziesz go wzmacniał.

Co to znaczy funkcjonalne?
#43

Nie wiem czy dam rade podciągać się pozycji hollow ze względu że drążek w futrynie i jest nisko i nie mogę pozwolić sobie na swobodne wiszenie można zamiast holly podciągać się w pozycji L?
Te funkcjonalne to źle ująłem po prostu nie chcę wybierać między treningiem skazanym a pozycjami statycznymi i chcę się rozwijać w wielu kierunkach , bo osoba co robi pompki na jednej ręce, umie w pewnym stopniu pozycje statyczne i dodatkowo robi mc jest bardziej wszechstronna niż ta co żyje tylko pozycjami statycznymi
#44

To podciągaj się w pozycji L, jak najbardziej i problem brzucha masz załatwiony.

Oczywiście że łącząc ze sobą wiele narzędzi, daje Ci większą możliwość rozwoju.

W "Nagim wojowniku" Pavel pisze że proporcje siły dynamicznej do statycznej powinny wynosić 70 do 30. Wcześniej na przykład nie ćwiczyłem statyków, ale gdy je wrzuciłem w trening zauważyłem duże, na prawdę duże przyrosty siły. Dynamiczne ćwiczenia muszą być chociażby ze względu na budowę stawów, które są stworzone do pełnego zakresu ruchu. W statycznych taki nie występuje. Ale akurat gimnastycy w tej kwestii nie mają problemów, bo kółka gimnastyczne są świetne do budowania pełnego zakresu ruchu. Ja na przykład podstawową wersję rozpiętek traktuje jako mobilność na barki i mięśnie piersiowe. W ogóle kółka przy odrobinie wyobraźni są fenomenalne do poprawienia mobilności w górnej części ciała ;]
#45

@armpower pamiętaj, że nie da się zrobić wszystkiego naraz. w swoich celach podałeś 4 pozycje, których chcesz się nauczyć i w każdym z nich wykorzystywana jest siła rąk wyprostowanych. nie widzę tu miejsca na pompki nawet na jednej ręce... a jeżeli pompki na jednej ręce są twoim celem to trenuj tak, żeby osiągnąć ten cel, ale wtedy któryś z pozostałych celów odłóż na później.
co do podciągania na drążku rozporowym - podciąganie w pozycji L będzie nawet lepsze.
#46

No dobra ale dalej mam zamiar dodać pozycje statyczne tylko pytanie jakie dodać bo jeśli 4 to za dużo to co wybrać?
#47

(2013-08-12, 19:45)armpower napisał(a):  No dobra ale dalej mam zamiar dodać pozycje statyczne tylko pytanie jakie dodać bo jeśli 4 to za dużo to co wybrać?

najłatwiejsze jest BL, najtrudniejsze planche. FL i flaga są podobnej trudności (chyba flaga nieco łatwiejsza).
ja zacząłbym od BL i FL.
#48

OK czyli tylko bl i fl a co do flagi jak nauczę się bl i fl to flaga przyjdzie mi z łatwością?
#49

(2013-08-12, 20:45)armpower napisał(a):  OK czyli tylko bl i fl a co do flagi jak nauczę się bl i fl to flaga przyjdzie mi z łatwością?

może nie z łatwością, ale pewnie trochę łatwiej
#50

ile sekund po ile serii aby można było przejść do następnego ćwiczenia?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości