Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Siła ogólna - Obwód ćwiczebny na moim przykładzie
#1

Po wielu doświadczeniach, popełnieniu wielu błędów w końcu udało mi się opracować mniej więcej własną rutynę po treningową na podtrzymanie kondycji mięśniowej i dobicie mięśni by zatrzymać ich rozrost. Na razie efekt jest taki, że jeszcze nie wyplułem treści żołądkowych ale za każdym razem jestem bardzo blisko.
Jest to przykład ćwiczeń na okres przygotowawczy, jeszcze nie zacząłem dwóch treningów dziennie, ale na razie to stosuje, bo wejdzie na drugim treningu kolejna rutyna z pewnością nie tak obszerna jak ta:

1. Podciąganie gimnastyczne na drążku - 10 razy
2. Wejście na linę i powrót z pełnym wyprostem ramienia przy opuszczeniu - 1 raz
3. Pompki gimnastyczne na poręczach - teoretycznie 30 razy powinno być, ale do 20 ledwo dociągam, mimo że ponad 10 lat trzaskam pompki to nie ma opcji
4. Skłony brzucha w leżeniu, ramiona przy uszach, dotykam klatką piersiową do kolan - 20 razy
5. W zwisie na drabinkach wznosy prostych nóg do głowy - 10 razy
6. W leżeniu przodem wznosy tułowia, ramiona przy uszach tzw. "grzbiety" - 30 razy
7. W leżeniu przodem na przeszkodzie wznosy nóg i opust - 30 razy
8. Ugięcia ramion na poręczach w sylwetce gimnastycznej - 20 razy, robię 15 razy
9. Ugięcia i wyprosty ramion na poręczach w staniu na rękach przy drabince/z pomocą trenera - 20-30 razy, samemu robię 10 razy
10. Nietoperze o ugiętych nogach - 10 razy
11. Wspieranie ciągiem na trenażerze - 20 razy, robię 10
12. Rozpięcia na trenażerze - 10 razy
13. Przysiad wyskok na materacu - 30 razy

x 3, na razie robię 1-2 serie jak mam czas, przynajmniej robię jedną ale zawsze jest wyścig z czasem, oczywiście nie ma przerw między ćwiczeniami, dopiero między seriami, lub stosuje się wykonywanie ćwiczeń przez 30 sekund lub 60 sekund zależy od trenera, 10-30 sekund przerwy i kolejna stacja jeśli rozbijemy to na stacje

najgorsza jest lina i przysiad wyskok na materacu, uczucie jakbym miał pustkę w płucach po tym

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#2

robisz to po każdym treningu?
#3

obecnie w okresie przygotowawczym kiedy mam jeden trening tak, jeszcze będę modyfikował jak wejdą dwa treningi, dokładnie nie wiem czy z rana jakiś obwód stosować przy dwóch treningach, na pewno będą odmienne, z pewnością też to zależy od przyrządu. Z racji tego, że jestem mało dynamiczny, pewnie akrobatyka będzie na każdym porannym treningu

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

Nie wiem, mam wrażenie, że trochę tego za dużo Smile, może lepiej na różnych treningach wziąć po części z tego, a konkretniej przyłożyć w pojedynczych ćwiczeniach, ale nie chce "trenera uczyć", lepiej sam pod siebie dobierzesz.

Btw. nietoperze?

P.S. w sumie, sam ostatnio robiłem na zakończenie treningu obwód, z wyskokami na koniec serii i "rozumiem twój ból" Big Grin.
#5

za dużo ? Robi się więcej ćwiczeń, dla dzieciaków robimy 15 ćwiczeń, 3 na nogi, 3 na ugięcia ramion, 3 na podciągnięcia, 3 na brzuch, 3 na lędźwie, ja mam na razie 13, ale dojdę do wprawy to wrzucę jeszcze coś na nogi, bo mam na razie tylko jedno ćwiczenie.

nietoperze - zwis przerzutny na drabince, opuszczanie nóg i wznosy do zwisu przerzutnego

ps. mylisz się że robię te ćwiczenia byle jak, robię z zachowaniem wszystkich zasad treningowych, to nie crossfit to po prostu siła na gimnastyce

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

(2014-08-31, 22:00)Tullar napisał(a):  Btw. nietoperze?

http://gimnastycy.pl/forum/watek-zwis-pr...81#pid5981

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#7

nie powiedziałem 'byle jak' Smile... miałem raczej na myśli coś w stylu 'z większym zapasem energetycznym' Smile... ale tak czy siak, no qrde, nie dałbym rady codziennie czymś takim kończyć treningu Big Grin
#8

na razie cel jest by dojść do 3 serii, dopiero sezon rozpoczęty, przy trudniejszych elementach jakie robi się w gimnastyce taki obwód to potem pestka

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#9

a robisz siłę jeszcze pod jakieś elementy, czy w trakcie treningu głównie skaczesz akro?
#10

Dopiero na przełomie stycznia/lutego, teraz robię siłę ogólną. Pół roku robiłem tylko rozciąganie, są konkretne efekty, jak tak dalej pójdzie to będę miał się w maju czym pochwalić Wink

Robię wszystko od podstaw od początku dopracować podstawy na perfect, przygotowuję przedramiona do przyrządów, dużo stania na rękach, codziennie sylwetki, zamachy na kółkach, drążku poręczach. Muszę jakoś przygotować przedramiona i na tym się skupić, bo mam problem z nimi wystarczy że wejdę na grzyba 4-5 kół i ból wchodzi. Taki najbliższy cel to spiczaga i przerzut

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości