Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Siła ogólna - Obwód ćwiczebny na moim przykładzie
#41

za rok amatorskie w gimnastyce, pisaliśmy że będziemy organizować. Lecę na trening elo

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#42

Wydaję mi się, że niezrozumienie tematu bierze się z przełożeń siłownianych. Tam ostry trening kojarzony jest z katabolizmem a celem jest jak największy obwód mięśni a nie ich sprawność. To bardzo ciekawy temat wymagający długiego rozwinięcia i fajnie że Struc go poruszył Smile
#43

dzisiejszy obwód:

1. Podciąganie na drążku - 10 razy
2. Wznos prostych nóg w zwisie - 10 razy
3. Wznosy hantli bokiem - 10 razy
4. Wznosy hantli przodem - 20 razy
5. Wznosy hantli nad głową w stawie barkowym - 10 razy

90 sekund odpoczynku 3 serie

potem zaraz drugi

1. wspieranie "transportem" ( przez rozpięcie ) na trenażerze - 10 razy
2. pompki w staniu na rękach - 10 razy
3. Wznosy nóg na skrzyni - 30 razy
4. Scyzoryki - 20 razy
5. Rozpięcie z przytrzymaniem na trenażerze - 5 razy

90 sekund odpoczynku, 3 serie

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#44

ładnie Big Grin...
#45

(2014-08-31, 12:07)Newcio napisał(a):  1. Podciąganie gimnastyczne na drążku - 10 razy
2. Wejście na linę i powrót z pełnym wyprostem ramienia przy opuszczeniu - 1 raz
3. Pompki gimnastyczne na poręczach - teoretycznie 30 razy powinno być, ale do 20 ledwo dociągam, mimo że ponad 10 lat trzaskam pompki to nie ma opcji
4. Skłony brzucha w leżeniu, ramiona przy uszach, dotykam klatką piersiową do kolan - 20 razy
5. W zwisie na drabinkach wznosy prostych nóg do głowy - 10 razy
6. W leżeniu przodem wznosy tułowia, ramiona przy uszach tzw. "grzbiety" - 30 razy
7. W leżeniu przodem na przeszkodzie wznosy nóg i opust - 30 razy
8. Ugięcia ramion na poręczach w sylwetce gimnastycznej - 20 razy, robię 15 razy
9. Ugięcia i wyprosty ramion na poręczach w staniu na rękach przy drabince/z pomocą trenera - 20-30 razy, samemu robię 10 razy
10. Nietoperze o ugiętych nogach - 10 razy
11. Wspieranie ciągiem na trenażerze - 20 razy, robię 10
12. Rozpięcia na trenażerze - 10 razy
13. Przysiad wyskok na materacu - 30 razy

Newcio mam pytanie, Ty taki trening robisz codziennie?
#46

(2015-03-04, 13:26)szocikk1 napisał(a):  
(2014-08-31, 12:07)Newcio napisał(a):  1. Podciąganie gimnastyczne na drążku - 10 razy
2. Wejście na linę i powrót z pełnym wyprostem ramienia przy opuszczeniu - 1 raz
3. Pompki gimnastyczne na poręczach - teoretycznie 30 razy powinno być, ale do 20 ledwo dociągam, mimo że ponad 10 lat trzaskam pompki to nie ma opcji
4. Skłony brzucha w leżeniu, ramiona przy uszach, dotykam klatką piersiową do kolan - 20 razy
5. W zwisie na drabinkach wznosy prostych nóg do głowy - 10 razy
6. W leżeniu przodem wznosy tułowia, ramiona przy uszach tzw. "grzbiety" - 30 razy
7. W leżeniu przodem na przeszkodzie wznosy nóg i opust - 30 razy
8. Ugięcia ramion na poręczach w sylwetce gimnastycznej - 20 razy, robię 15 razy
9. Ugięcia i wyprosty ramion na poręczach w staniu na rękach przy drabince/z pomocą trenera - 20-30 razy, samemu robię 10 razy
10. Nietoperze o ugiętych nogach - 10 razy
11. Wspieranie ciągiem na trenażerze - 20 razy, robię 10
12. Rozpięcia na trenażerze - 10 razy
13. Przysiad wyskok na materacu - 30 razy

Newcio mam pytanie, Ty taki trening robisz codziennie?


z niektórych zrezygnowałem, tzn. robię ale nie w obwodzie, obecnie obwód robię 4 razy w tygodniu i wygląda mniej więcej tak:

1. Pompki w staniu na rękach
2. Ugięcia ramiona na poręczach
3. Pompki gimnastyczne na poręczach
4. Podciąganie w hollow na drążku
5. Wznosy nóg na drabinkach
6. Scyzoryki
7. Wznosy hantli bokiem
8. Wznosy ciężaru nad głowę
9. Rozpięcia na trenażerze
10. Wznosy nóg na skrzyni

No i powinienem linę robić, ale się jej boję i unikam to błąd ale cóż jestem słaby po prostu

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#47

dzieki za odpowiedz Smile
#48

Newcio napisz coś więcej o tych ćwiczeniach z hantlami.
Podejrzewam że mocno wzmacniasz barki?
#49

hantle 6 kg wznosy do boku i nad głowę 10 kg ciężar stojąc to na naramienny

Najwięcej barki mi się wzmocniły przy wychyleniach do wagi w podporze robię sobie od czasu do czasu + do szpiczagi wychylenia

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#50

Ile powtórzeń robisz tymi hantlami?
A nad głowę to w sensie, że wyciskanie, czy jak?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości