Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pomoc dla świeżaka - przygotowanie skórek, walka z pęcherzami, naderwane bicepsy
#1

Cześć Wszystkim!
Bardzo się cieszę, że trafiłem na Wasze forum - mam nadzieję, że możecie odpowiedzieć na kilka moich pytań, związanych z ogólnie pojętymi ćwiczeniami na drążku i kółkach. Przeczesałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania - szybciej będzie, jeśli wymienię je wszystkie i ktoś z Was mi odpowie (z góry dziękuję).

Sport różnego rodzaju uprawiam od prawie 30 lat (pływanie, piłka, siłownia). Od dwóch lat bawię się w crossfit i tam udało mi się dopaść kółka gimnastyczne, które zawsze mi się podobały jako dyscyplina. Dłubię sobie na nich coś tam coś tam - na razie opanowuję muscle-upy, które przewijają się w treningach crossfit. Jestem w stanie wykonać ok 10 muscli pod rząd (zarówno na drążku, jak i na kółkach), ale każdy trening kończy się zerwaniem skóry na palcach, przy nadgarstkach i wnętrzach dłoni. Potem przez kilka dni jestem wyłączony (wysychanie, pękanie, znowu wysychanie itd - pewnie to znacie).
Postanowiłem zainwestować w dobre skórki (zwykłe nie spełniały swojego zadania - nie dość, że skórę i tak zdzierałem, to jeszcze wyrywałem rzepy z samych skórek - ważę 94 kgSmile).
Skórki kupiłem niemieckie, Reichelsport, na 3 dziurki. Sęk w tym, że dziurki są bardzo małe - ledwo mieszczę palce do końca paznokcia. Instrukcja tylko wspomina, że można je powiększyć papierem ściernym, ale nie chcę ryzykować, że będą za duże. dlatego pytam:

1) do jakiego miejsca na palcach powinny dojść otwory w skórkach (za paznokcie, między paliczek środkowy i bliższy?) i jak powiększyć te otwory?

2) czy skórka powinna być napięta - tzn, czy powinienem móc wyprostować palce, czy też skórka powinna blokować pełne otwarcie palców?

3) odciski, pęcherze - jak najszybciej wyleczyć zdartą skórę? Ja robię tak:
1. zrywam skórę
2. psikam Octaniseptem
3. na noc smaruję tribiotikiem
4. w dzień przyklejam plaster (żeby nie wysychało, bo potem ta świeża skóra pęka na zgięciach)
Jeśli macie jakies sprawdzone patenty (maści, metody), będę wdzięczny za podpowiedź.

4) przyczepy bicepsa - od kilku miesięcy czuję bólSmile w okolicach przyczepów przy zgięciu łokciowym oraz na przedramieniu. Najbardziej odczuwalny przy zwykłych ruchach podnoszenia (jak przy podnoszeniu sztangi łamanej stojąc) lub skrętnych nadgarstka - wtedy na przedramieniu (mięsień ramienno promieniowy?)
Lekarz oczywiście kazał masować i stosować maść bez recepty - dzięki!
Pytanie - czy w takich przypadkach stosować środki rozgrzewające (kapsiplast), czy chłodzić?

mam nadzieję, że mi pomożecieSmile Pozdrawiam
#2

Skórka powinna wejść na pierwszy staw paliczkowy (ten najbliższy do paznokcia). Tak naprawdę skórki mają zabezpieczyć ćwiczącego przez spadnięciem z kółek, więc wałek zabezpieczający powinien być umiejscowiony pod kółkami, co zarazem wymusza głęboki chwyt.

Co do radzenia sobie z odciskami, to sposób masz bardzo dobry, choć niektórzy proponują jeszcze mocz pod wpływem którego podobno odciski szybciej się goją. Ja jednak nie próbowałem i nie polecam Big Grin

Naderwany biceps chłodziłbym zimnymi kompresami. Polecam też maść Ibalgin Sport
#3

do muscle up'ów raczej skórki są zbędne, choć pewnie jak większość crossfitowców robisz je dynamicznie. Polecam robić "stricty" czyli bez bujania - nie zerwiesz skóry a siła lepiej wejdzie. Próbowałeś z samą magnezją? Jeżeli masz zamiar startować w zawodach lub robić WODy na czas to skórek raczej nie będziesz używał (strata czasu na założenie i zdjęcie między ćwiczeniami). Jeżeli koniecznie chcesz używać skórek to pamiętaj, że nie używamy tych samych na drążku i na kółkach. Co do bólu w bajsepsach to daj im trochę odpocząć, szkoda by było jakbyś je zerwał. Nie katuj ich tylko przez jakiś czas zmniejsz intensywność (możesz zwiększyć przy tym objętość) treningu.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#4

Osobiście na zerwany odcisk stosuje zapalniczkę i opcjonalnie jak mam pod ręką dermatol i plaster. Nie ma co czekać tylko normalnie kolejny trening robić, mniej dynamiczny. Skóra z czasem się utwardzi i przystosuje. Magnezja to super sprawa ale też przesadzić nie można bo zbyt wysuszona skóra też czasem powoduje zerwanie.
#5

(2015-10-06, 11:52)Wuj napisał(a):  3) odciski, pęcherze - jak najszybciej wyleczyć zdartą skórę? Ja robię tak:
1. zrywam skórę
2. psikam Octaniseptem
3. na noc smaruję tribiotikiem
4. w dzień przyklejam plaster (żeby nie wysychało, bo potem ta świeża skóra pęka na zgięciach)
Jeśli macie jakies sprawdzone patenty (maści, metody), będę wdzięczny za podpowiedź.
Powiem Ci co robią wioślarze. Big Grin
1. Po treningu zauważamy odcisk,
2. Zrywamy skórę lub nie,
3. Robimy następny trening. Big Grin

Nie wiem jak u Ciebie, ale jak ja się skupiam na treningu, technice itd, to nawet nie czuję bólu odcisków.
#6

skórki na 3 palce są pod drążek, skórki do kółek są inne na dwa palce i grubszy wałek, nie potrzebujesz skórek do wspierań na kółkach. Problem z Crossfitem jest taki, że nie ma czasu odpocząć podczas robienia wielu powtórzeń więc nic nie poradzisz skóry będziesz zrywał na takich intensywnych treningach. Skóry gimnastyczne też Ci dużo nie pomogą jeśli będziesz się podciągał bardzo dużo razy lub robił muscle up'y kilkanaście jeden po drugim. Co do radzenia sobie ze skórami to są odpowiednie specyfiki, trzeba odkazić i de facto wysuszyć skórę wtedy łatwiej martwe tkanki odpadają później, ja najpierw odcinam maksymalnie ile się da zerwanej skóry, suszę ranę nad ogniem potem można zastosować kremy po oparzeniach. 2-3 razy przez 2-3 dni suszę skórę ogniem i smaruję na noc kremem. Zgięcia pękają nic nie poradzisz.

1) Możesz otwory powiększyć przez włożenie dziurek w klamkę i przesuwanie w stronę grubszej strony klamki do drzwi
4) w tym przypadku radzę pójść do fizjoterapeuty a nie lekarza, lekarz zna się tyle na urazach co ja o gotowaniu z książek kucharskich. Z reguły bóle przyczepów pochodzą z przeciążeń i nadmiernych obciążeń podczas treningów ( patrz Crossfit nadmierna liczba powtórzeń w stosunku do możliwości siłowych mięśni ). Radzę odpocząć wałkować rollerem biceps i udać się do fizjoterapeuty być może da się rozbić punkty spustowe lub oceni czy to nie przypadkiem zapalenie no i trzeba chłodzić.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

Dzięki za odpowiedzi.
Do strict muscle upów to jeszcze daleka droga, na razie zrobię dwa na kółkach i zero na drążkuSmile
Spodobała mi się ta metoda suszenia nad ogniemSmile co do samych odcisków, to bardziej przeszkadzają mojej żonie i obiecałem, że coś z nimi zrobięWink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości