Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Połączenie 5x5 i rutyn madbarz
#1

Witam, przez kilka ostatnich miesięcy ćwiczyłem skazanego 5x5 i doszedłem do 10 kroku w przysiadach i wznosach nóg. Chciałbym się zapytać czy to dobry pomysł aby w 3 pierwsze dni tygodnia ćwiczyć dalej 5x5 pod siłę a w kolejne 3 dni rutynami madbarz pod wytrzymałość? Plan wyglądałby następująco:

Poniedziałek
pompki 5x5 krok 8
wznosy nóg (coraz wyżej) 5x5 krok 10

Wtorek
podciąganie 5x5 krok 6
pistolety 5x5

Środa
mostki (wchodzenie i schodzenie po ścianie) 5x5
pompki w staniu na rękach krok 5 5x5

Czwartek
Pompki
Brzuch

Piątek
Podciąganie
Przysiady

Sobota
Back lever
Barki
#2

Podziel miesiąc na 4 tygodnie i 3 tygodnie poświęć na siłę a 1 tydzień na wytrzymałość w wariacjach które trenowałeś przez wcześniejsze 3 tygodnie Smile.

Plan 5x5 jest pójściem po najmniejszej linii oporu.
#3

kształtowanie wytrzymałości = więcej niż 30 powtórzeń danego ćwiczenia
#4

Mrowek, czyli powinienem dać sobie spokój z rutynami? Bo trening 5x5 zaczyna mnie trochę nudzić i chciałem spróbować czegoś nowego i pomyślałem że te rutyny + 5x5 byłoby w sam raz.

Newcio, nie wszystkie rutyny które podałem są na wytrzymałość bo po prostu nie dam rady zrobić niektórych, więc wybrałem te najłatwiejsze które mają <10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu. A co do tej 30 w rutynach -> Przysiady Nie ma tam ćwiczenia z ilością powtórzeń +30, ale podsumowując jeden cykl (serie) wychodzi tam 115 powtórzeń a ponieważ są 2 cykle to wychodzi 230 powtórzeń. Warto też zauważyć że ćwiczenia należy wykonywać w jak najmniejszych odstępach czasowych. Więc na mój chłopski rozum bardziej to rozwija wytrzymałość niż siłę.
#5

nie kieruję się rutynami tylko odpowiadam Ci zgodnie z zasadami kształtowania cech motorycznych, aby rozwijać wytrzymałość trzeba robić więcej niż 30 powtórzeń przy małym obciążeniu np. ciężar własnego ciała.
#6

Nikt więcej się nie wypowie?
#7

(2014-01-01, 20:37)Raes napisał(a):  Nikt więcej się nie wypowie?

Wypowiedzieli się wszyscy instruktorzy gimnastyki na tym forum, powinno wystarczyć Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#8

(2014-01-01, 20:37)Raes napisał(a):  Nikt więcej się nie wypowie?

A coś jeszcze jest niejasne?
#9

Treningi które wysłałeś są nastawione na rozwój wytrzymałości beztlenowej, jeśli ilość powtórzeń jest zbyt duża albo jakoś sobie nie radzisz rób ćwiczenia na czas np. 30s Smile.
Skróć czas wypoczynku 1:1 , wtedy twój trening będzie trudniejszy ale w zamian skrócisz jego czas i będziesz pracował na utrzymującym się zmęczeniu co wpłynie na wydolność, wytrzymałość mięśni, zwiększysz ilość spalonych kalorii itp.

Plan w pon-środa jest bardzo słaby, dodaj sobie do tych dni także takie obwody ogólnorozwojowe lub nastawione na konkretną partię mięśniową. Na koniec po odpoczynku 5min będziesz w idealnej formie aby przystąpić do ciężkiego treningu siłowego Smile
#10

Dzięki za odpowiedź Mrowek Smile. Tylko nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem. Rutyny w cz/pt/so mogą zostać, tylko jak nie dam sobie rady to mam je robić na czas? A w pn/wt/śr mam dalej robić 5x5 tylko poprzedzić go obwodem ogólnorozwojowym? np.: link, jeżeli nie o to Ci chodziło to czy mógłbyś mi podać przykładowy plan?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości