Forum Gimnastycy.pl
Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz (/thread-604.html)

Strony: 1 2


Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Raes - 2013-12-30

Witam, przez kilka ostatnich miesięcy ćwiczyłem skazanego 5x5 i doszedłem do 10 kroku w przysiadach i wznosach nóg. Chciałbym się zapytać czy to dobry pomysł aby w 3 pierwsze dni tygodnia ćwiczyć dalej 5x5 pod siłę a w kolejne 3 dni rutynami madbarz pod wytrzymałość? Plan wyglądałby następująco:

Poniedziałek
pompki 5x5 krok 8
wznosy nóg (coraz wyżej) 5x5 krok 10

Wtorek
podciąganie 5x5 krok 6
pistolety 5x5

Środa
mostki (wchodzenie i schodzenie po ścianie) 5x5
pompki w staniu na rękach krok 5 5x5

Czwartek
Pompki
Brzuch

Piątek
Podciąganie
Przysiady

Sobota
Back lever
Barki


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Mrowek - 2013-12-30

Podziel miesiąc na 4 tygodnie i 3 tygodnie poświęć na siłę a 1 tydzień na wytrzymałość w wariacjach które trenowałeś przez wcześniejsze 3 tygodnie Smile.

Plan 5x5 jest pójściem po najmniejszej linii oporu.


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Newcio - 2013-12-31

kształtowanie wytrzymałości = więcej niż 30 powtórzeń danego ćwiczenia


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Raes - 2013-12-31

Mrowek, czyli powinienem dać sobie spokój z rutynami? Bo trening 5x5 zaczyna mnie trochę nudzić i chciałem spróbować czegoś nowego i pomyślałem że te rutyny + 5x5 byłoby w sam raz.

Newcio, nie wszystkie rutyny które podałem są na wytrzymałość bo po prostu nie dam rady zrobić niektórych, więc wybrałem te najłatwiejsze które mają <10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu. A co do tej 30 w rutynach -> Przysiady Nie ma tam ćwiczenia z ilością powtórzeń +30, ale podsumowując jeden cykl (serie) wychodzi tam 115 powtórzeń a ponieważ są 2 cykle to wychodzi 230 powtórzeń. Warto też zauważyć że ćwiczenia należy wykonywać w jak najmniejszych odstępach czasowych. Więc na mój chłopski rozum bardziej to rozwija wytrzymałość niż siłę.


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Newcio - 2013-12-31

nie kieruję się rutynami tylko odpowiadam Ci zgodnie z zasadami kształtowania cech motorycznych, aby rozwijać wytrzymałość trzeba robić więcej niż 30 powtórzeń przy małym obciążeniu np. ciężar własnego ciała.


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Raes - 2014-01-01

Nikt więcej się nie wypowie?


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - rafal - 2014-01-01

(2014-01-01, 20:37)Raes napisał(a):  Nikt więcej się nie wypowie?

Wypowiedzieli się wszyscy instruktorzy gimnastyki na tym forum, powinno wystarczyć Smile


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - zahir - 2014-01-01

(2014-01-01, 20:37)Raes napisał(a):  Nikt więcej się nie wypowie?

A coś jeszcze jest niejasne?


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Mrowek - 2014-01-01

Treningi które wysłałeś są nastawione na rozwój wytrzymałości beztlenowej, jeśli ilość powtórzeń jest zbyt duża albo jakoś sobie nie radzisz rób ćwiczenia na czas np. 30s Smile.
Skróć czas wypoczynku 1:1 , wtedy twój trening będzie trudniejszy ale w zamian skrócisz jego czas i będziesz pracował na utrzymującym się zmęczeniu co wpłynie na wydolność, wytrzymałość mięśni, zwiększysz ilość spalonych kalorii itp.

Plan w pon-środa jest bardzo słaby, dodaj sobie do tych dni także takie obwody ogólnorozwojowe lub nastawione na konkretną partię mięśniową. Na koniec po odpoczynku 5min będziesz w idealnej formie aby przystąpić do ciężkiego treningu siłowego Smile


RE: Połączenie 5x5 i rutyn madbarz - Raes - 2014-01-02

Dzięki za odpowiedź Mrowek Smile. Tylko nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem. Rutyny w cz/pt/so mogą zostać, tylko jak nie dam sobie rady to mam je robić na czas? A w pn/wt/śr mam dalej robić 5x5 tylko poprzedzić go obwodem ogólnorozwojowym? np.: link, jeżeli nie o to Ci chodziło to czy mógłbyś mi podać przykładowy plan?