Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4,2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje październik "powrót do podstaw"

(2013-10-29, 21:58)mtidea.pl napisał(a):  Przy treningu maksymalnej rekrutacji nigdy nie schodzę do pełnego wyprostu w łokciach
z prostej przyczyny przy większym balaście za bardzo wchodzi w stawy.

Ja stosuję sie do zaleceń ze skazanego tzn nie robię przeprostów tudzież prostowania podczas ćwiczeń na drążku ponieważ to odciąża mięśnie , daje im luz a nie o to chodzi by po pierwsze nadwyrężać stawy i dwa by ułatwiać ćwiczenie (stałe napięcie utrudnia ćwiczenie a o to chodzi w budowaniu siły) .Tak wiem że to forum gimnastyczne i tutaj jest wymagane prostowanie aż do bólu , "podkreślanie" wyprostu poprzez szarpnięcia żeby tylko zaznaczyć że widać prostowanie w łokciach po co się pytam? Dla "ładności"? Chyba raczej dla kontuzji w imię lepszej oceny . Poświęcenie nie warte zdrowia . Zdrowy i sprawny do późnej starości a nie kontuzjowany i niezdolny do ćwiczenia już po kilku latach gimnastyki . Takie moje przemyślenia .

Tomo, trochę off top się robi ale krótko się odniosę do Twoich przemyśleń. W gimnastyce robi się do pełnego wyprostu nie dla oceny, by ładnie wyglądało, czy by odciążyć mięśnie, lecz by wzmocnić stawy. Są one stworzone do pracy w pełnym zakresie ruchu i do bardziej zaawansowanych ćwiczeń gimnastycznych jak np. rozpięcia są nieodzowne. Problem w tym, że nie wzmocni się ich bez pełnego wyprostu. Jest on więc wymagany tylko i wyłącznie po to, by ćwiczący w ten sposób nie miał słabych punktów a przecież jesteś tak silny, jak Twoje najsłabsze ogniwoSmile

Ojciec - dziękuję bardzo za te miłe słowa Smile Naprawdę, świetnie jest coś takiego usłyszeć Smile

Mtidea.pl - brak fazy zatrzymania pod i nad drążkiem, ugięte ręce nie mogę zaliczyć Big Grin ale oczywiście leci rep. za ilość powtórzeń ! Smile

Ojciec - Podciąganie 17 na 17 troszkę w ostatnich się rozluźniłeś, ale bardzo fajna technika, dobra walka na samym końcu !
Amerykany 15 zaliczam 10
Amerykany 13 zaliczam 11 - znacznie lepsze wykonanie niż w pierwszym filmiku, staraj się "odpychać" od drążka i bardziej kontrolować ruch, zauważalne są szarpnięcia i ruch nie jest z tego powodu płyny dodatkowo czasami załamują się biodra.

Yoda - Amerykany 17 - zaliczam 6 niestety większość powtórzeń jest powyżej tolerancji błędu czyli 10 stopni powyżej poziomu, staraj się bardziej kontrolować ruch.

Jeszcze jedna próba.Dodgy


Na Amerykany już się nie odważyłem :/ (kamień w nerce i na tabletach )

(2013-10-31, 21:34)mtidea.pl napisał(a):  

Na Amerykany już się nie odważyłem :/ (kamień w nerce i na tabletach )

Maciejku, trzymaj się i wracaj do zdrowia. Siiiiiiiła













nie poddawajcie się, walczcie.


No to czekamy na werdykt Big Grin

Zamykam Smile październikowe konfrontacje dziekuję wszystkim za wzięcie udziału teraz czeka mnie długie sędziowanie.
Pozdrawiam


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości