Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odciski na dłoniach
#1

Jak w temacie, co polecacie i czy wogóle jest na to jakiś sposób?Talk przed treningiem na przyrządach, rękawice, może coś jeszcze??
Nie żebym był delikatnySmile, a raczej chodzi mi o to aby nie miec z tego powodu dłuższej przerwy gdyż ostatnio pojawily mi się pęknięcia na odciskach.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#2

Plastry przylep.
#3

Trzeba przetrwać, po jakiś czasie skóra i część podskórna adoptuje się do nacisku.
Nic na to nie poradzisz, tak działa ciało. Oczywiście magnezja pomaga.
#4

Co jakiś czas zrywam stare odciski i jadę dalejWink ale skóra już przywykła i nie boli.
#5

Ewentualnie zainwestuj w gripy
#6

rok temu zacząłem sukcesywnie trenować na drążku i stosowałem rękawiczki rowerowe , bezpalczaste ale pewne chwyty w pionowych słupach powodowały poślizg - zmieniłem na rękawiczki robocze z gumą po stronie chwytania.Wada to podczas niektórych ewolucji na drążku "przylepiały" sie do drązka co było niebezpieczne - wywaliłem. Od wiosny tego roku ćwiczę bez rękawiczek, skóra się zgrubia i po pewnym czasie usuwam żyletka. To tyczyło sie odcisków na dłoniach podczas ćwiczenia na drążku , ale inna sprawa to ćwiczenie na kółkach gimnastycznych. Mam 32mm i nie nażekam na odciski lecz problem tkwi w zdarciach podczas chwytania false gripem , okolice nadgarstków - czas zainwestować w gripy gimnastyczne.
#7

Nie ma złotego środka na odciski, trzeba zacisnąć zęby i przeboleć. Tongue

Odciski na dłoniach zawsze były bolączką młodych wioślarzy i zawsze ciężko kombinowali co zrobić, żeby zapobiec lub żeby się pozbyć, żeby po drugim-trzecim sezonie się pogodzić z tym i po prostu przetrzymać ból. Wink

Reakcją obronną potem jest twardnienie skóry i po czasie mamy dłonie jak stary rolnik, ale odciski przestają przeszkadzać. Big Grin
#8

Ja zawsze na odciski stosuje, zasypanie ich magnezją i powrót do treningu. Polecam oczywiście różnego rodzaju plastry materiałowe, kiedyś pytałem o ten problem trenera z "Iskry Zabrze" polecił mi jakiś proszek niestety nie pamiętam nazwy który przyśpiesza regenerację skóry.

Jeśli chodzi o skóry gimnastyczne jest to wydatek 170zł, więc jest to spory koszt i jeśli ktoś używa trenigów gimnastycznych w celu zwiększania szeroko pojętej sprawności średnio będzie z nich korzystał Sad.
#9

Ok, dziękuje wszystkim, tak jak napisaliście stosuje zasade przetrwać i tyle...a fakt ręce jak u rolnika ;D.Będe zrywał stary naskórek i używał magnezji bez obawy przed możliwością nie trenowania.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#10

Żona nie narzeka na ciągły piling? Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości