Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odciski na dłoniach
#11

Panowie, skoro już rozmawiamy o magnezji, to mam pytanie, gdzie można ją kupić? w klubach macie ale gdybym chciał do użytku domowego?
#12

Rafał he he, prawdę mówiąc żona chciała zjechać tak jak mówisz, zgrubiałą skóre ale ja jej powiedziałem nie rób ze mnie babySmileSmileSmile.

Jacek dobre pytanieSmile a właściwie takie samo chciałem zadać ale Ty jak zawsze szybszySmile

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#13

Allegro, sklepy dla tych co się po ściankach wspinają, najlepiej wygooglać. W gdańsku można na pewno dostać w decathlonie.
#14

To zrozumiałe, w końcu w Gdańsku ze względu na bliskość gór macie dużo wspinaczyWink

A na poważnie, to dzięki za info. Popytam w sklepach górskich i sprawdzę decathlonSmile
#15

Co do medykamentów przyśpieszających regenerację skóry dłoni - znajoma, która dzieciństwo spędziła w szkole gimnastycznej, wspominała o aloesie, który zawsze miała w domu w doniczce - w internecie są różne sposoby, jak z niego wydobyć sok, który podobno prócz regeneracji, działa również przeciwbólowo Smile
#16

Myślę, że z czasem odcinki po prostu przestają przeszkadzać, a jeśli mimo wszystko stanowią problem to może warto wypróbować jakiś krem do stóp na odciski albo na pękające pięty.
#17

Zainteresowałem się dzisiaj trochę odciskami, ponieważ zrobił mi się jeden, taki, jakiego jeszcze nie miałem, bo jest czerwony, czyli pod skórą znalazła się też krew.
Stwierdziłem, że lepiej poczytać na ten temat, bo mój kolega z wioseł na jednym z obozów zimowych zrobił sobie taki odcisk na dużym palcu u nogi i wyeliminowało go to z treningów w plenerze na kilka dni.

Cytat:Pęcherze powstają w wyniku mechanicznego lub termicznego uszkodzenia skóry. Uraz powoduje odwarstwianie się części naskórka, pod którym gromadzi się płyn surowiczy lub surowiczo-krwisty. Pęcherze powstają w miejscach narażonych na silne tarcie lub pod wpływem oparzenia. Postępowanie lecznicze polega na przemyciu okolicy pęcherza spirytusem salicylowym, nakłuciu go jałową igłą i wypuszczeniu płynu. Dzięki temu odwarstwiony naskórek pęcherza nadal pokrywa uszkodzone tkanki. Następnie można założyć jałowy opatrunek, który trzeba codziennie zmieniać. Inną nowocześniejszą metodą leczenia jest przykrycie przekłutego pęcherza opatrunkiem hydrokoloidowym. Są to tzw. opatrunki szczelne, które utrzymuje się na skórze przez kilka dni i które przyspieszają gojenie uszkodzenia skóry. Opatrunki hydrokoloidowe od kilku lat dostępne są w naszych aptekach
Pamiętajmy, że nie wolno zrywać pęcherza w całości - prowadzi to do powstania otwartej, ziejącej rany, która dużo trudniej się goi i łatwo o jej zakażenie.
Źródło: http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.p...tykulu=172
#18

Ja juz sie przyzwyczailem do odciskow, zgrubien skory i "rolniczych lap" Big Grin W dzisiejszym swiecie zniewiescialych i metroseksualnych mezczyzn nawet wole miec takie "chlopskie" niz dalikatne i nadmiernie zadbane.
#19

Ja przyzwyczajony też jestem, ba, w wioślarstwie nawet się nie dało nie zrywać skóry z odcisków, bo same się zrywały podczas treningu, niektórzy mieli prawie całe dłonie zajechane na początku. Big Grin

Ale krew w pęcherzu pierwszy raz u siebie zauważyłem. Smile
#20

Mi gdy się robią od rwania i wymachiwania odważnikiem, to po prostu sikam na dłonie. Sprawdzone i goi się z prędkością błyskawicy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości