Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wystarczy taki skromny plan?
#11

Izometria nie powoduje hipertrofii ? Każdy fizjolog powie, że to nie prawda. Ba, dam sobie rękę uciąć że gdzieś widziałem Twój artykuł zahir, w którym piszesz odwrotnie.
#12

Izometria nie powoduje hipertrofii, choć każdy wysiłek fizyczny w jakimś stopniu na nią wpływa. Nickolay Muravieynik specjalista od treningu izometrycznego twierdzi,że ten rodzaj wysiłku wzmacnia głównie stawy i ścięgna.

Jeśli chodzi o naukowe uzasadnienie tego co napisałem, to liczę na Newcia Wink
#13

Na szybko co znalazłem z książki do fizjo Jan Górski - Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego

"Chociaż nie w pełni
wyjaśniony jest mechanizm hipertrofii mięśniowej, to dużą rolę przypisuje się
w tym względzie działaniu troficznemu unerwienia ruchowego, wzrostowi
napięcia skurczowego i rozciąganiu włókien mięśniowych" Co zwiększa napięcia skurczowe jak nie ćwiczenia izo ?

" Skurcze o charakterze wysiłku izometrycznego
oraz ekscentrycznego powodują większy przyrost masy mięśniowej niż
skurcze izotoniczne oraz koncentryczne."

"Uważa się, że warunkiem osiągania wysokich wartości siły izometrycznej
jest duży przekrój poprzeczny badanych mięśni, " No to jak potrzeba dużych mięśni do dużej siły izo to trenując muszą się zaadaptować (urosnąć)?

Po za tym daje sobie łapę uciąć, że mój fizjolog na zajęciach wypowedział słowa, że "ćwiczenia izometryczne są bardzo dobrym bodźcem hipertroficznym".

Na zdrowy rozum przy izometrii dochodzi do przekrwienia, lepszej regeneracji, to musi jakoś wpływać.
Do tego spójrzmy na kółkowców jak oni wyglądają, najlepiej zmasowani gimnastycy a wiemy jaki rodzaj skurczu u nich dominuje.

Czekam na jakieś naukowe odpowiedzi bo od nowego roku chcę trochę nabrać kilogramów i mam dużo ćwiczeń izometrycznych w planieBig Grin
#14

Nikt nie przeczy, że jakoś wpływa. Jak napisałeś odżywia i powoduje świetne ukrwienie, przyspiesza regenerację. Spójrz jednak a Maxa Sicka, który był prekursorem tego treningu. Niesamowita siła i niepozorny wygląd. Nie mam dzisiaj dostępu do książek ale jak już pisałem liczę na NewciaSmile
#15

Może po prostu znacząco wpływa ale w połączeniu z innymi ruchami. Bez tych koncentrycznych, ekscentrycznych czy izotonicznych nie jest za wiele warte
#16
Wink 

Max Sick mial 163cm i ważył 67kg, nie był to może typowy dzik ale czy był niepozrnej budowy ? Polemizowałbym Smile

[Obrazek: 220px-Max_Sick_1910.jpg]
#17

No, jak na siłę którą prezentował, to bardzo niepozornySmile

A trzeba dodać, że izometria bardzo "zagęszcza" masę mięśniową.
#18

(2015-01-06, 17:10)bartez2939 napisał(a):  Może po prostu znacząco wpływa ale w połączeniu z innymi ruchami. Bez tych koncentrycznych, ekscentrycznych czy izotonicznych nie jest za wiele warte
*czy podtrzymująca
Skurcz jest izotoniczny, auksotoniczny i izometryczny Smile

Czy izometria wpływa na hipertrofie ?
Miałem okazję poznać Nickolaya którego filmiki wrzucaliśmy na forum, pan po 50 szczupły wyginał w rękach gwoździe i patelnie. Sam powiedział ,że całość nie leży w mięśniu a w "sukhozhiliye" czyli ścięgnach i odpowiednim oddechu.

Czekam na jakieś potwierdzenia z literatury na ten temat ponieważ sam jestem ciekaw Smile.
#19

(2015-01-06, 15:53)czillaut napisał(a):  Na szybko co znalazłem z książki do fizjo Jan Górski - Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego

"Chociaż nie w pełni
wyjaśniony jest mechanizm hipertrofii mięśniowej, to dużą rolę przypisuje się
w tym względzie działaniu troficznemu unerwienia ruchowego, wzrostowi
napięcia skurczowego i rozciąganiu włókien mięśniowych" Co zwiększa napięcia skurczowe jak nie ćwiczenia izo ?

wzrost napięcia skurczowego i rozciąganie włókien mięśniowych daje większy rezultat mocy i siły, a nie rozbudowy masy mięśniowej.


(2015-01-06, 15:53)czillaut napisał(a):  " Skurcze o charakterze wysiłku izometrycznego
oraz ekscentrycznego powodują większy przyrost masy mięśniowej niż
skurcze izotoniczne oraz koncentryczne."

to musi być w tej książce błąd, gdyby tak było to pod wpływem wielkich ciężarów człowiek by się rozrastał do niebotycznych rozmiarów, ma wpływ na rozwój na gęstość mięśnia a nie na rozbudowę masy mięśniowej. Wzrasta siła przy ekscentrycznej, ale nie masa, przy izometrycznej wzrasta moc i moment siły, ale nie masa.

Gdyby tak było to powszechną metodą treningową w kulturystyce i podnoszeniu ciężarów byłaby ekscentryka i izometria, a jest na odwrót.


(2015-01-06, 15:53)czillaut napisał(a):  "Uważa się, że warunkiem osiągania wysokich wartości siły izometrycznej
jest duży przekrój poprzeczny badanych mięśni, " No to jak potrzeba dużych mięśni do dużej siły izo to trenując muszą się zaadaptować (urosnąć)?

Rzeczywiście to fakt, jeśli napniemy 10 mięśni to uzyskamy większą siłę izometryczną, ale izometria nadal nie ma wpływu na rozwój masy mięśniowej.


(2015-01-06, 15:53)czillaut napisał(a):  Po za tym daje sobie łapę uciąć, że mój fizjolog na zajęciach wypowedział słowa, że "ćwiczenia izometryczne są bardzo dobrym bodźcem hipertroficznym".

Ale nie na rozwój masy mięśniowej


(2015-01-06, 15:53)czillaut napisał(a):  Na zdrowy rozum przy izometrii dochodzi do przekrwienia, lepszej regeneracji, to musi jakoś wpływać.
Do tego spójrzmy na kółkowców jak oni wyglądają, najlepiej zmasowani gimnastycy a wiemy jaki rodzaj skurczu u nich dominuje.

Najwięcej zmasowani bo najwięcej potrzebują pracy siłowej czyli nadbudowania masy mięśniowej by utrzymać plecami i barami resztę ciała w elementach stąd ćwiczenia z ekspanderami i dodatkowym obciążeniem. Gdyby nie to nie udałoby się małymi mięśniami utrzymać reszty ciała w pozycjach typu samolot czy victorian

(2015-01-06, 15:53)czillaut napisał(a):  Czekam na jakieś naukowe odpowiedzi bo od nowego roku chcę trochę nabrać kilogramów i mam dużo ćwiczeń izometrycznych w planieBig Grin

powodzenia Big Grin


Podsumowując zwiększanie napięcia mięśniowego nie ma wpływu na rozwój poprzecznego przekroju mięśnia, jeśli już to większa gęstość układu nerwowego w celu zmobilizowania więcej jednostek motorycznych lub w przypadku jednego mięśnia włókien mięśniowych

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#20

Na brzuch 2-3 serie izometrii po 30 sekund i 2-3 serie wznosów po 10-20 powtórzeń?
Dobrze rozumiem?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości