Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Korekty w diecie
#1

Witam. Chciałbym Was prosić, jak mówi temat, o poprawienie diety, której celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Lat 18, wzrost 173cm, masa 62kg.

A oto mój plan:

Śniadanie:
Omlet (6 jajek)
musli 60g
mleko sojowe 200ml
orzechy 10g

Obiad:
pierś z kurczaka 120g
ryż 60g
sałatka warzywna 40
orzechy 10g

Przekąska:
Naleśniki 3 sztuki
orzechy 10g

Kolacja
Sałatka: (3 jajka, 50g fety, 300g pomidorów, 100g papryki, 1,5 łyżki stołowe oleju lnianego)
#2

Chyba się nie orientowałeś po forum nic, bo tutaj takich rzeczy się z reguły nie dowiesz. Masz bardzo dużo wiedzy o masie na KFD.

Chyba jest dobrze - na oko widać, że makroskładniki wyliczone ale i są też mikroskładniki (dzięki warzywom i orzechom)
Ale Takiego sztywnego planu nie mozesz codziennie stosować. Zabraknie ci niektórych pierwiastków, witamin czy coś z tych rzeczy.

Dawaj różne orzechy i pasowałoby jeść też nasiona. Ogólnie to włoskie, fistaczki, laskowe, migdały, sezam, słonecznik, dynia - bardzo dużo tego, jedz najlepiej różne. Sałatke na noc też co jakiś czas pasowałoby zmienić. W tej chwili z warzyw masz tylko pomidor i paprykę w dość sporych ilosciach i te 40 g sałatki, ale to chyba za mało urozmaicone będzie z warzywami.

Czemu taka scisłość co do orzechów? 10g to ledwie ugryźć. Martwisz się pewnie o tłuszcz, że niby wchłanianie białka słabe i te sprawy. Bez przesady - na masie tłuszcz nabija ci dodatkowe kalorie a taki zdrowy to sama przyjemność. Ja bym podjadał trochę wiecej orzechów czy nasion Smile

Czemu brak owoców jako przekąska? Ja tam sobie nie wyobrażam nie podjeść jakiegoś owoca Smile

Mleko sojowe przypadkiem nie zwieksza poziomu kobiecych hormonow? to chyba bardzo ważne jak chcesz rosnąć Smile zorientuj się koniecznie jak nie wiedziałeś o tym.

Wiadomo, jak nie bedziesz rósł to kalorii więcej Smile Podobno najważniejsze są węglowodany Wink

Soki owocowe pewnie przewidujesz dodatkowo i wody sporo też pij.

To tyle co Ci mogę powiedzieć. Wiedze złapałem z różnych forów jak sam chciałem przytyć. Wbij na KFD, bo tutaj raczej nikt nie masuje. Sam zrezygnowałem, wolę robić siłę względną i wykonywać coś ze swoim ciężarem zamiast paść się i głodzić w kółko, żeby dobrze w lecie wygladac Smile
#3

(2014-12-07, 20:58)bartez2939 napisał(a):  Dawaj różne orzechy i pasowałoby jeść też nasiona. Ogólnie to włoskie, fistaczki, laskowe, migdały, sezam, słonecznik, dynia - bardzo dużo tego, jedz najlepiej różne. Sałatke na noc też co jakiś czas pasowałoby zmienić. W tej chwili z warzyw masz tylko pomidor i paprykę w dość sporych ilosciach i te 40 g sałatki, ale to chyba za mało urozmaicone będzie z warzywami.

Czemu brak owoców jako przekąska? Ja tam sobie nie wyobrażam nie podjeść jakiegoś owoca Smile

Mleko sojowe przypadkiem nie zwieksza poziomu kobiecych hormonow? to chyba bardzo ważne jak chcesz rosnąć Smile zorientuj się koniecznie jak nie wiedziałeś o tym.

Soki owocowe pewnie przewidujesz dodatkowo i wody sporo też pij.

Dzięki za odpowiedź.
Co do orzechów i nasion, to porcja zostanie zwiększona do 25g/posiłek.

Z tą sałatką, to niezbyt wiem, na co mógłbym ją zmienić. O tej "różnorodności" warzyw nie pomyślałem. Jakoś to urozmaicę i zwiększę obiadową porcję. Których warzyw nie powinno się łączyć ze sobą (np. pomidor - ogórek) ?

Owoce, o tym też nie pomyślałem. Coś się dorzuci.
Co do mleka sojowego, to dzięki za informację. Niestety inne rodzaje raczej odpadają (nietolerancja laktozy).
#4

w sprawie formalnej (choc nie podzielam opinii na temat tej diety, ale ja mam w ogole "dziwne" poglady na ten temat) - pomidor nie jest warzywem. brakuje Ci warzyw, zwlaszcza surowych i zielonych, no i swiezych owocow.

kp
#5

Tak na zdrowy rozsądek rano 6 jaj po południu kurczak i wieczorem 3 jajka Smile dodaj ryby albo wołowinę.
Nawet możesz zrobić jeden dzień całkowicie bez mięsa.

Oczywiście większa ilość warzyw ponieważ ich nigdy za wiele, polecam brokuły Smile.

Pamiętaj jeśli chodzi o zwiększanie masy musisz jeść z nadwyżką kaloryczną, czyli wcześniej obliczyć twoje zapotrzebowanie.
#6

Kurczaki są wartościowym źródłem białka, niestety są faszerowane różnymi świństwami, więc nie polecam Ci codziennego ich spożywania. Dorzuć do diety wołowinę i ryby jak sugerował Mrówek, lub indyka. Najzdrowsza (ale i najdroższa) byłaby gęsina.
#7

Dzięki Panowie.
Mięsa zostaną urozmaicone o wołowinę, ryby np. makrelę i ewentualnie indyka. Za radą Bartka wyrzucę jajka z sałatki i zastąpię tuńczykiem (w niewielkiej ilości). Do puli warzyw dodam brokuły, szpinak i ogórki zielone.
Spożycie wody ~2l/dzień
(2014-12-07, 22:45)Kubus Puchatek napisał(a):  pomidor nie jest warzywem.
Nie wiedziałem, dziękuję za uświadomienie.
#8

Mrówek chyba nie ma na imię Bartek, a to on ci doradził nie ja Smile
Jak te orzechy 3 razy jesz po 25 gram może być sporo. Po prostu tam dziabnij trochę, moze z50 g na dzien moze mniej ;D

Podliczyłem w tabelach kalorii i wyszlo:
Uwzględniłem 80 tunczyka na malej ilosci tłuszczu (8g na sto bodajze) zamiast tych 3 jajek.
Uwzględniłem 25 g laskowych i 25 g migdalow. Ale makroskladniki w niemal wszystkich orzechach i nasionach podobne są.
Nalesniki przyjalem na 240g.
Nie podliczalem brokółow, szpinaku i ogorków.
Wyszło.
KCAL 2562,68 białko 150,52 węglowodany 197,71 tluszcz 130,87

Chyba znasz to : 1g białka- 4kcal, 1g weglowodanów- 4kcal, 1g tłuszczu - 9 kcal

na 2500 to narawde mało kto przytyje. Jak nie masz tendencji do tycia i jestes aktywny fizycznie (zależy jak bardzo) to powinienes liczyć spokojnie z 3000 kcal, więc trochę Ci brakuje.
Szczegolnie widać jak mało węglowodanów! powinno tu być bliżej 400 a nie 200. Dużo ci wyszło tłuszczu. 55 g zwierzecego (same jajka 35 g, feta 10g) i 75g roslinnego. Wydaje mi się, że jak dorzucasz na siłe roslinny to możesz trochę ograniczyć z orzechów(30g), oleju lnianego(22.5) czy z nalesnikow(20g)- ale tutaj sporo weglowodanow!. Potrzebne jest przy twojej wadze chyba okolo 50g roslinnego, ale jak robisz mase i lubisz to darmowe kalorie potrzebne, wiec chyba nie odrzucaj. Tymbradziej ze pasowaloby jeszcze nazbierac z 500 kcal!

Zadbaj o te węglowodany szczegolnie. Węglowodany proste (slodycze, owoce, ryż bialy) szybko nabijają cukier we krwi, który po krótkim czasie gwaltownie spada i dlatego po posiłkach z wysokim indeksem ( IG ) jesz jeszcze wiecej. A na masie to raczej zaleta Wink
Dodaj jakies posiłki wysokoweglowodanowe, żeby nabić jeszcze ze 100-150g. Dojdzie do tego trochę innych wartosci odzywczych i akurat wyjdzie ci lekko ponad 3000 kcal. Ja bym przy takiej wadze i braku sklonnosci do tycia zaczynal od 3000kcal. Chyba, że zawsze byłes niejadkiem to 2500 może wystarczyć Smile

Z Węglowodanów to bardzo łatwo jeżeli wypijasz soki owocowe. Możesz kupić jakiś trochę zdrowszy sok, mysle ze dobre są takie na (przecier/zageszczony sok) i (cukrze/syrop glukozowy) a raczej unikaj wszelkich konserwantow i słodzików. Z litry takiego soku mniej wiecej wyjdzie ci 100g weglowodanów gratis Smile Kompoty domowe/ zageszczone domowe soki są raczej bardzo dobrą sprawą Wink pewnie z litry rozcienczonego zlapiesz lepiej jak 50g weglowodanów.

Polecam z calego serca soki warzywne. Musisz tylko sie przyzwyczaic ze nie maja byc slodkie, tylko wlasnie tkaie kwasno ostre i odrazu smakują ! A i jak lubisz to wiele ludzi chwali ogórki kiszone, kapuste kiszoną. Jak masz dostęp, szczególnie do swoich to można polecić. (ja własnie podjadam ogorki do obiadu)

Dorzuc jakies owoce obowiazkowo Smile Najłatwiej o weglowodany z bananów.Dwa srednie banany jak dziabniesz to juz bedzie dodatkowe 50 g weglowodanow Smile Ale nie ograniczalbym sie do jednego owoca.

Jak podjadasz czasem slodycze i chipsy to masz duzo darmowych kalorii. Nie polecam i nie zdrowo, ale nie dochodzmy do absurdu i czasem mozesz sobie chyba cos tam zjesc. Ja chipsy czesto zastepowalem paluszkami Smile

Jak dorzucisz jeszcze owoce i warzywa to o ile 130g tluszczu Ci nie zaszkodzi to dieta Ci zdrowo wyjdzie Smile Zdania na temat białka też są podzielone, niektorzy by powiedzieli, że 100g to juz za dużo dla Ciebie, więc sam zdecyduj Smile
Warto jeszcze pamietać o sokach, żeby te kalorie nabić w górę. Ale jak mało jadasz to i 2500 moze by wystarczylo. Sprawdzaj wagę. jak sie nie rusza to kalorie w górę, jak bardzo szybko tyjesz, i martwisz się żeby cie tłuszczem nie zalało strasznie, to mozesz troche kalorie w dół. Ja myslę, że 0.5kg do maksymalnie 1kg/ tydzien jest wporządku. Jak wczesniej mało jadłes i piłeś to na początku waga moze skoczyć ze względu na większe nawodnienie i wiekszą ilość pokarmu w brzuchu. Ja chociaż wczesniej też sporo jadłem to w ten sposob chyba ponad 1kg złapałem. Z rana po załatwieniu potrzeb będziesz mial najbardziej realna wagę.
#9

(2014-12-08, 15:59)bartez2939 napisał(a):  Mrówek chyba nie ma na imię Bartek

a jednak Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

Bardzo mądra dieta. Oczywiście nie ma jednej diety dla całej ludzkości, ale ta dla większości się sprawdzi z pozytywnym skutkiem.

http://perfecthealthdiet.com/wp/wp-conte...Adam-F.jpg


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości