Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stawy łokciowe
#1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakich ćwiczeń unikać, a jakie wykonywać tak aby "wzmocnić" te stawy bo już po prostu ból mnie dobija. Pisałem już w jednym temacie że boli mnie prawy łokieć od flagi. Ok już od kilku miesięcy nie robię w ogóle flagi, ale ból i tak się czasami zdarza od zwykłych ćwiczeń, np pompki w staniu na rękach czy może francuskie pompki na poręczach, ogólnie od intensywnego treningu. W dodatku gdy robię "krążenia" prawym łokciem to słychać dziwne chrupanie. Dodam że staram się ćwiczyć codziennie intensywnie min. 2h dziennie. Ćwiczenia jakie wykonuje to:
Pompki ze złączonymi rękoma, pompki francuskie na poręczach, pompki w staniu na rękach, podciąganie nachwytem szeroko/wąsko, wejścia siłowe, kółko na brzuch no i to raczej wszystkie ćwiczenia. Dodatkowo napisze że mam 186cm wzrostu i ważę 71kg.
Byłem u lekarza z tym i mi powiedział że mam zerwany jakiś przyczep tricepsu czy coś takiego i nic mi nie mówił żebym przestał ćwiczyć czy że może to coś poważnego. Z góry dzięki za wszystkie porady. Pozdrawiam.
#2

Zerwany przyczep tricepsu..a Ty trenujesz codziennie i intensywnie po 2h? Według mnie przesada.Mnie na łokcie,barki,nadgarstki pomogły podpory i zwisy.Np: Podpór przodem ( z wychyleniem lub bez) stanie na rękach.Jak dla mnie to zbyt się forsujesz..
#3

mnie sie kontuzja lokcia odnowila przy serii zwisu (robilem 6 x 30 s.), przy podciaganiu etc. jakos funkcjnowalem.

kp
#4

Ale trenowałeś jako zdrowy czy miałeś już naruszony łokieć? Zerwany przyczep często kończy się niestety operacją.Napisałem moje sposoby na wzmacninie zdrowego łokcia.Pzdr
#5

Zaczynałem jako zdrowy. Po prostu na początku nie robiłem rozgrzewki i zaczynałem od trudnych elementów np. flagi bez przegotowań
#6

(2014-11-28, 22:15)StreetWorkout napisał(a):  Zaczynałem jako zdrowy. Po prostu na początku nie robiłem rozgrzewki i zaczynałem od trudnych elementów np. flagi bez przegotowań

To masz odpowiedź.. Ciało nie było przygotowane na takie obciążenia i stąd problemy.Napewno zrezygnuj z intensywnych treningów! I poleciłbym wybrać się do dobrego ortopedy.
#7

A ten podpór przodem to tak wygląda? http://www.sportconnect.pl/files/cw_tygo...podpod.jpg
No ok jednak będę musiał ograniczyć treningi i ćwiczyć co drugi dzień.
Wydaje mi się że nie mam jeszcze tak złej sytuacji, ponieważ gdy zrobię sobie np. przerwe na tydzień, to ból jest dużo mniejszy, albo np. gdy robię francuskie pompki to przez okres treningu wgl nie czuje bólu
#8

Zdjęcie które podrzuciłeś to podpór przodem na przedramionach, polecam pójść jedno piętro wyżej i zrobić podpór przodem Smile.
Jest to 100% normalne albo bardziej nienormalne ,że wykonuje się treningi 2h bez wcześniejszego przygotowania organizmu do takiego treningu, dodatkowo pamiętaj ,że nie można być cały rok w "gazie" trzeba robić przerwy na odpoczynek.

Po pierwsze udaj się do lekarza sportowego najlepiej.
Po drugie zmniejsz intensywność treningów do czasu diagnozy. Oczywiście w granicach rozsądku jeśli ból się nasila odpuść całkowicie. Gdy ustalisz problem dostaniesz skierowanie na rehabilitację, wtedy poproś o ćwiczenia dodatkowe które będziesz robić w domu.

Po tym wszystkim możemy ci pomóc ułożyć plan który pomoże nie łapać kontuzji a przynajmniej sporo zmniejszy szanse na jej wystąpienie.
#9

(2014-11-29, 04:52)Mrowek napisał(a):  Zdjęcie które podrzuciłeś to podpór przodem na przedramionach, polecam pójść jedno piętro wyżej i zrobić podpór przodem Smile.
Jest to 100% normalne albo bardziej nienormalne ,że wykonuje się treningi 2h bez wcześniejszego przygotowania organizmu do takiego treningu, dodatkowo pamiętaj ,że nie można być cały rok w "gazie" trzeba robić przerwy na odpoczynek.

Po pierwsze udaj się do lekarza sportowego najlepiej.
Po drugie zmniejsz intensywność treningów do czasu diagnozy. Oczywiście w granicach rozsądku jeśli ból się nasila odpuść całkowicie. Gdy ustalisz problem dostaniesz skierowanie na rehabilitację, wtedy poproś o ćwiczenia dodatkowe które będziesz robić w domu.

Po tym wszystkim możemy ci pomóc ułożyć plan który pomoże nie łapać kontuzji a przynajmniej sporo zmniejszy szanse na jej wystąpienie.
Nic dodać,nic ująć.Rozsądek przede wszystkim!
#10

A czy podczas wykonywania podporu przodem/pompkach powinienem mieć przeprost w łokciach ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości