Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stawy łokciowe
#21

Zapytam retorycznie - to cały Twój plan trenigowy?

A co do wzmacniania łokcia, to Steven Low w OG polecał m.in. podpór do pompek na kółkach
#22

A czy powinienem robić przeprost w łokciach przy pompkach i podporach ?
#23

No na tym właśnie polega wzmacnianie łokci.
#24

Ok. A czy powinienem usunąć z mojego planu treningowego pompki w ustaniu na rękach? jestem w stanie zrobić 5-7 pełnych powtórzeń, ale wydaje mi się ze są one zbyt obciążające na łokcie - czy może przeciwnie , powinienem je wykonywać?
#25

Pompki w staniu na rękach to jedno z najbardziej sensownych i rozwojowych ćwiczeń.
#26

(2015-02-20, 07:54)zahir napisał(a):  Pompki w staniu na rękach to jedno z najbardziej sensownych i rozwojowych ćwiczeń.

Robione prawidłowo czyli łokcie blisko ciała a głowa w przód a nie łokcie szeroko i głowa pomiędzy ręce.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#27

a najlepiej pompki na poręczach robić, żeby był pełny zakres pracy w stawie łokciowym

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#28

Przy pompkach na poręczach powinienem schodzić na sam dół? bo słyszałem że schodzenie na sam dół jest kontuzyjne na barki. Pompki w staniu na rękach czyli łokcie podczas wykonywania nie powinny "iść" na boki, tylko tak jakby do środka ? Coś mi się wydaje że źle to robię. Co myślicie o rozciąganiu tricepsa i bicepsa ? Ostatnio wydaje mi się że to pomaga mi na ból tego łokcia, tylko jeszcze nie wiem czy powinienem rozciągać się przed, po treningu czy może to i to, bo niektórzy mówią że jeśli się rozciągamy przed, to łatwo o kontuzje...
#29

W jednym krótkim poście poruszyłeś tyle zagadnień, że nie wiadomo do czego się odnieść Big Grin Rozciągać warto triceps, biceps i wszystko inneBig Grin kiedy i w jaki sposób było już wielokrotnie opisywane na tym forum. Co do pompek na poręczach to pełny zakres ruchu. Barko powinny zejść co najmniej do wysokości łokcia. A że znajda się tacy co będą szczekać, ze to kontuzyjne, to fakt. Dla wielu ludzi wszystko jest kontuzyjne i to powód żeby nie prostować nawet do końca ręki. A potem mają ograniczony zakres ruchu. Solidnie się rozgrzej przed tym ćwiczeniem i nie bój się zejść nisko.
#30

bo mają poskracane przyczepy i stąd ich kontuzje, bo mają większego bicka niż głowę

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości