Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stawy łokciowe
#11

ja polecam bardziej fizjoterapeutę + USG wtedy będzie wiadomo co się stało

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

Zerwany przyczep tricepsa to nie żarty! Natychmiast odpuść treningi i udaj się do specjalisty medycyny sportowej i dobrego fizjoterapeuty. Wróć do treningów dopiero po kuracji i rehabilitacji.
#13

Byłem na wakacjach u ortopedy i robił mi USG. Na początku nic nie widział, i przypuszczał tylko że to może być zerwany przyczep tricepsu... więc nie ma pewności że to na pewno to. Zapisze się do innego i zobaczymy jak to będzie.
#14

Odczuł byś zerwany przyczep któregokolwiek mięśnia Smile więc nie jest tak źle , jednak udaj się do specjalisty.
#15

Jeżeli już zaczęliśmy rozmowę o kontuzjach. Mam problem z prawym kolanem. Odkąd robię przysiady na jednej nodze w kolanie czuję lekkie chrupanie choć nie wiem czy to od ćwiczenia. Czasem pojawia się ból najczęściej przed ćwiczeniami ale zdarza mi się to poczuć podczas zgięcia kolana albo schodzenia do pozycji dolnej przysiadu. Póki co to nic poważnego ale wolę dmuchać na zimne.
#16

Więc udaj się do lekarza sportowego, bo nikt z nas nie jest w stanie postawić Ci diagnozy. Zwłaszcza przez internetSad
#17

Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie do treningu i nie mówię tutaj tylko o rozgrzewce o ćwiczeniach wykorzystujących skurcz statyczny. Czucie własnego ciała a także dostosowane do własnego poziomu uzyskiwanie nowych ruchów ( ćwiczeń ), ponieważ pośpiech szczególnie na początku naszej drogi treningowej jest bardzo nie wskazany !

http://pl.wikipedia.org/wiki/Propriocepcja
#18

Byłem u lekarza sportowego i dowiedziałem się że nie jest to zerwany mięsień, tylko po prostu przeciążenie. Mówił żebym robił ćwiczenia przy których mnie nie boli. Czyli np. pompki. Z czasem się wzmocni. Od razu lepiej jak się dowiedziałem że to nic poważnego i wielu młodym osobom się to zdarza. Dzięki za pomoc chłopaki.
#19

To jeszcze dodam ,że możesz wykonywać ćwiczenia statyczne angażujące ten mięsień o małej intensywności.
#20

A czy taki trening jest ok aby nie pogorszyć sytuacji ?

Poniedziałek: Mostki 2 serie po 10 powtórzeń, Podciąganie szeroko 10 serii po 10 powtórzeń, pompki ze złączonymi rękoma 2 serie po 10 powtórzeń, a potem rozciąganie.
Wtorek: Podciąganie wąsko podchwytem 2 serie po 10-15 powtórzeń, pompki przy ścianie w staniu na rękach 3-7 powtórzeń do 5-6 serii, kółko na brzuch 5 serii po 10 powtórzeń, hantelka(10kg) na biceps 10 powtórzeń po 3 serie (wprowadziłem to ćwiczenie na biceps, bo podobno wzmacnia staw łokciowy.)


I to są dwa treningi które robię co dzień, czyli 1 trening w poniedziałek, 2 we wtorek i 1 we środę 2 w czwartek itd. Jeśli czuję, ze potrzebuje odpoczynku to robię 1-2 dni przerwy.

Powinienem coś zmienić? Może coś nowego dodać aby wyleczyć ten staw ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości