Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6


Specjalnie dla naszych użytkowników nowy poradnik odnośnie pompek ! Smile
Takie głupie pytanie: dlaczego pompki nazywamy ugięciami ramion, a nie wyprostami? Tongue Przecież głównie pracujemy prostownikami, nie?
Skoro pompki to ugięcia, to podciąganie to wyprosty? Big Grin
ciekawe, jakbym to widzial gdzies na facebooku czy innej naszej klasie to bym skomentowal ze to niepoprawna forma robienia pompek....
Doceniam Twoją prace i chęci, więc rep leci Wink.
(2014-05-28, 13:17)Seth napisał(a): [ -> ]Takie głupie pytanie: dlaczego pompki nazywamy ugięciami ramion, a nie wyprostami? Tongue Przecież głównie pracujemy prostownikami, nie?
Skoro pompki to ugięcia, to podciąganie to wyprosty? Big Grin

bo zaczynasz ruch od ugięcia ramion

Marcin88

Świetna robota! Pompki w takiej formie dają nieźle w kość Smile
Locash jeśli możesz rozwiń swoją myśl Smile

Marcin88

(2014-05-28, 15:25)locash napisał(a): [ -> ]ciekawe, jakbym to widzial gdzies na facebooku czy innej naszej klasie to bym skomentowal ze to niepoprawna forma robienia pompek....

To są pompki gimnastyczne bo to forum o gimnastyce Smile Polecam zrobić ze 2 serie to uwierzysz że jest to zdecydowanie poprawna forma.Jak dla mnie są bardzo wartościowe i dają wiele więcej niż 'zwykłe' pompki.Po 3-4 seriach brzuch mi rozrywa..
Teraz obejrzałem filmik, bo wcześniej nie miałem możliwości (brak głośników w pracy).
No i stwierdzam, że tak jak wartość samego materiału jest oczywista, bo zawsze dobrą wiedzę przekazujesz, tak jakościowo film jest mega, więcej takiej jakości filmów i youtube jest nasz! Big Grin
Pozdro, Mrówku ;d

Kubus Puchatek

ja mam pytanie - chociaz mowisz w tym materiale, ze lokcie moga byc "skrecone" do pewnego kata, poza ktorym juz niepotrzebnie narazamy barki - to jednak mnie sie wydaje, ze lokcie powinny byc blizej ciala, a nie taki szeroki rozstaw i na zewnatrz. A drugie - zaczynajac pompke ustawiasz rece na wysokosci klatki piersiowej, myslalem, ze - zwlaszcza w gimnastyce - dlonie powinny byc zdecydowanie mocniej przesuniete w strone miednicy, co by powodowalo trudniejsza dzwignia dla wykonujacego.

pozdrawiam
ks
Stron: 1 2 3 4 5 6