Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
znalazlem kilka warjacji push ups dla tych ktorzy szukaja urozmaicen
nieststy niekoniecznie w poprawnej sylwetce
dlatego przypominam o niej Wink
jezeli ktos zapomnial to odsylam do 1 strony tego tematu i filiku Mrowka Smile

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tccdbY5xcf4 [/video]
Ja bardziej zwróciłem uwagę na to, że gościu wygląda jakby zapomniał o oddychaniu Big Grin

Buh

Ale pompki na jednej ręce to chyba już bez sylwetki?
Jeśli potrafisz możesz wykonać w sylwetce, uważam jednak ,że istnieją znacznie ciekawsze i bardziej rozwojowe ćwiczenia a niżeli pompki na jednej ręce np.
-Pompki na kółkach gimnastycznych
-Pompki w wadze na ziemi
-Pompki na poręczach
czy pompki w staniu na rękach.

Kubus Puchatek

zgadzam sie. Smile
ja nie wiem, czy az warto tak zajmowac sie pompkami (zwyklymi), przeciez nie podnosimy nawet rownowartosci swojego ciezaru. wiec co to za wyzwanie.

a mrowek - pompki na kolkach (nogi na ziemi) - jak myslisz - powiedzmy jakbysmy chcieli okreslic to w proc. o ile trudniejsze beda od zwyklych?
ja musze kominowac, zeby "poczuc" (nie mowie o dziesiatkach powtorzen, bo taka ilosc zmeczy cokolwiek bysmy nie wykonywali) pompke (np. dip) na poreczach, czy kolkach - np. w czasie jednego powtorzenia lacze rozne rodzaje pracy.

kp
Największe wyzwanie w pompkach na kółkach jest element stabilizacji kółek, przez co angażujemy dodatkowe mięśnie które dotąd były mało zaangażowane w ruch, a co za tym idzie ćwiczenie jest trudniejsze i powoduje większe wyzwanie dla układu nerwowego i mięśniowego.

Myślę ,że poprawne wykonane pompki na kółkach są x2 razy trudniejsze niż na ziemi.

Buh

Z pewnością robiłbym pompki na kółkach, jakbym je miał :-)

Co do pompek jednoręcz, to dlaczego są wg ciebie mniej wartościowe? Ja tylko progresując do nich nauczyłem się robić pompki w staniu na rękach przy ścianie. Poza tym trzeba mocno stabilizować tułowie. W jakimś temacie zahir pisał, że sam ćwiczy do pompek jednoręcz ze złączonymi nogami.
*Pompka jednorącz niema dalszego rozwinięcia - możesz kombinować ustawiać nogi wyżej itd. ciągle to będzie pompka.
*Są bardziej rozwojowe ćwiczenia jak opisałem wyżej dające możliwość lepszego rozwoju ciała i umiejętności.
*Warto wprowadzić nowe bodźce do treningu dla mięśni i układu nerwowego. Powtarzalność bodźców prowadzi do stagnacji.
*Jeśli chcesz stabilizować tułów wprowadź sylwetki czy stanie na rękach przy okazji nabędziesz nowe doświadczenia i przekonasz się sam ,że trzymanie poprawnej sylwetki w staniu na rękach jest o znacznie cięższe niż w pompce Smile.
*Ciekawszy rozwiązaniem będzie zastosowanie gumy do klasycznych pompek w celu złamania schematu ruchowego.

Jeśli lubisz robić pompki na jednej ręce i sprawia Ci to przyjemność ćwicz tak dalej. Jeśli jednak chciał byś spróbować czegoś więcej i wyjść ponad to czyli ćwiczenia które otwierają naprawdę pokaźną ilość możliwość, szkoda czasu na pompkę na jednej ręce Smile.
Podsumowując wychodzę z założenia ,że nasze ciało ma dążyć do wysokiej sprawności ograniczając się do ćwiczeń typu pompka na jednej ręce zastąpi wszystko tracimy sporą część zabawy z naszym ciałem.

Marcin88

A czy pompki na kółkach wykonujemy tak jak na tutorialu (garbik w górnej fazie,pozycja miednicy odpowiednia itd) i odkręcamy kółka na zewnątrz?Smile

I drugie pytanie..czy mógłbyś rozwinąć temat pompek z wykorzystaniem ekspandera?
Takie pytanie od kogoś, kto nigdy nie ćwiczył na poręczach - dlaczego pompki na nich są trudniejsze? Jeśli wygląda to tak jak to sobie wyobrażam, czyli kładę nogi na ziemi, ręce na poręczach (paraletts) i robię pompkę, to wydają mi się one łatwiejsze, bo ręce są wyżej i przez to spoczywa na nich mniejszy ciężar. Coś podobnego do pompek w oparciu o biurko.
Rozwiejcie proszę moje złe wyobrażenie Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6