Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Rozciąganie raz w tygodniu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Co sądzicie o rozciąganiu (dość ciężkim) raz w tygodniu? Czy może lepsze jest rozciąganie lżejsze i krótsze, ale regularnie, np. trzy dni w tygodniu?

Powód mojego pytania (gł. ostatni akapit drugiego posta Smile ) https://www.gymnasticbodies.com/forum/to...ilty-work/
Znajomy studiujący fizjoterapię mówił mi, że go uczyli na ten temat i generalnie to im częściej tym lepiej
(2015-03-03, 08:15)Seth napisał(a): [ -> ]Znajomy studiujący fizjoterapię mówił mi, że go uczyli na ten temat i generalnie to im częściej tym lepiej

Mnie też tak uczyli (choć nie na żadnych studiach) i jest to pierwszy raz, gdy się spotykam z taką propozycją. Z drugiej jednak strony, gdy kiedyś ułożyłem sobie taki plan rozciągania, jaki chciałbym wykonywać, gdybym nie był ograniczony czasem, to się okazało, że "czułem" to rozciąganie jeszcze przez jakieś 3-4 dni Smile
Czym częściej będziesz się rozciągał, tym lepiej.
jak zrobisz ciężki trening raz w tygodniu też go będziesz czuł 3-4 dni
Kit Laughlin rozróżnia rozciąganie od "limbering" (nie wiem jak to przetłumaczyć)
Intensywne rozciąganie zaleca na początek raz w tygodniu, a z czasem można zwiększyć ilość. Limbering najlepiej robić codziennie - jest to rozciąganie bez zwiększania zakresu ruchu, takie eksplorowanie aktualnego ROM.
Po porządnym rozciąganiu kwiczysz przez kilka dni... jeżeli tak nie jest to znaczy, że się nie rozciągałeś tylko robiłeś właśnie "limbering" Wink
zresztą wspomniany przez Ciebie 2 akapit posta Sommera, mówi wszystko Smile

Poza tym wyobraź sobie, że każdy z programów Stretch Sommera trwa 45 min i jest ich na razie 3 części. Czyli przez min 2,5h dziennie robiłbyś rozciąganie do szpagatów i mostka. A gdzie czas na resztę rozciągania, trening siłowy, stanie na rękach itd? a gdzie czas dla rodziny, znajomych, na pracę/szkołę?
Ci co "rozciągają" codziennie wszystkie partie mięśni a zajmuje im to 1h, chyba mylą pojęcia.
Ja ogolnie polecam Kita Laughlina.

Facet dlugi czas prowadzil wspolnie z Sommerem seminaria i zajmowal sie rozciaganiem. Potem wg niektorych Sommer stwierdzil, ze sam wyda kurs o rozciaganiu i zerwal wspolprace z Laughlinem i zablokowal mu dostep do forum. Nie wiem ile w tym prawdy.

Moze ktos wie gdzie mozna dostac wiecej info o rozciaganiu z Ido Portal bez jechania do nich na seminarium, bo ceny sa kosmiczne zarowno szkolenia, jak i dojazdu na szkolenie, a ponoc warto.
(2015-03-03, 10:12)Darren napisał(a): [ -> ]Moze ktos wie gdzie mozna dostac wiecej info o rozciaganiu z Ido Portal bez jechania do nich na seminarium, bo ceny sa kosmiczne zarowno szkolenia, jak i dojazdu na szkolenie, a ponoc warto.

wszystko co mi się udało wybadać opisałem tutaj
Dzięki za odpowiedzi. Smile
Rafał dzięki
Stron: 1 2 3 4 5 6