Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nogi
#1

Witam
Mam pytanie odnośnie treningu nóg, wiem że w gimnastyce duże nogi nie są dobrą sprawą, i do tego się nie dąży, lecz ja uwielbiam ostro trenować nogi i wiem że nawet jak robię typowo siłowy trening nóg to i tak rosną jak .... .
Ale mój cel to zwiększenie siły maksymalnej nóg ,szybkości i poprawa wyskoku.
Mam zamiar podzielić to na dwa treningi w tygodniu, jeden na siłę maksymalną, wolne powtórzenia i zatrzymania w najcięższych momentach a drugi bardzo dynamiczne treningi czyli wyskoki zeskoki itp i mam kilka ćwiczeń
-zeskoki ze skrzyni
-wskoki na skrzynie
-skakanka
-pistolet
-żuraw
i nie wiem co jeszcze dodać ,jakie ćwiczenia i jak to połączyć aby dobrze wszystko i elegancko wychodziło.
Jakieś sugestie?
#2

wzniosy łydek! każda noga osobno, wypady w przód, wstępowanie na 50 cm skrzynie, krzesełko przy scianie 1 min, wskok-wybicie-lądowanie na 60-70 cm (zależnie od wzrostu)
#3

Adam, wrzucal gdzies linka do super drunks, to jest co prawda trening na 5 dni w tygodniu, ale mozesz z niego pare fajnych rzeczy wyciagnac. Kumpel, ktory kiedys trenowal kosza polecal mi ten program w wersji 3.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#4

Aby przystąpić do treningu plyometrycznego nóg musisz przejść prosty sprawdzian :
Ustać na jednej nodze z zamkniętymi oczami przez 20s, bez ruchów w stawie kolanowym
Wykonać skok w dal z miejsca na długość swojego ciała
5 przysiadów na jednej nodze (obie nogi sprawdzamy)
Najważniejsze! kolana nie mogą uciekać do środka w trakcie tych ćwiczeń !!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości