Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moja miejscówka:)
#41

W dalszej części artykułu jest z nim film.
#42

Odkopię temat, bo może uda mi się żonę przekonać żeby na działce postawić jakiś drążek. Przy okazji byłoby miejsce do zawieszenia huśtawki dla dzieci Big Grin

(2013-08-12, 08:08)zahir napisał(a):  Żeby rurki się nie kręciły, każda jest przewiercona na wylot i zagwintowana z obu stron.

Znaczy się, że jak? Bo nie mogę sobie tego wyobrazić.
Jak to jest zamocowane w ziemi? I jak głęboko?
Skąd brałeś rurki?

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#43

Rurkę wstawiasz w otwory i od czoła wiercisz otwór przez słupa i rurkę. W ten otwór wkładasz nagwintowany pręt i kontrujesz nakrętkami. W ten sposób masz dwie nakrętki po obu stronach słupa a drążek się nie kręci, bo przez niego biegnie ten pręt. Jeśli to nie jest zbyt czytelne, to jutro zrobię zdjęcia.

W ziemi zamocowane jest w ten sposób, że na około metra został wykopany dół, zalany betonem i w nim osadzony słup do którego są montowane rurki.

Rury na drążki kupowałem w składzie wyrobów hutniczych. To zwykłe rury używane do instalacji wodno kanalizacyjnych. Z biegiem czasu żałuje, że nie są elastyczne by imitować drążek dynamiczny. Cały czas myślę o takim rozwiązaniu.
#44

Dzięki za wyjaśnienie. Jeśli możesz, to wrzuć zdjęcie tego mocowania.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#45

To może i ja pokażę swoją "rurkę"Smile
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/124/113927...e-0188.jpg
#46

Całkiem przyjemna rura Wyrwidąb. Zdjęcia mocowania wrzucę dziś po południu.
#47

Ja swój też pokażę, bo niektórzy za dużo próbują kombinować w zwykłym drążku.

https://www.dropbox.com/sh/6p0w03knbo242...V5wQKz2A3a

To nie jest statek kosmiczny, ani wielki zderzacz hadronów, żeby sobie komplikować, jak niektórzy, stąd polecam najprostsze rozwiązania, bo są łatwe do wykonania i skuteczne. Zresztą tak jak Twój sprzęcior, Jacku. Big Grin
#48

Sory że odkopuje, ale mam pytanka:
Z rury o jakiej średnicy zrobić drążek ? 30mm ?
Jaką wysokość polecacie , żeby można było zawiesić kółka ?
Bo myślałem, żeby jeden drążek służył zarówno do "używania rękami" jak i do ćwiczeń z kółkami, i nwm czy tak się uda.
#49

Drążek w okolicach jednego cala będzie okej.
A wysokość pod kółka, to właściwie im wyżej tym lepiej. Smile
#50

Wysokość drążka do podciągania taka, byś musiał do niego podskoczyć. Wtedy będzie rozwojowo w stosunku do różnych ćwiczeń. do kółek 3 - 4m. Na taką wysokość ciężko się jednak zarzuca taśmy, więc dobrze jest obok bramy na kółka umiejscowić drabinki.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości