Wątek zamknięty
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dział Street Workout
#1

Co myślicie o otwarciu osobnego działu skierowanego pod Street Workout, skoro co raz większa ilość osób trenujących na dworze trafia pod nasz adres Smile.
#2

(2014-06-11, 21:39)Mrowek napisał(a):  Co myślicie o otwarciu osobnego działu skierowanego pod Street Workout, skoro co raz większa ilość osób trenujących na dworze trafia pod nasz adres Smile.

veto
już chyba o tym rozmawialiśmy. To jest forum gimnastyczne i powinno być o gimnastyce i ewentualnie o jej wykorzystaniu w innych dyscyplinach a nie subfora tematyczne.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Jestem za Smile

Rafał dla mnie street workout to amatorska, uliczna forma gimnastyki.
#4

Uważam iż Rafał ma racje
Nie mniej jednak często podpinane są rożne tematy jak wykorzystać gimnastykę w innych dyscyplinach sportowych.
Forma jaka przyjęliśmy chyba pasuje większości skoro nas jest coraz więcej i nie powinnismy za duzo eksperymentować z nowymi działami bo bedzie to powielanie istejacych tematów Smile
#5

Zgadzam się z Rafałem. I od siebie dodam, że niepotrzebnie to jest rozbijać na podfora, bądźmy w jedności. Lepiej łączyć to niż dzielić. Choć ciężko jest połączyć czasem skrajne przeciwności. To samo ćwiczenie a jednak zupełnie inne.
#6

A ja uważam, że wiele osób ma podejście "chcę się nauczyć back levera" i nawet nie wie, że to jest waga tyłem. Nie zwraca uwagi na niuanse techniczne, bo nawet ich nie zna. Fajnie jeśli znaleźli by u nas miejsce do samorozwoju. Nie patrzmy na street workout jak na zło, czy konkurencje. Ja sam nie mam dostępu do sali i ćwiczę sw Smile
#7

A czy sw nie jest gimnastyką, jest tylko w wersji wolnej, bez sprecyzowanych reguł, nie ma różnicy czy robisz bl pod czy nadchwytem, to jest show iwprowadza też gamę innych ćwiczeń, a jak wiadomo człowiek powinien rozwijać się w różnych kierunkach a nie stać w miejscu.
Jestem zdecydowanie na tak.
#8

Oczywiście, że ludzie z SW są mile widziani, szczególnie jeżeli chcą się tego beklewera nauczyć taki sam sposób jak robią to gimnastycy. Nie sądzę jednak żeby był sens rozwijania forum pod kątem SW, bo od tego są inne fora. To samo tyczy się sztuk walki, trickingu, parkour i innych sportów.
Zgodnie z powiedzeniem "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" skupiłbym się na rozwijaniu forum specjalistycznego, jedynego o tej tematyce w PL.
Zdaję sobie sprawę, że niestety jest to u nas sport niszowy (a biznes rządzi się swoimi prawami)

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#9

(2014-06-11, 23:30)armpower napisał(a):  A czy sw nie jest gimnastyką, jest tylko w wersji wolnej, bez sprecyzowanych reguł, nie ma różnicy czy robisz bl pod czy nadchwytem, to jest show iwprowadza też gamę innych ćwiczeń, a jak wiadomo człowiek powinien rozwijać się w różnych kierunkach a nie stać w miejscu.
Jestem zdecydowanie na tak.

raczej sw rozwinęło się wraz z wyrzuceniem wielu gimnastyków ze wschodu z sal gimnastycznych na ulicę, bo nie przebili się do Sborny, i nie mieli co począć to swoje umiejętności przenieśli na ulicę, gdzie nikt nad nimi nie stał i nie zwracał uwagę na estetykę. Według mnie oldschoolowe SW to te związane z Hannibalem, a konkretnie to był Ghetto Workout, to właśnie bazował na kombinacjach ruchowych z ugięciem ramion i kształtowania siły w obrębie różnych dziwnych pozycji w zwisie i w podporze. Natomiast obecny trend SW to nic innego jak ruskie wypaczenie gimnastyki. To dlatego ludzie chcą się uczyć wag przodem i tyłem, bo to elementy gimnastyczne, bo to jest wyczyn i robi wrażenie. To samo było z Parkour dopiero Freerun zrobił z tego medialne show dodając do przemieszczania się salta, tutaj podobnie do Ghetto Workout dodano elementy gimnastyczne i mamy Street Workout

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

więc jeśli gimnastycy tworzyli środowisko sw, i zapewne kiedyś to zastąpi gimnastykę ze względu na show, bo jak wiadomo ludzie nie widzą różnicy mnie bl pod czy nadchywtem , v-sit z prostymi czy ugiętymi nogami, ważna jest najbardziej efektowna kobinacja, i widać to już po imprezach jakie oferuje sw, miliony fanów więc moim zdaniem warto zagłebić się w tą wiedzę z różnych powodów np żeby nauczać poprawnych technik w sw oraz żeby sami czerpać wiedzę, bo wiedzy nigdy nie za mało.
A co do innych forum, wystarczy zobaczyć na ich ogólną widzę i umiejętności ...
Wątek zamknięty


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości