Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przemęczenie oraz 'zakwasy'
#11

fazy KeT

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

mówi o przetrenowaniu:






"Bieganie to coś więcej niż sport, to styl życia!"
"Gry wymagają zręczności. Bieganie wymaga wytrzymałości, charakteru, dumy, odporności psychicznej. Bieganie jest testem, a nie grą. Testem wiary, przekonań, woli i pewności siebie."
#13

Hannibal - jak dla mnie masło maślane, przecież nie fundujemy sobie negatywnych skutków treningu celowo, przetrenowanie wynika z braku wiedzy i odpowiedniego podejścia. Więc wyszczególnienie diety i czasu na regeneracje nie przemawia do mnie jako argument, ba nawet przy dobrej diecie itp. można ciągle wpaść w ... i tutaj argument na naszych górników i stoczniowców, stagnację czyli brak postępów na treningu.

Ciężko porównać wyczyn i pracę tego typu, w wyczynie naszym celem jest przesuwanie granic własnego ciała, a ich zawód polega na wykonaniu "dniówki".

btw. źle wykonują ugięcia na tym drugim filmiku... tragedia.
Już nie mówiąc ,że kulturystyka różni się o lata świetlne od sportów olimpijskich.
#14

moja opinia na temat tych dwoch panow z fimikow - nie wiedza o czy mowia. i nie wiedza co to jest prawdziwy wysilek fizyczny.
kp
#15

Panowie, sam nie raz doświadczyłem przetrenowania i jestem bardzo uważny w treningu ale nie chciałbym by ludzie wyciągnęli błędne wnioski i bali się intensywniejszego wysiłku z obawy przed przemęczeniem czy przetrenowaniem. Mrówek jak większość wyczynowców ćwiczy 6 razy w tygodniu po dwa razy dziennie i wciąż się rozwija. Tylko że ułożenie takiego treningu wymaga wiedzy. Zauważyłem, że większość ludzi przyjmuje do przetrenowania dwie skrajne postawy: albo boi się go jak ognia, albo lekceważy. Tymczasem trzeba być bardzo uważnym i cały czas obserwować zarówno reakcje organizmu, jak i postępy. A trening nie może być dziełem przypadku, tylko rozumnego działania popartego solidną wiedzą.
#16

Jak można przytaczać Fletchera w poważnych dyskusjach? Big Grin Myślałem, że ten film jest znany tylko i wyłącznie jako "do śmiania się".

A co do Karmowskiego to się zdecydowanie nie zgadzam... No chyba, że jako prawidłową dietę uznamy kilogramy sterydów do każdego posiłku - jak to wielu kulturystów (i prawie wszyscy wyczynowi) ma w zwyczaju.

Oczywiście, że przetrenowanie istnieje. Negowanie tego nie jest najlepszym pomysłem. Ja na przykład nie rozumiem amatorów, którzy próbują trenować po kilka (nie dwie, tylko np. cztery-pięć) godzin dziennie, codziennie. Na pewno nie jest to dla nich trening najbardziej efektywny.

I nie zapominajmy jeszcze o jednym - organizmy większości amatorów nie mogą być porównywane do organizmów wyczynowców. Nie powinno się wzorować swoich treningów na treningach osób będących kilkukrotnie bardziej doświadczonych - a wiele osób próbuje to robić.
#17

A ja odsyłam do
http://gimnastycy.pl/forum/watek-czynnik...as+mlekowy

Zakwasy nie są koniecznie tylko dla nowicjuszy czy po przerwie
Wystarczy rownież zamiana ćwiczeń na partie czy grupę mięśni zeby zacząć inna stymulacji mięśnia czy grupy. Chyba dość prosta zasada zmieniaj ćwiczenia i stymuluj. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
#18

karmowski mówi "nie ma przetrenowania ale muszą być spełnione dwa warunki"
równie dobrze może powiedzieć "przetrenowanie jest jak się nie spełnia konkretnych warunków"

masło maślane
#19

Ćwiczenia zmienia się wtedy gdy przestają już odpowiednio stymulowac mięśnie i to wcale nie następuje po 4 tygodniach, bo po 4 tygodniach to dopiero organizm już w miarę się adoptuje do tych cwiczeń, a potem daje dobre efekty.
Przetrenujesz się tylko wtedy gdy organizm nie nadąża za regeneracją. Jest dużo spraw, które wpływają na lepszą regeneracje. Już samo wytrenowanie, przyzwyczajenie do wysiłku dużo daje. Sen i jedzenie to też nie wszystko.
#20

(2014-06-08, 19:49)Mrowek napisał(a):  Jugger - wszystko zależy od poziomu wytrenowania zawodnika, ale uwierz nie jest ciężko doprowadzić do przetrenowania a często nawet sobie nie zdajemy z faktu ,że już ono występuje.
Wiem, oczywiscie masz racje, mowie jedynie o poziomie amatorskim.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości