Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening klatki piersiowej

Magicznym nie. Są bardzo dobre ale niekoniecznie na klatę.

ale zobacz za to jaki ma triceps

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.

to nie triceps tylko triceratops Big Grin
Czemu teraz panuje tak silny trend na tą klatkę?

Kiedyś nie panował od zawsze panował zestaw imprezowy klata i biceps + eight pack !

Chodziło mi o trochę dawniejsze lata Big Grin ale chyba jak kulturystyka zaczeła zyskiwać popularność, to weszła moda na dużą klatę, czyli pewnie 70 lat albo lepiej.

bo kiedyś więcej trenowano gimnastyki, ale kulturystyka dawała większe rozmiary mięśni, zresztą w USA jest kult wielkości, a trendy USA promieniują na cały świat, stąd w sklepach masz coca colę jadasz w mac'u i korzystasz z internetu i wszyscy chcą żyć albo przynajmniej przez dłuższy czas chcieli żyć jak w Stanach. Stąd gimnastyka stała się mniej popularna na rzecz łatwiejszej i wygodniejszej kulturystyki, bo nie musiałeś poświęcać wielu godzin treningu żeby osiągnąć sylwetkę

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.

Ale gimnastyka jest mega popularna w Stanach..a u Nas?? Szkoda że tego trendu nie widać.Ludzie ciągle myślą o tym by mieć większe bicki..ciągle ta masa i pompa.. A gdzie wytrzymałość,gibkość,dynamika i sprawność fizyczna itd.

(2015-01-07, 22:32)Marcin88 napisał(a):  Ale gimnastyka jest mega popularna w Stanach..a u Nas?? Szkoda że tego trendu nie widać.Ludzie ciągle myślą o tym by mieć większe bicki..ciągle ta masa i pompa.. A gdzie wytrzymałość,gibkość,dynamika i sprawność fizyczna itd.

W lesie. Tak jak piszesz dla sporej ilości osób ważny jest wygląd, nic poza nim. Mam w klasie takich dwóch "kulturystów". W ciągu 2,5 roku treningów mieli już co najmniej po jednej kontuzji, a śmiech mnie bierze, gdy słyszę o tym jak liczą sobie ile mają zjeść "supli" (w wieku 18 lat). Siły (oczywiście na przyrządach) nawet trochę mają, ale ja po pół roku bez żadnych regularnych treningów i tak byłem np. lepiej rozciągnięnty niż oni.

Chciałem odruchowo wstawić uśmiechniętą minkę, ale tu chyba jednak powinna być ta smutna... :/

sylwetki gimnastyków to zazwyczaj sylwetki tzw. "pull", nie do końca jest tak, że gimnastycy są symetrycznie rozwinięci jak to się mówi
plecy i bicepsy bardzo mocno rozwinięte a klata i tricepsy nieproporcjonalnie mniejsze - co nie znaczy, że słabsze
oczywiście dużo zależy od genetyki, budowy i specjalizacji przyżądów, niemniej da się to zauważyć zarówno u młodych gimastyków (np. horton) jak i u legend (np. yovchev)

Nie mniej jednak te sylwetko podobają mi się dużo bardziej niż symetrycznie" i monstrualnie napakowane koksy typu Dorian Yates


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości