Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ćwiczenia na łydki
#11

Za ruch zginania podeszwowego (zginanie) odpowiadają mięśnie brzuchaty łydki i mięsień płaszczkowaty.
Pamiętaj ,że w gimnastyce nie doświadczysz hipertrofii nóg czyli przerostu czegoś ponad normę, ponieważ w gimnastyce bardzo ważny jest stosunek mocy do masy Smile.
Ogólnie w rozbudowie mięśnia ważną rolę pełni odpowiednia intensywność i objętość treningu, wysiłki które wymieniłeś raczej należą do tlenowych, może warto potrenować teraz w formach szybkościowych/plyo ? Smile

Od razu wyjaśniam moją myśl "okazałe" czyli dobrze zbudowane bez zbędnych przerostów, namówię dzisiaj Patryka aby dał sobie zrobić fotkę nóg Smile.
#12

łydki to przewaga mięśni czerwonych wymagają dużych obciążeń i dużo powtórzeń by rozbudować ich strukturę, na pewno nie działają na nie standardowe metody body building 6-12 powtórzeń i 60-80% max. obciążenia. Np. ja potrafiłem na suwnicy wspięcia robić 25 x 200 kg 5 serii

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#13

Kiedyś miałem sąsiada, którego przezywali "sprężynka". Nie wiem czy to była jakaś wada wrodzona czy coś, ale zawsze chodził na palcach tak, że nie dotykał piętami ziemi i wyglądało to faktycznie jakby miał sprężynowe buty ;o). Przechodząc do sedna sprawy jak kiedyś w lato zobaczyłem jego łydki to kopara mi opadła. Tak więc jeśli komuś nie przeszkadza, że będzie wyglądał jak ufoludek to proponuje chodzenie na palcach non stop Tongue Tongue Tongue

PS był to typowy informatyk, ale kiedyś w szkole na przerwie jego koledzy "sportowcy" robili sobie konkurs kto doskoczy i dotknie obręczy od kosza. Nie muszę mówić jakie było zdziwienie jak "sprężynka" po wyskoku był głową na równi z obręczą ;o)
#14

na łydki szczególnie dobre bieganie po plaży albo miałkim piasku, dobre jest też opuszczanie i wznosy łydek stojąc na stopniu
#15

Słyszałem pogląd ,że wielkość łydki (rozbudowa) jest uzależniona od genetyki, niektórzy zwyczajnie mają predyspozycję do powiększenia tego mięśnia a inni nie. Co o tym sądzisz Newcio ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości