Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

front lever
#71

armpower całkiem ładnie. Krzysiek jeśli chcesz to trzymać mięśniami brzucha to się nie dziw, że nie dajesz rady. Biodra/miednica kluczem do sukcesu. Tą pozycję najłatwiej jest podnieść od razu od dołu, bo jeśli będziesz chciał do niej przejść np. z adv tuck to opadniesz jak nic.
#72

No ja właśnie zawsze z góry tyram sobie. Big Grin I mówisz od razu z prostymi?
#73

Wydaje mi się, że ręce zgięte. Powinny być wyraźnie zablokowane.
#74

Ręce są proste ale nie zablokowane powiem tak ,
#75

Jak nie są zablokowane to nie są proste powiem tak Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#76

Blokowanie rąk powinno być odruchem. W wielu elementach np. olbrzymach, czy wymachach na poręczach ratuje to przed nagłym spadnięciem i zrobieniem sobie krzywdy. No i oczywiście wzmacnia to łokcie pod elementy typu rozpięcie.
#77

Zahir w wadze przodem jest inaczej, to nigdy nie będzie odruch póki nie masz dużo więcej siły niż potrzeba, żeby utrzymać daną progresję. Odruch jest, że ręce się zginają, bo jest łatwiej, do tego trzeba sporo czasu żeby wyrobić siłę na prostych rękach, "mięśnie szybciej adaptują się niż stawy". Jeśli daną progresję trzymam na zablokowanych łokciach(przeprostowanych wręcz), ściągniętych łopatkach to wtedy sobie trzymam i trzymam, spokojnie mogę oddychać co stanowi problem jak mam zgięte lekko ręce.
Trening, trening, trening i w końcu wszystko przyjdzie. Choć czasami trzeba zadać pytanie czy warto.
#78

Nie twierdzę, że odruchem jest blokowanie w stawach, bo nie jest. Zwracam tylko uwagę, że trzeba na to zwracać uwagę, by stało się to odruchem, bo nie blokowanie rąk może być w niektórych elementach niebezpieczne. Więc moim zdaniem warto.
#79

warto zauważyć, że są też elementy (np. przewrót lotny) gdzie nawyk blokowania łokci może być niebezpieczny Big Grin... czyli wszystko z myślą o danym elemencie Tongue
#80

W elementach siłowych to podstawa dbanie o poprawną technikę od samego początku, tym szybciej to zrozumiecie tym mniej kontuzji doznacie.

Proste jeśli zaczniesz uczyć się na zgiętych rękach, wyprostowanie będzie problemem ponieważ, twoje ciało nie będzie potrafiło sobie poradzić w tej płaszczyźnie dodatkowo nagłe obciążenie stawów będzie szkodliwe, dlatego lepiej od początku zwracać na to uwagę.
Tullar lotny przewrót w przód to już inna bajka, ponieważ jest to element głównie koordynacyjny Smile tutaj dopuszcza się pewne odejścia od doskonałej techniki ze względu na etap nauczania aczkolwiek technika musi zostać zachowana w celu nie zrobienia sobie krzywdy. Mało kto potrafi wykręcić za pierwszym razem całą śrubę w idealnej sylwetce, do takich elementów potrzeba czasu i pracy.

Armpower - obciągaj paluchy bo nogi ci wiszą jak bombki na choince.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości