Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

front lever
#61

(2014-06-15, 11:50)Newcio napisał(a):  [...] robienie takich wag wielokrotnie może doprowadzić do nadmiernego ściągnięcia równoległobocznego i czworobocznego pleców. [...]

Mógłbyś bardziej to rozwinąć? Jakie są tego skutki?
#62

takie, że objawia się to kującym bólem w plecach, dodatkowo ogranicza mobilność kręgosłupa w odcinku piersiowym, to znaczy, że np. w przerzucie w przód lub po prostu zakres wymachu ramienia w górę jest bardzo słaby i występuje duży kąt barkowy, bo w tym momencie pracujesz odcinkiem piersiowym a nie barkami samymi, zresztą jak położysz się na plecach, podniesiesz nogi ugięte w przód i dasz ramiona w bok na podłożu ugięte w stawach łokciowych tak by łokcie i dłonie leżały na podłożu to się przekonasz jak masz ściągnięte plecy, jeśli będziesz się starał wznieść ( "szurając" po podłodze łokciami i dłońmi ) tak by mieć proste ramiona przy uszach. Poczujesz ból w plecach i jednoczesne odrywania się łokci/dłoni od podłoża, znaczy się że mobilność w barkach i plecach jest nieprawidłowa i brakuje rozciągnięcia jak również powięzi mogą być mocno przykurczone.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#63

Idąc dalej udało mi się zrobić malutki kroczek w przód, teraz jest już kąt prosty między nogami a korpusem, teraz do oceny.
   
#64

Ładnie. Gdyby biodra poszły dosłownie kilka centymetrów w dół było by bardzo ładnie. Ale progres jest widoczny Smile
#65

Teraz pytanie do jakiego czasu muszę dojść aby iść dalej z progresem 20s wystarczy ? i ogólnie jak można sobie utrudnić dalszy progres, bo do wagi w rozkroku nie da rady
#66

(2014-07-04, 20:19)armpower napisał(a):  Teraz pytanie do jakiego czasu muszę dojść aby iść dalej z progresem 20s wystarczy ? i ogólnie jak można sobie utrudnić dalszy progres, bo do wagi w rozkroku nie da rady

Nogi wysuwasz dalej i dalej czyli Adv Tuck a potem tzw. Half Lever (nie chodzi mi o Half Lay) albo jedna noga prosta druga ugięta i zmieniasz nogi albo jest takie ćwiczenie, że robisz "wykopy" do rozkroku i wracasz do kucznej wersji i znowu wykop i wracasz. Jest jeszcze Open Tuck eventualnie czyli rozkrok, ale w pozycji Adv Tuck.
#67

(2014-07-04, 20:19)armpower napisał(a):  jak można sobie utrudnić dalszy progres, bo do wagi w rozkroku nie da rady
No po to masz dojść do tych iluś sekund, żeby dało rade Tongue
#68

Dalszy progres, wytrzymałem całe 3 sekundy, progresja według sommera, dojdę do 10s i będe próbował ze złączonymi Tongue
wieczorny trening, wybaczcie za jakość.
Jak oceniacie , co poprawić ?


Załączone pliki Obrazki
   
#69

Czy widzę zgięte ręce?
#70

Wydaje się. Ja do tej progresji nie mogę dojść. Adv trzymam koło 10 sek, ale za nic w świecie nie mogę wyprostować nóg. Kwestia słabych mięśni brzucha w rozciągnięciu?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości