Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje 2k14 "Postanowienie noworoczne"
#51

Czy ułożenie dłoni jest w jakiś sposób oceniane? Czy jeden może trzymać dłonie prosto inny 45 stopni?
#52

Hohoho ale mam zaległości Smile dzisiaj zmontuje filmik instruktażowy, opisze zasady i ocenie dotychczasowe filmik Smile

krzysiek20ino - Musisz bardziej zaokrąglać sylwetkę i starać się opierać tylko na odcinku lędźwiowym, wtedy zakres ruchu się zwiększy i ćwiczenie będzie przynosiło znacznie lepsze rezultaty Smile.

Kello - "wyglądasz jak banan" a masz być Chiquita ! Docelowo na ziemi powinien zostać tylko odcinek lędźwiowy, taka sylwetka jest bardzo trudna ponieważ wymaga sporego napięcia, niestety kładziesz się i wykonujesz ruch w biodrach w trakcie ćwiczenia. Staraj się docisnąć dół pleców do ziemi, zaokrąglić się i w takiej pozycji rozkołysać.

Dudo - w kołysce musisz podnieść wyżej nogi, wtedy ruch będzie obszerniejszy i tak samo jak u kolegów oprzeć się na dolnej części pleców.

Emil - całkiem fajna sylwetka w kołysce, postaraj się ściskać barkami uszy i wydaje mi się ,że masz ugięte kolana. Smile

We wszystkich staniach jeden i ten sam błąd a co najgorsze najważniejszy ! Barki są za osią ciała, dodatkowo zaokrąglenie musi być bardziej widoczne, uzyskamy to tylko wtedy gdy wyciągnięcie sylwetkę tak jak gdybyście chcieli dotknąć stopami sufitu i postaracie się złączyć łopatki i nacisnąć na barki tak żeby nie wystawały w przód w staniu.

Filmik w pierwszym poście ! Smile

Wszystkie dotychczasowe próby zostaną potraktowane jako "próby" i nie będą brane do ogólnej klasyfikacji Smile
#53

Mocniej wypchnąć barków nie potrafię, aż się cały trzęsłem, łopatki też "spiąłem". Nie wiem czy dobrze, ale i tak czuję różnicę.

Kołyska. Nie potrafię inaczej, ale nawet jeśli jest źle to i tak dorzucę do treningu brzucha bo czuć nieziemsko.
#54

Kello jak dla mnie w staniu na rękach poprawa Smile teraz postaraj się dać bliżej ręce i starać się wyciągać do sufitu.
Jeśli chodzi o kołyskę spróbuj na razie bez kołysania popracuj nad samą sylwetką, pamiętaj barki ściskają uszy Smile
#55

Ok, ale stanie na rękach nadawaloby się już do oceny? Mocniej się nie wyciągnę, ale wezmę ręce wężej. Tak nad tym właśnie myślałem. Ta kołyska, wiem że samą pozycję jak próbowałem to utrzymuję prawidłową, ale jak tylko mam zacząć "kołysać" to nagle wszystko się rozlatuje :/
#56

W takim razie Kello postaraj się przyjąć sylwetkę i tylko minimalne ruchy tak aby nie rozluźniać m. biodrowo-lędźwiowego ^^.
Jeśli chodzi o stanie, musisz zniwelować ruch j.w wtedy możemy spokojnie oceniać, stanie na rękach jest pozycją statyczną więc docelowo staramy się nie poruszać ciałem Smile.
#57

Pierwsze podejście Smile :



Mamy również Tomka Smile :



Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#58
Tongue 

Proszę o ocenę i porady jak poprawić- szczególnie kołyskę Wink Może i szału nie ma ale za 2-3 tygodnie....


#59

Dawidzachpom - Niestety ujęcie nie pozwala mi zaliczyć próby Smile

Dudo - musisz bliżej do ściany podejść i będzie idealnie Smile bo przez to ,że stoisz dalej od ściany tworzysz kąt w barkach i nie pracujesz nimi w górę. Jak sami widzicie w tym ćwiczeniu można stać nawet 3,5 minuty (gratulacje Dudo) więc zależy mi głównie na wykonaniu ,aby sylwetka była idealna Smile.
0:14s - 1:40 s - 86s z czystym sumieniem
Zaliczam 30 kołysek ! Super wynik Smile, końcówki nie zaliczam z braku poprawnej techniki. (ruch rękami i błędne ułożenie)

Tomek - bardzo mi się podobało to wyjście z barków na początku ćwiczenia, szkoda ,że koszulka zasłania mi twoje barki ! Big Grin
Zaliczam
0:12s - 1:32 s (Tomek) - czas 80s
Niestety nie mogę zaliczyć kołyski ponieważ ręce są w przodzie a nie w górze Sad

Anasti - super próba niestety nie mogę zaliczyć ponieważ jesteś zbyt daleko od ściany, przez co wykonujesz całe ćwiczenie pod kątem. Po 2 minucie zaczyna się robić ładna sylwetka, tak na zmęczeniu Big Grin
W kołysce musisz się jeszcze bardziej zaokrąglić i mogę z czystym sumieniem wszystkie powtórzenia zaliczyć, przez ten brak musisz pracować biodrami.

Szczerze się przyznam ,że bardzo trudno się sędziuje te konfrontacje! Big Grin oczywiście brawa i rep dla całej trójki Smile
Dawidzachpom - czekam na lepsze ujęcie! Smile
#60

Oto nagrody w styczniowych konfrontacjach

Z cyklu walczymy ze słabym ogniwem :

Za 1 miejsce : ROLL-X !!

Najskuteczniejszy przyrząd do treningu mięśni przedramion. Dodaje niesamowity bodziec treningowy w postaci niestabilności uchwytu.
Kto był w Warszawie ten wie że mało kto jest w stanie nawet zawisnąć na jednej ręce.
Szczegóły :

http://mtidea.pl/miesnie-przedramion-sil...oll-w.html


Za 2 miejsce : Uchwyt separacyjny

Bądź tak silny jak Twoje najsłabsze ogniwo. Zamień swoje palce w stalowe obcęgi.

Opis:

- taśmy treningowe z przegrodami na 4 palce,

- taśmy szerokości 30 mm, dobrze wyprofilowane i bezpieczne w użytkowaniu,

- profesjonalnie,wielokrotnie przeszywane i przetestowane.

Szczegóły :

http://mtidea.pl/miesnie-przedramion-sil...ne-r2.html


Pozdrawiam

Siłaaa !!! Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości