Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ćwiczenia na poręczach
#1

Niestety w chwili obecnej nie dysponuje żadnymi zdjęciami ale myślę ,że warto przelać kilka myśli na ekran komputera, a w przyszłości ładnie dokończyć pracę poprzez dodanie zdjęć czy filmików.

Postaram się opisać od najprostszego wariantu do najtrudniejszego różne rodzaje ćwiczeń na poręczach, zaczynamy !

1. Podpór na poręczach - podstawowe ćwiczenie w naszej przygodzie, pomoże nam ustabilizować sylwetkę, oswoić się z przyrządem i wprowadzić pierwsze bodźce treningowe.

2. Chodzenie w przód w podporze - przechodzimy do pracy dynamicznej, mięśnie poczują nowy bodziec treningowy, dodatkowo zwiększymy naszą świadomość własnego ciała poprzez prosty zabieg czyli nie patrzenie na poręcze podczas ćwiczenia, wpłynie to na koordynację.

3. Wykorzystanie fazy ekscentrycznej - zaczynamy z podporu i opuszczamy się do najniższej komfortowej pozycji, podskokiem wracamy do podporu i powtarzamy całość. Ruch ekscentryczny umożliwia nam pracę z znacznie większym ciężarem niż przy ruchu koncentrycznym.

4. Chodzenie w tył w podporze - utrudnienie ćwiczenia nr.2 które zaangażuje mocniej mięśnie czworoboczne, naramienne. Wykonywanie ćwiczenia tyłem spowoduje utrudnienie pod względem koordynacyjnym i siłowym.

5. Ugięcia ramion (wychylone w przód) -Ćwiczenie rozpoczynamy z podporu i utrzymuje napięta sylwetkę przez cały czas trwania ćwiczenia. Należy tutaj pamiętać o odpowiedniej sylwetce która powinna być lekko wychylona w przód co spowoduje zaangażowanie mięśni klatki piersiowej.

6. Ugięcia ramion - Ćwiczenie rozpoczynamy z podporu, tym razem staramy wykonywać ruch tak aby nogi były w jednej osi z resztą ciała albo lekko przed nim. Taka sylwetka spowoduje większe zaangażowanie mięśni trójgłowych ramienia, ugięcie wykonujemy w pełnym zakresie czyli wykorzystujemy pełne zgięcie w stawie łokciowym.

Co sądzicie o takim opisie i o samym pomyśle na dział czekam na wasze ciekawe propozycje innych ćwiczeń !
#2

Nie wiem czy temat tego wątku trafiony, bo chodzenie w podporze chyba do ugięć nie można zaliczyć, sam zresztą podam poniżej klika takich ćwiczeń Smile

coś trudniejszego z forum GB:
3 podstawowe ugięcia

ugięcia z wymachami

w podporze na ramionach
pierwsze ćwiczenie to zwykłe wymachy (im szerzej są poręcze tym trudniej dla ramion i klatki piersiowej)

wymachy do wysokiej poziomki (v-sit)
nie ma tu ugięć, ale jest to bardzo dobre ćwiczenie na triceps.

z wymachem i przeskokiem

od siebie dodałbym coś łatwiejszego, czyli "shrugsy" na poręczach (opuszczanie i unoszenie barków w podporze) i przeskoki w przód i w tył korzystając jedynie z ruchu barkami (było na ostatnim seminarium w grupie Newcia).

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

przeskoki po ugięciu ramion niszczą każdego Smile
#4

kolejne odmiany ugięć.

z BTGB:
1. ugięcia w poziomce (poręcze, kółka)
2. bułgarskie (jedna ręka wysunięta do przodu a druga do tyłu)
3. ugięcia na jednej żerdzi lub drążku
4. ugięcia na jednej żerdzi lub drążku podchwytem
5. koreańskie
6. koreańskie podchwytem
7. ugięcia na kółkach
8. ugięcia bułgarskie na kółkach
9. rosyjskie w poziomce

dodatkowe z OG:
1. ugięcia z wychyleniem ciała w przód 45 stopni (im większe wychylenie tym trudniej)
2. ugięcia na jednej ręce (mało znane ćwiczenie)

jeszcze jeden rodzaj, którego wcześniej nie widziałem i muszę spróbować - bułgarskie ugięcia z jedną ręką prostą (archer dips?):

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#5

Zasypcie ten temat ćwiczeniami, bo warto Smile Poręcze to podstawa Big Grin

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#6


To ja wrzucę takie ugięcia Big Grin
#7

Dziwnie te ugięcia wyglądają, spróbuję na najbliższym treningu.
#8

Czemu dziwnie. To bardzo fajne ćwiczenie.
#9

jedne z lepszych jak połączymy zamach w przód ugięcie wyprost, zamach w tył ugięcie, wyprost itd.
#10Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości