Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przjście w tył
#1

Witam, mam 18 lat i zawsze unikałam jakichkolwiek ćwiczeń po prostu tego nie lubiłam, czy osoba taka jak ja niewygimnastykowana ma szansę zrobić tzw. przejście w tył, dodam że od jakiś 2 miesięcy staram się robić ćwiczenia rozciągające i czy uda mi się tego nauczyć samej w domu i czy jest to bezpieczne;
Pozdrawiam(:
#2

Co masz na myśli pisząc "przejście w tył"?
#3

(2013-12-13, 12:39)zahir napisał(a):  Co masz na myśli pisząc "przejście w tył"?

przejście w tył to jest coś takiego:

(2013-12-13, 09:56)Nowa napisał(a):  Witam, mam 18 lat i zawsze unikałam jakichkolwiek ćwiczeń po prostu tego nie lubiłam, czy osoba taka jak ja niewygimnastykowana ma szansę zrobić tzw. przejście w tył, dodam że od jakiś 2 miesięcy staram się robić ćwiczenia rozciągające i czy uda mi się tego nauczyć samej w domu i czy jest to bezpieczne;
Pozdrawiam(:

Zakładam, że chodzi ci o przejście z "kopnięciem" jedną nogą.

1. Zacznij od progresji do mostka

2. Przejście w tył jedną nogą (kopnięcie) z mostka z nogami na podwyższeniu

3. Przejście w tył jedną nogą (kopnięcie) z mostka z nogami na ziemi

4. Przejście w tył jedną nogą z pozycji stojącej

kolejne etapy są dla tych co chcą zrobić przejście dwiema nogami bez kopnięcia/odbicia, ale na to jeszcze za wcześnie Wink

Oprócz rozciągania przydałoby się też wzmocnić nieco mięśnie (sekcja środkowa, obręcz barkowa).

Samemu w domu da się tego nauczyć, a czy bezpiecznie to zależy od ćwiczącego. Polecam zgłębić wiedzę na temat techniki wykonywania ćwiczenia zanim się za nie zabiera - może to znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo Wink

Progresje wypisane przeze mnie nie są zapewne jedynymi z możliwych, ale ja bym się za to zabrał w ten sposób.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#4

Dokładnie tak, chodzi mi o to co na filmiku bardzo bym chciała umieć to wykonać. Czy mogę się tego nauczyć sama bez niczyjej pomocy?
Boje się ze się połamie czy coś.. (:
#5

Jak nie jesteś porozciągana , to oprócz tego co napisał zahir , możesz położyc się na dużej piłce do cwiczeń( tak tej bardzo duzej )na plecach i robic przejscie najpierw na piłce , zeby opanowac stopniowo sam ruch a po wzmocnieniu barków,rąk i mięsni środka stosowac się do zaleceń jw , jesteś jeszcze młoda i masz miekki kregosłup - ryzyko urazów zdecydowanie mniejszeWink)
#6

Wszystko zależy od twojego rozciągnięcia nie tylko "kręgosłupa" ale także barków. Czy bezpiecznie jest ćwiczyć w domu ? Zależy czy masz odpowiednio dużo miejsca i dodatkowo czy możesz wykorzystać jakieś materace, poduszki do zapewnienia sobie komfortu psychicznego Smile.

Do postu Rafała dodał bym jeszcze schodzenie i wchodzenie do mostka przy ścianie, dodatkowo trzeba mieć idealny "mostek" czyli taki w którym ręce i nogi (złączone) są wyprostowane.
#7

dokładnie jak Pan Mrówek mówi Wink

i żeby nie było wątpliwości, mostek wygląda tak:
[Obrazek: bridge.jpg]

a nie tak:
[Obrazek: 0031.jpg]

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#8

Dokładnie Rafał Smile

Na pierwszym zdjęciu idealnie widać rozciągnięcie barków i odcinka lędźwiowego Smile
#9

(2013-12-13, 17:17)Mrowek napisał(a):  Do postu Rafała dodał bym jeszcze schodzenie i wchodzenie do mostka przy ścianie, dodatkowo trzeba mieć idealny "mostek" czyli taki w którym ręce i nogi (złączone) są wyprostowane.
A ja bym dodał jeszcze, że sam taki idealny "mostek" to nie jest takie idealne ćwiczenie.

2:12-2:59, żeby tak wstać jak na końcu, nie wystarczy tylko taki idealny mostek.
Ja ćwicząc mostek, robiłem na początku progresję połowy mostka, później wchodziłem do mostka przyjmowałem pozycję "idealnego mostka" trzymałem tak parę chwil, później przybliżałem ręce bliżej, na zgiętych kolanach i coraz bliżej, w miarę zaawansowania można zejść na przedramiona, jednak nie polecam przy zaczynaniu. Ja dochodziłem do tego swoimi sposobami, szybciej by było jakbym wiedział to co teraz wiem i miał wtedy dostęp do tych filmików co teraz, najważniejsze jest bezpieczeństwo.

PS. Nigdy nie uczyłem się pod "przejście w tył" jednak jeśli masz już opanowany idealny mostek i potrafisz wstać z mostka, to problemu nie powinno być wielkiego się tego nauczyć szybko.

Powodzenia.
#10

W tym problem ,że ten który pokazujesz na filmiku jest prostszy do wykonania Big Grin

Całość tego przejścia w tył polega na tym ,że wykonuje się je w pozycji stojąc na równoważni, więc nie wystarczy tam tylko gibkość, wymagana jest napięcie całego ciała i pełna kontrola aby zmieścić się na przyrządzie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości