Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dlugosc treningu
#21

(2013-09-11, 14:29)Jugger napisał(a):  Czyli pol godziny treningu to ...mit? Big Grin

wszystko zależy od celów - jeden się zmieści w 15 min a innemu 3h to mało

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#22

Troche mi ulzylo Big Grin
#23

Standartowo u mnie trening wychodzi 2h czyli : 20 min rozgrzewka seminaryjna, 45 min silowy, 40 min statyczne i ok.15 min rozciagania.Przerwy to srednio 1min.
Teraz przewalilem literature Sommera, rozpisalem jakie cwiczenia aktualnie jestem w stanie wykonac
.Zastanawiam sie jak to poukladac: rozgrzewka+core, sila i trening nog, kombinacje i statyki.O ile rozgrzewka z core to dobre 20 min to na trening sily wyszlo mi 15 cwiczen, i teraz mysle czy nie podzielic treningu na gore klatka, plecy, barki oraz drugi brzuch, dol plecow, nogi.Dwie kombinacje do jednego zestawu i dwie do drugiego.Po 3-4 cwiczenia statyczne.Trening 4x w tygodniu w systemie A-B, wolne, A-B.
Chyba czas zasiegnac rady u Mrowka:-)

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#24

2 godziny 20 Rolleyes Musialbym wstawac przed piata godzina Big Grin

(2013-09-11, 14:43)rafal napisał(a):  
(2013-09-11, 14:29)Jugger napisał(a):  Czyli pol godziny treningu to ...mit? Big Grin

wszystko zależy od celów - jeden się zmieści w 15 min a innemu 3h to mało

No tak. Jezeli sie wezmie pod uwage prace, rodzine etc i sport dla przyjemnosci, rozrywki, rekreacji i zeby nie zdziadziec to pewnie jakos te cele beda podobne ale beda i inne. Wiadomo.
#25

Dla mnie długość treningu to kompromis pomiędzy wolnym czasem jaki jestem w stanie wygospodarować przy nawale obowiązków a celami jakie chciałbym osiągnąć. Super rezultatów się nie osiągnie ale coś sensownego można zrobić. Nie zgadzam się argumentem, że trenuję za długo. Biorąc pod uwagę standardy gimnastyczne, to o wiele za krótko Adam opowiadał, że będąc zawodnikiem trenował sześć razy w tygodniu po 5 godz. dziennie.

Robert, polecam do treningu Core dorzucić jakieś proste pozycje na statyczne na kółkach Nie zajmą tak dużo czasu a trening statyczny doskonale odżywi mięśnieSmile
#26

Dodałem support hold, ale po uwzględnieniu wskazówek Rafała przestał być dla mnie prostą pozycją Wink.
#27

To fakt. Można dodać jeszcze proste progresje wag i german hang.
#28

(2013-09-11, 19:38)Robert napisał(a):  Dodałem support hold, ale po uwzględnieniu wskazówek Rafała przestał być dla mnie prostą pozycją Wink.

jeżeli aż za trudny w tej wersji to zawsze możesz robić wersję łatwiejszą bez odkręcania kółek albo z mniejszym odkręceniem i stopniowo odkręcać coraz bardziej. Jak nadal za trudny do przyciskaj kółka do boków bardziej dla większej stabilizacji, ale z czasem je odsuń na boki.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#29

julo1976
Dlatego ja osobiście dziele trening , jednego dnia mocniej angażuje daną partię mięśniową a pozostałe po 1 ćwiczeniu 2-4 serii. Oczywiście ilość serii zależy od etapu treningowego, no i oczywiście zawsze obwód na rozgrzewkę. Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości