Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dlugosc treningu
#11

Jaki ciężar odważnika?
#12

24_kg
#13

32-48 dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa z odważnikami. 16 i 24 to dobra rozgrzewka jest Smile
#14

Może spróbuj połączyć ćwiczenia w super serie? Np. jeśli odpoczywasz 3 minuty między ćwiczeniami, to spróbuj pull - 1,5 minuty przerwy - push - 1,5 minuty - pull itd. Skraca czas prawie o połowę, a postęp powinien być podobny.
#15

(2013-09-11, 12:39)zahir napisał(a):  Ja uważam, że dobry trening nie może trwać krócej niż godz. Zwłaszcza, że prawidłowa rozgrzewka to 20 min.Trening na kółkach, czy inne ćwiczenia gimnastyczne angażują mnóstwo mięśni które rzadko są używane. Tak więc krótki trening mobilności nie zastąpi tu rozgrzewki. Ilekroć potraktuję ją po macoszemu to łapię kontuzję. Ostatnio przy treningu na linie naciągnąłem mięśnie tak, że czuję je do dziś, choć minęły trzy dni.

Masz rację, dlatego kółka teraz czekają na lepsze czasy. Obecnie robię na nich tylko wiosłowanie. Tak naprawdę to ćwiczenia, które obecnie wykonuję są dużo łatwiejsze od rozgrzewki, którą Adam "funduje" . Teraz nadrabiam zaległości w totalnie zaniedbanym przeze mnie core, z efektów F1 jestem zadowolony. Od wiosny mam nadzieję będzie więcej czasu na ćwiczenia, core już na jakim-takim poziomie i uda się wrócić do kółek - z rozgrzewką oczywiście Smile
#16

Ja mam ten luksus, że jestem studentem więc generalnie codziennie mam jakiś czas wolny no a w wakacje mam go adekwatnie więcej. Ćwiczę codziennie rano, długość całego treningu wliczając rozgrzewkę i rozciąganie waha się od 2 do 3 godzin. W roku akademickim rozbijam to na dwa treningi, jeden rano i jeden wieczorem.
#17

(2013-09-11, 13:25)Mageusz napisał(a):  Może spróbuj połączyć ćwiczenia w super serie? Np. jeśli odpoczywasz 3 minuty między ćwiczeniami, to spróbuj pull - 1,5 minuty przerwy - push - 1,5 minuty - pull itd. Skraca czas prawie o połowę, a postęp powinien być podobny.

Kto wie, moze to i sposob?
Dla przykladu:
Ring Archer rows 3x6
Ring L-dips 3x6
Ring RTO PU 3x8
L-chin ups 3x6
Ring Pikes+HSPU 3x6
plus handstanty luzne
Przerwy 2 min.

No i nie ma czasu juz na nic wiecej, trzeba prysznic wziac, zarcie jakies przygotowac etc. A gdzie pozycje statyczne etc?
#18

Rozgrzewka ma na celu:
-Wprowadzanie naszego układu nerwowego w stan gotowości do ćwiczeń
-Rozgrzany mięsień działa sprawniej
-Profilaktyka
-Kształtowanie i wyrabianie nawyków ruchowych
Nie wyobrażam sobie nikogo, kto trenuje gimnastykę bez rozgrzewki, ponieważ jest to samobójstwo. Rozgrzewka w której nie wykonujemy elementów zrywowych powinna trwać około 5min.

Jeśli chodzi o długość wszystko zależy od celów jakie ustalisz, jeśli chcesz budować tylko siłę, cztery elementy statyczne a na koniec dodać rozciąganie zmieścisz się w 90min. Jeśli już dodasz układy, trening techniczny to okaże się ,że 3h to mało Smile.

Jeśli trening wychodzi zbyt długi polecam go rozbić na dwa oddzielne.
#19

Rozgrzewke robie w postaci swingow kettlem, pisalem przeciez Big Grin

No na razie buduje sile, bo bez tego chyba nie ma sensu podchodzic do wieksosci cwiczen. Zaczynalem od 3x5, teraz zwiekszam liczbe powtorzen i jak wyjdzie 3x8 na luzie to nastepne progresje chce robic.

Czyli pol godziny treningu to ...mit? Big Grin
#20

Jeśli chcesz trenować gimnastykę a nie udawać ,że to robisz to tak. W żadnej dyscyplinie nic nie osiągniesz trenując 30min.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości