Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

konfrontacje wrzesień "szkoła techniki"
#61

Tomo... co ja mam z tobą teraz zrobić?
Jugger słusznie zauważył, że pozycja w podporze nie była najlepsza - wychylasz się mocno do przodu a nogi dla zachowania równowagi lecą mocno w tył. Do tego brak cechy gimnastycznej i nogi nie są cały czas złączone. Ogólnie wygląda to jakby ci nogi luźno zwisały a masz być cały spięty i trzymać pozycję gimnastyczną (hollow body)
Siły widać jest sporo, tylko dopracuj jeszcze te detale, które robią różnicę Wink
Zastanowię się jeszcze co z zaliczeniem a ty tymczasem nagraj jeszcze raz z poprawionymi błędami Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#62

No sorki, nie chcialem nic zlego powiedziec, zedytuje poprzedniego zeby nie bylo na mnie.
#63

Dobra nagram tylko czy kamera była w dobrym miejscu i jeszcze jedno ręce może Was zmyliły bo miałem koszulkę dlatego starałem się dać w miarę szeroko żeby podkreślić niedotykanie kółek i taśm. Nogi były złączone bo czułem że pięty mam razem. No ale nagram ponownie.

Robienie "z igły widły" w tych i innych konfrontacjach jest z leksza śmieszna z racji tego iż my amatorzy robimy to w warunkach "spartańskich" , na podwórkach,drabinkach,drzewach itp. Wysokość zawieszenia kółek też ma znaczenie dla trudności ćwiczenia , wyżej trudniej , większa niestabilność itp. buty (jak pokazać cechę gimnastyczną?) koszulka szeroka (ktoś powie że dotyka/nie dotyka) itp.itd. odejmowanie po sekundzie za niepatrzenie czy zmianę pozycji? To jak ktoś pod koniec spojrzy/zmieni pozycje traci załóżmy z 60s te 10s a wystarczy że skonczy ćwiczenie w 59sekundzie i ma zaliczone a tak jest w plecy "dychę" i ma tylko 50 sekund z czego inny skożysta i nagra 51 sekund.Troche to dziwne bo albo na rekord w tym wypadku jakośc spada albo na jakośc i wtedy rekord slabszy.
#64

Tomo, podkreślałem że w tych konfrontacjach będzie ciśnienie na technikę (stąd nazwa "szkoła techniki") - jakość ponad ilość. Wszyscy jesteśmy amatorami, ale to nie znaczy, że nie nie możemy nauczyć się robić tego poprawnie wg zasad gimnastycznych. W twoim interesie jest, żeby pokazać cechę gimnastyczną (zdejmij buty), że nie dotykasz taśmy (załóż inną koszulkę lub zdejmij na tą minutę) itp
Nie ma tam wielu skomplikowanych szczegółów wymagających lat treningu - każdy te kilka kluczowych zapamięta i dzięki temu, że odejmę mu punkty/sekundy to mam nadzieję zapamięta to na dłużej Wink

Chcemy tu promować gimnastykę a nie street workout (żeby nie było - nie mam nic przeciwko SW). Dlatego robimy akcje w stylu "prostujemy banany" itp Wink

a kamera była w dobrym miejscu Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#65

Nie będę się "bił" o zasady ale walczył o sprawiedliwość! Czyli co w zimę gołe klaty , bez butów i cheja w kolejce do lekarza ;-p skoro promowanie gimnastyki to czemu nie na sali? Z prawidłowo zawieszonymi kółkami, wymiarowymi matami do podskoków , poręcze do poziomek itp. Promowanie gimnastyki wśród amatorów - to robienie pomostu między profesjonalistami a amatorami więc zdało by się też "spuścić z tonu" i uwzględniać okoliczności konfrontacji.
#66

Myślę, że organizatorzy konfrontacji w miesiącach zimowych wezmą pod uwagę aurę i wymyślą zadania nie wymagające latania na golasa po śniegu (zapewne ćwiczenia będą do wykonania w domowym zaciszu).

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#67

Tomo, wszyscy jesteśmy pod wrażeniem Twojej siły. Uważamy, że masz ogromny potencjał i po doszlifowaniu techniki możesz naprawdę wymiatać na profesjonalnym poziomie. Dlatego proszę Cię nie bierz zbyt osobiście uwag na temat Twojej techniki. W naszym zamyśle Konfrontacje poza rywalizacją mają za zadanie gruntowne omówienie techniki poszczególnych ćwiczeń. W tym przypadku pozycja hollow body aktywuje sekcję środkową, co jest niezwykle ważne. To że ktoś wskazuje niedoskonałości nie oznacza, że neguje Twoje umiejętności lub uważa, że sam umie lepiej. Myślę, że każdy z użytkowników ma olbrzymi szacunek dla każdego biorącego udział w Konfrontacjach. Uwagi są często po to, by upewnić się, że dany element jedt poprawny, bo ludzie chcą Was naśladowaćSmile Nie jesteśmy w stanie zapewnić sali dla każdego, bo po prostu w Polsce nie ma ich za wiele. Nie możemy też zmierzyć długości taśm i ich rozstawu. Natomiast na technikę możemy mieć wpływ. Chcemy zwracać na nią uwagę, tak by każdy miłośnik sw wchodząc na forum dowiedział się nad czym jeszcze powinien popracować.
#68

(2013-09-17, 14:06)zahir napisał(a):  To że ktoś wskazuje niedoskonałości nie oznacza, że neguje Twoje umiejętności lub uważa, że sam umie lepiej. Myślę, że każdy z użytkowników ma olbrzymi szacunek dla każdego biorącego udział w Konfrontacjach.
No wlasnie. Mysle, ze element konstruktwnej krytyki tylko pomaga w dazeniu do osiagniecia doskonalosci. Troche zdziwil mnie ten atak, niedawno Tomo pisal do Adama w temacie Pistoletow czy w ogole wolno sie odzywac jezeli sie nie jest zawodowcem.
#69

Tomo po co się tak denerwować? ; O Źle zrobiłeś to popraw i nie filozofuj. Nie lubisz gimnastycznych zasad to nie bierz udziału w konfrontacjach gimnastycznych. Bądźmy szczery, a nie cackajmy się ze sobą. Zahir jaki dyplomata ; )
#70

Potrafię zrozumieć Tomo. Ciężko trenuje, stara się i ma efekty. A gdy wrzuci film dostaje tylko głosy krytyki. Oczywiście nie jestem zdania, że powinniśmy się tylko klepać po plecach, nie mniej jednak słowo uznania się należy. w końcu chłop zaprezentował końską siłę a jak poprawi pozycję, to będzie atakował wygranąSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości