Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

konfrontacje wrzesień "szkoła techniki"
#51

Nagrałem, obejrzałem i się załamałem, wszystko źle.. Pozycja na początku zła, przy wchodzeniu za bardzo rozluźniony jestem + do hollow body mi daleko, chyba muszę spiąć bardziej pośladki bo zbyt rozluźnione wszystko jest i nie za dobrze to wygląda. Wrzucam filmik i proszę o jakieś wskazówki.

#52

(2013-09-12, 13:27)Chudini napisał(a):  Nagrałem, obejrzałem i się załamałem, wszystko źle.. Pozycja na początku zła, przy wchodzeniu za bardzo rozluźniony jestem + do hollow body mi daleko, chyba muszę spiąć bardziej pośladki bo zbyt rozluźnione wszystko jest i nie za dobrze to wygląda. Wrzucam filmik i proszę o jakieś wskazówki.


rzeczywiście pozycja do poprawy, za mocno tyłek w górę dajesz, zwłaszcza przy 2 i 3 powtórzeniu. Staraj się napiąć bardziej mięśnie. Za długo utrzymujesz stanie pod ścianą - pisałem że max 5 sekund w tej pozycji a stoisz kilkanaście nawet a wystarczy 1-2 sekundy nawet (byle pozycja była ok) i schodzisz.

cecha gimnastyczna w staniu na rękach w 3 próbie nie trzymana (1 i 2 słabo widać).
Ogólnie 3 próba to widać opadłeś z sił bo i ręce trochę się uginają Wink

nad punktacją się jeszcze zastanowię, albo może lepiej poczekam na kolejne podejście.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#53

Rafał, dokładnie, przy 3 próbie cechy gimnastycznej nie było, a i chyba lepiej jakbym kamerę od boku dał.
Czyli muszę ciało mieć w linii prostej cały czas podczas wchodzenia? a i jeszcze pytanie takie czy jak wchodzę to że na boki mnie buja to jest w porządku ?
#54

(2013-09-12, 13:59)Chudini napisał(a):  Rafał, dokładnie, przy 3 próbie cechy gimnastycznej nie było, a i chyba lepiej jakbym kamerę od boku dał.
Czyli muszę ciało mieć w linii prostej cały czas podczas wchodzenia? a i jeszcze pytanie takie czy jak wchodzę to że na boki mnie buja to jest w porządku ?

no kamerę bardziej od boku możesz dać i nieco wyżej może. Jak się da to jakieś światło zapal bo słabo cię widać w tym ciemnym kącie Smile

Przy wchodzeniu staraj się utrzymywać "hollow body", kiwać się lekko można ale straj się jak najmniej. Chodzi o to żeby tyłek nie był mocno wypięty, musisz spinać mięśnie brzucha i pleców żeby to osiągnąć.

filmik instruktażowy jeszcze nie zmontowany, ale wrzucę tu jego fragment, żeby było wiadomo o co kaman:


"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#55

Dobra teraz widzę jak to ma wyglądać, u mnie tyłek zawsze się wypina, muszę ogarnąć hollow body i będzie dobrze.

[edit]
Rafał nie oceniaj mi tej próby, nagram za jakiś czas z poprawną techniką filmik, ale trochę muszę nad tym popracować.
#56

Wrzucam tak na próbę takie byle co bez pełnej mocy, miałem odpoczywać dzisiaj, ale wolę się dowiedzieć co robię źle żeby pod koniec miesiąca było wszystko git.

Cast Handstand Wall Walk x 4 powtórzenia

Rings Support x 38sek

Czekam na krytykę! : )
#57

(2013-09-15, 12:51)Satetsu napisał(a):  Wrzucam tak na próbę takie byle co bez pełnej mocy, miałem odpoczywać dzisiaj, ale wolę się dowiedzieć co robię źle żeby pod koniec miesiąca było wszystko git.

Cast Handstand Wall Walk x 4 powtórzenia

Rings Support x 38sek

Czekam na krytykę! : )

Cast Handstand Wall Walk

Odejmuję po 1 pkt za każde wejście za niepoprawne hollow body - łamałeś się w biodrach - tyłek musi być niżej i tworzyć linię prostą z nogami i dolną częścią pleców, a zaokrąglona ma być górna część pleców
ogólnie super, masz 4 x 4pkt za wejście i 4x5pkt za hs czyli razem 36pkt
Możesz jeszcze ostatni krok przy schodzeniu nieco skrócić (nie od razu od połowy ściany stawać na podłogę, łatwiej będzie to zrobić bez skarpet). Warto to zrobić bo jest to najtrudniejszy moment przy schodzeniu (wymaga użycia większej siły barków).

Rings Support
Odejmuję 2 sekundę za brak patrzenia na wprost (13 i 37 sekunda filmu) - niepotrzebnie zacząłeś patrzeć w dół...

Prośba moja żeby w kolejnym podejściu kamera była ustawiona pod skosem (45stopni) a nie na przeciwko i nieco bliżej ciebie.
Zaliczam 36s

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#58

Moja druga próba ! Zero dotykania kółek,pasków itp. Łokcie miałem tak proste ze aż bolały Blush Wierzę że teraz sędziowie uznają podejście bo starałem się z całych moich skromnych sił Wink

#59

Na moje to nie jest chyba prawidlowe hollow body ale ja sie nie znam Big Grin
#60

Jugger jesteś sędzią? bierzesz udział? To krytyke zachowaj dla sędziego bo w tym momencie "podsówanie pomysłów" jest nie na miejscu. Nie jestem gimnastykiem , zrobiłem to tak jak regulamin nakazuje !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości