Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan do sprawdzenia
#1

W sierpniu mój plan i powtórzenia, do których doszedłem wyglądały tak:

Rozgrzewka, a w niej kilka L-sitów
1. Tuck BL 4x15s
2. Negatywne muscle upy około 8-10
3. Wiosłowanie na drążku 3x9, później 3x5 z 3 sekundowym zatrzymaniem u góry
4. Dipy na drążku 3x7
5. Wznosy nóg w zwisie 2x7
6. Przysiady 3x23
7. Mostki w oparciu o ławkę 3x9
8. Plank 2x1min, ręce coraz dalej
Rozciąganie

Generalnie starałem się co 1-2 treningi dodać powtórzenie chociaż do jednej serii w danym ćwiczeniu jeśli czułem się na siłach, w wadze po sekundzie do każdej serii.

Stanie na rękach robię osobno 6-7x w tygodniu po około 10-15 minut.
Do tego Box HeSPU metodą smarowania gwintów, bo strasznie słabe mam te barki.

I teraz tak:
ad 1. Tutaj jestem zadowolony, stały progres i na ostatnim treningu zrobiłem 5x6s Adv Tuck BL
ad 2. Ciężko to nazwać negatywnymi MU, no ale mam wrażenie, że robię je za każdym razem trochę wolniej
ad 3. Zero postępu :/ Tył barków jest u mnie raczej zaniedbany, a nie chce iść do przodu. Zastanawiam się czy np. progresje wagi przodem podobnie oddziałują, może podciągania w wadze kucznej?
ad 4. na drążku bo poręcze jakieś za szerokie były tam gdzie ćwiczyłem
ad 5. staram się skupić bardziej na ciągłym napięciu
ad 6. niestety noga operowana w kolanie i kostce jeszcze długo nie pozwoli na trudniejsze ćwiczenia, więc takie bardziej dla przepływu krwi i rozciągania
ad 7. postęp w miarę ok

Zastanawiam się czy nie powinienem dodać po jednym ćwiczeniu push/pull, ale chyba jeszcze poczekam. We wrześniu wyjeżdżam na dwa tygodnie, a od końca września chciałbym ruszyć z takim czymś:

Rozgrzewka, a w niej kilka L-sitów
1. Adv Tuck BL 6x
2. Adv Tuck FL 6x (nie wiem czemu, ale kuczna przodem jest dla mnie sporo łatwiejsza niż tyłem)
3. Negatywne muscle upy około 8-10
4. Dipy z poziomką 3x
5. Wznosy nóg w zwisie 2x
6. Przysiady 3x
7. Mostki w oparciu o ławkę 3x
8. Plank na 1 ręce i nodze 2x max
Rozciąganie

Stanie na rękach bez zmian, Box HeSPU też (po pewnym czasie progresja do negatywnych pompek w staniu przy ścianie)

Co o tym sądzicie?

MOD EDIT: Przenoszę do działu "Nasze plany treningowe"
#2

Ad.1 jeżeli dochodzisz do 15 sekund, to wrzuć trudniejszą wersję. Ostatnio to zrobiłeś, więc trzymaj tak dalej. 4 serie to trochę mało. według wskazówek Sommera powinno być 10 (chyba, że coś źle zrozumiałemWink)

Ad.2 i 3. wczoraj Mrówek pokazał mi genialne ćwiczenie wiosłujesz na kółkach. Gdy dochodzisz do pionu robisz muscle upa. Oczywiście jest dużo łatwiej niż ze zwisu, bo nogi masz na ziemi. Uczy to jednak świetnie techniki i pozwala przepracować najtrudniejszy moment ćwiczenia, czyli wsadzenie kółek pod pachy. Poza tym w jednym ćwiczeniu masz i wiosłowanie i (grzbiet) i dipa (klatka). Polecam.

Napisałeś, że tył barków był u ciebie zaniedbany. Ze swojego doświadczenia gorąco polecam German hang.

Ad.5 Wznosów dałbym więcej serii. Wzmocnienia sekcji środkowej nigdy nie za dużo.
#3

Jak dokładnie wygląda tutaj to wiosłowanie - cały czas sylwetka prosta, czy pod koniec tylko tułów jest w pionie, a nogi załamane w biodrach ?
#4

Cały czas sylwetka prosta, przy czym będąc w pionie zwracasz uwagę na pozycję jak do muscle up, czyli klatkę przepychasz do przodu poza kółka.
#5

Dzięki wielkie Smile
#6

Przepraszam, że rozmywam temat, ale może mi ktoś wytłumaczyć ćwiczenie omawiane powyżej? Jak wygląda wiosłowanie na kółkach? Chodzi o podciąganie poziome? Bo ja już się pogubiłem
#7

Tak, to jest podciąganie poziome... Body rows:


A Mrówek mówił o tym:
#8

o fajne cwiczenie te mu rows, poprobuje

@ jaka jest progresja do ring rows? ja dodalem krzeslo pod nogi zeby bylo trudniej
#9

Proszę was nawet nie bierzcie przykładu z tego filmiku "MU rows" bo jest to tragedia techniczna.

Jugger - progresja jest taka ,że wykonujesz wspieranie (MU) Smile
#10

(2013-08-30, 06:33)krzysiek20ino napisał(a):  A Mrówek mówił o tym:
O, musze sobie takie gumki skolowac, wie ktos gdzie mozna takie cos nabyc? Np na allegro?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości