Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Handstand
#11

(2013-08-29, 22:33)rafal napisał(a):  hmmm od czego tu zacząć... Smile
- kąt w barkach zamknięty
- klatka piersiowa wypchnięta
- sylwetka wygięta w banana
- nieusztywnione całe ciało
- nogi rozłączone, palce nieobciągnięte
- głowa za bardzo wystaje

Proponuję najpierw ćwiczyć sylwetkę leżąc na ziemi tzw "hollow body hold". To samo w leżeniu na brzuchu (staraj się wciągnąć klatkę piersiową, żeby nie dotykała ziemi). Stanie przy ścianie rób brzuchem do ściany, to wymusi lepszą sylwetkę.

mam o tyle problem z barkami że kiedy staje przy ścianie i wyprostuje barki to zaczynam spadać, tak samo jest z klatką
może zacznę próbować stać na rękach bez sciany a kiedy zacznę spadać to bd robił przewrót?
ja się bardziej skupiam na sile ale jeśli skupiałbym się na technice to nogi, palce i głowe jeszcze bym poprawił
#12

Seth, dzieki, widac przespalem te lekcje Big Grin Krzychu, zedytuj po prostu posta i usin jeden obrazek, bo zdaje sie 2 sa takie same oraz usun znaczniki [img], takie duze lepiej dawac w postaci linka, na mojej 24 sie cale nie wyswietla Big Grin

Co do tego zamknietego kata, to rozumiem, ze barki musze wypchnac jak najblizej uszu?
#13

(2013-08-30, 06:33)Jugger napisał(a):  Co to wlasciwie znaczy kat w barkach zamkniety? Patrze i patrze i za grzyba nie moge zaczaic.

po lewej zamknięty, po prawej otwarty
[Obrazek: handstand1.jpg]

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#14

O! to jest znakomita lopatologia dla mnie Big Grin Czyli trzymac otwarty?
#15

(2013-08-30, 09:07)bajka1998 napisał(a):  mam o tyle problem z barkami że kiedy staje przy ścianie i wyprostuje barki to zaczynam spadać, tak samo jest z klatką
może zacznę próbować stać na rękach bez sciany a kiedy zacznę spadać to bd robił przewrót?
ja się bardziej skupiam na sile ale jeśli skupiałbym się na technice to nogi, palce i głowe jeszcze bym poprawił

Stanie bez ściany na tym etapie na jakim jesteś to strata czasu. Najpierw musisz nauczyć się trzymać poprawną sylwetkę, dopiero wtedy możesz zacząć próbować stania na rękach bez ściany.
stawaj przy ścianie, ale odwrotnie niż na filmie, tak żeby to brzuch był do ściany a nie plecy.
Jeżeli twój angielski ci na to pozwoli to przeczytaj http://www.ringfraternity.com/tutorials/handstand.html i staraj się na to zwracać uwagę.
edit: jeszcze to jak chcesz pompki w staniu na rękach robić: http://www.drillsandskills.com/article/19

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#16


Lepiej zobaczyć niż czytać Smile, polecam jeden z najlepszych filmów instruktażowych do stania na rękach.
#17

Mam tylko pytanie jak balansować na rękach gdy nogi zaczynają spadać w stronę brzucha i od strony pleców, co w tym momencie trzeba zrobić?
#18

Jeśli nogi lecą Ci delikatnie w stronę brzucha, to naciskasz mocniej dolną częścią dłoni. Natomiast jeśli odchyla Cię zbyt mocno, to ewentualnie, możesz się ratować poprzez wysunięcie barków przed linię dłoni, co uzyskujesz uginając ręce w łokciach Smile
#19

A jeśli lecą nogi w stronę pleców?
#20

Naciskasz palcami.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości