Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Handstand
#1

od ostatniego miesiąca ćwicze stanie na rękach
nic szczególnego :
wybijam się i stoje na rękach przy ścianie i co chwile odrywam 1 nogę lub 2 od ściany
im dłużej ćwiczę tym staram się bliżej dawać ręce do ściany i odrywać 2 nogi choć czasem jak próbuje obie na raz to spadam i musze się znów wybić
widziałem film na yt ale nie mogę go znaleźć
chcę się dowiedzieć czy przy takim typie treningu kilka razy co 2 dni osiągnę stanie na rękach bez żadnej podpory
#2

Zawsze powtarzam, że 100 godz stania na rękach przy ścianie i już nigdy nie będziesz potrzebował ściany.
Ale fajnie by było żeby ktoś mógł rzucić okiem na tą technikę stania, umieść swoje wideo w dziale Okiem trenera, dużo bardziej trefnie będzie można coś podpowiedzieć.
#3

Większość początkujący chcą osiągnąć szybki efekt, zawsze kosztem techniki. Gimnastycy latami uczą się idealnej sylwetki w staniu na rękach więc niema co się zrażać jeśli za pierwszy razem nie wyjdzie, liczy się wytrwałość i dążenie do celu! Smile
#4

tu jest jak stoje na rękach
czasem staram się robić pompki a czasem staram się utrzymać regulując palcami
tylko nie liczcie na cuda bo ja nie jestem stworzony do robienia filmów
czy według was powinieniem kontynuować ten trening ? jestem otwarty na propozycje
#5

hmmm od czego tu zacząć... Smile
- kąt w barkach zamknięty
- klatka piersiowa wypchnięta
- sylwetka wygięta w banana
- nieusztywnione całe ciało
- nogi rozłączone, palce nieobciągnięte
- głowa za bardzo wystaje

Proponuję najpierw ćwiczyć sylwetkę leżąc na ziemi tzw "hollow body hold". To samo w leżeniu na brzuchu (staraj się wciągnąć klatkę piersiową, żeby nie dotykała ziemi). Stanie przy ścianie rób brzuchem do ściany, to wymusi lepszą sylwetkę.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Co to wlasciwie znaczy kat w barkach zamkniety? Patrze i patrze i za grzyba nie moge zaczaic.
#7

Podam przykład z matematyki.. Big Grin Jeśli głowa to środek kątomierza to barki z ciałem muszą utworzyć kąt półpełny. Innymi słowy barki zamknięte to barki tworzące z linią ciała (stóp, ud, pleców, itp.) linię prostą.

http://leeanncareyyoga.com/yoga/wp-conte...dstand.jpg

A nie tak jak tu:

https://www.yogatrail.com/yoga-poses/handstand/3152

http://www.youtube.com/watch?v=99OfU8SXTTo Tutaj masz kąt zamknięty w barkach. Wink Tzn, że mają tworzyć jedną linię z całym ciałem.

MOD EDIT: Dałem linki zamiast obrazków żeby się post nie rozjeżdżał
#8

Ale zes rozdzielczosc dal Big Grin nie widac nic oprocz jakichs dzwi i parkietu Big Grin

Kat polpelny? A mozna jakas taka bardziej dla chlopa na miedzy definicje?
#9

Do szkoły nie chodziłeś? Big Grin

Kąt pełny - 360 stopni, kąt półpełny - 180 stopni:
[Obrazek: 1y1s.png]

Tongue
#10

Jak modzi wpadną to usuną. Big Grin Tak jak seth napisał. Drugi przykład jest prawidłowy. W razie co dałem filmik Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości