Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[oddzielony] Epidemia słabości
#31

(2013-08-08, 11:33)Luko napisał(a):  Jeśli już rzucamy tytułami "Epidemia słabości" Big Grin
Bardzo sensowny tytuł. Zgłosiłem prośbę o wydzielenie nowego tematu modom ale na razie sprawa stoi w miejscu. Może się ktoś za niedługo tematem zainteresuję.

(2013-08-08, 11:33)Luko napisał(a):  Jugger, uderzasz w samo sedno! I fakt nie jest to do końca wina zawsze ludzi, ciężko jest się oderwać od tego prania mózgu jakie nam w większości fundują media na każdym kroku! Dlatego świetną radą jaką zawsze ludziom daje: sprzedaj telewizor i radio! Serio, nie używam tych rzeczy od paru lat i nie uważam aby tracił coś wartościowego.
Ja też nie oglądam TV i nie słucham radia już od bardzo dawna i zupełnie tego nie żałuje, a już tymbardziej za tym nie tęsknie. Jedyne czego musiałbym się jeszcze pozbyć się komputera bo stanowczo za dużo cennego czasu na nim tracę.

(2013-08-08, 11:33)Luko napisał(a):  Przypomniało mi się także, jak niemal co roku w radiu lub TV (znajomi są moim źródłem informacji ze świataBig Grin) grożą wszystkim kolejną odmianą grypy: była już świńska, ptasia, czekam na wężową i łososiową - będzie śmiesznie. I każą wszystkim łykać antygrypowe tabletki i szczepionki, które oczywiście nie są za darmo. A tak teraz serio, znacie przypadek kogokolwiek z waszego kręgu kto faktycznie umarł na te choroby, tworzone przez media? One tylko sieją panikę i ferment, nic więcej.
Koniec offtopa Big Grin
No cóż biznes farmaceutyczny to chyba największa maszynka do zarabiania pieniędzy. Im więcej chorób tym większy zarobek. Sad

[Obrazek: logo.png]
#32

Jeśli kogoś interesuje temat biznesu farmaceutycznego polecam dokument Fire in the Blood.
Dobre jest też powiedzenie tej branży - Pacjent wyleczony to klient stracony Tongue. Ale to znowu osobny temat Wink

"Uważaj aby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
#33

To film czy jakas ksiazka? Jest na YT?
#34

Moderatorzy wyjechali trenować nad morze i nikt nam nie chce wydzielić nowego wątku. Musimy czekać, aż wrócą.

EDIT: No i mamy swój temat. Dzięki. Smile

[Obrazek: logo.png]
#35

(2013-08-09, 08:34)Jugger napisał(a):  To film czy jakas ksiazka? Jest na YT?

To film, widziałem go w tym tygodniu na poznańskim festiwalu filmowym Transatlantyk, a czy jest na YT to nie wiem.

"Uważaj aby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
#36

Widzialem strone z terminarzem. Ciekawe czy w jakiejs innej formie bedzie rozpowszechniane, interesujacy temat. Opowiedz cos w paru zdaniach czy warto, o czym etc jezeli mozesz
#37

(2013-08-12, 12:15)Jugger napisał(a):  Widzialem strone z terminarzem. Ciekawe czy w jakiejs innej formie bedzie rozpowszechniane, interesujacy temat. Opowiedz cos w paru zdaniach czy warto, o czym etc jezeli mozesz

No warto warto.
Jest głównie o tym jak firmy farmaceutycznie i rządy chciały za wszelką cenę zablokować dostęp do takich, generycznych leków ratujących życie ludziom chorym na AIDS, głównie w Afryce.
Co dla mnie najbardziej szokujące to informacja o tym, że 84% wynalazków z dziedziny farmacji jest finansowana z funduszy publicznych, a tylko 12% przez firmy farmaceutyczne, które na R&D wydają mniej niż 1,5% przychodów.
Czyli w sumie płacimy dwa razy za to samo :/ oczywiście jeśli kupujemy leki Tongue

"Uważaj aby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
#38

Musze to zatem dorwac Cool

Ciekawi mnie czy nowa ksiazka Bena Goldacre "Bad Pharma" wyjdzie po polsku. Wyszla pod koniec roku http://allegro.pl/bad-pharma-ben-goldacr...44794.html
http://www.tonieprzejdzie.pl/2012/12/09/...owiazkowa/

Co do Afryki, farmacji i AIDS polecam obejrzec film Wierny Ogrodnik. http://www.filmweb.pl/Wierny.Ogrodnik


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości