Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Łokcie, barki, level hard
#21

Zbadam, moze to rzeczywiscie to? 2 raz mi sie to zdarzylo, potem caly nastepny dzien mam podpuchniete oczy i do wieczora samo schodzi. Dziwna rzecz. za pierwszym razem to mi tak spuchly, ze ledwo co widzialem Big Grin
#22

Zacząłem robić rozpiętki gimnastyczne z małym ciężarem 2,5-5 kg celem wzmocnienia stawów łokciowych. Przypadkowo okazało się, że to ćwiczenie świetnie pomogło mi w zmniejszeniu dolegliwości bólowych barków, które naciągnąłem podczas negatywnych MU. Po trzech dniach takich ćwiczeń ból prawie całkiem ustąpił. Pewnie nie pomoże to w każdym przypadku, ale jeśli ktoś ma podobne dolegliwości to moim zdaniem warto spróbować Smile
#23

mnie od muscli tak staw łokciowy bolał dzisiaj, że od łokcia do palców dłoni wszystko mi drżało..
#24

To początek, jest jeszcze jeden z objawów rozbudowy i wzmacniania przyczepów, ściegien i sztywności stawu łokciowego, mianowicie drętwienie palców (mały i serdeczny) kiedy za długo siedzimy ze zgiętymi rękami (obiad, komputer).
jest to spowodowane poszerzeniem mięśni dookołostawowych i ścięgien, co powoduje ucisk na komórki nerwowe w okolicy. Ten stan minie, bo ciało się zaadoptuje, ale 2-3 mc takiego dyskomfortu są pewne. Z drugiej strony to dobry znak, bo proces wzmacniania osiągnął taki punkt, jest praktycznie pewne, że staw jest przygotowany na duże obciążenia.
#25

A co z zaczęciem od rozpiętek na prostych rekach? Zaczęcie od mniejszego ciężaru wzmocni stawy stopniowo, a stopniowa progresja na pewno pozwoli ominąć bólu?
#26

Zauważyłem, że kiedy wykonuję rozpiętki w leżeniu na plecach są one dla mnie ok. 20-30 % łatwiejsze niż kiedy udoszę ramiona leżąc na brzuchu. Sądzę, że wynika to z nieco większej siły mięśni kl. piersiowej niż grzbietu. Czy takie proporcje siły są właściwe, czy powinienem bardziej skupić się na grzbiecie?
#27

User, o takich rozpiętkach właśnie mówimy. Doskonale wzmacniają stawy. Adam poświęcił temu post znajdujący się powyżejWink

Robert, mówisz o rozpiętkach z ciężarem zewnętrznym, czy rozpiętkach na kółkach?
#28

Z ciężąrem.
#29

A czy rozpiętki w leżeniu na plecach muszą robione na ławce (tj. ręce mają opadać poniżej poziomu ławki)? Czy można na podłodze?
#30

Najlepiej na ławce, bo wtedy nie ograniczasz ruchu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości