Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Arthur Saxon
#1

Cześć wszystkim Smile Jestem tutaj nowy ale zarejestrowałem się żeby was o coś zapytać. Jak pewne się domyśliliście mam na myśli Arthura Saxona ten przed wojenny siłacz potrafił jednorącz wycisnąć 2 dorosłych mężczyzn. Natomiast na nogach potrafił utrzymać (o ile nie wycisnąć) 8 facetów (może więcej Big Grin). Tutaj macie dowód http://scr.hu/1dy0/golo7 a gdzies w google widzialem obrazek na którym jednorącz utrzymywał tamtych dwóch. Powiedzcie mi jak to jest możliwe? Jaką dyscyplinę trzeba uprawiać aby mieć tyle siły. Zawsze wydawało mi się, że siłownia nie daje wiele realnej siły. Może śmieszne, że pytam o siłacza na tym forum ale wydaje mi się, że użytkownicy tutaj mają największy zasób wiedzy w dziedzinie treningu w polskim internecie Smile Proszę o odpowiedź.
#2

(2014-09-03, 22:45)Rozczochrany napisał(a):  Zawsze wydawało mi się, że siłownia nie daje wiele realnej siły.
To jest bardzo głupie stwierdzenie.
Sama siłownia to jeszcze nic, trzeba wiedzieć jak z niej korzystać.
Zarówno strongman, fitness model, jak i wioślarz ćwiczą na siłowni.
Strongman ma nieziemską siłę, wioślarz wielką wytrzymałość, a fitness model w ogóle niewiele ma.
Z czego to wynika? Że pod określone cele trzeba używać określonych metod.
#3

trzeba od dziecka na roli pracować, być kowalem, ślusarzem i drwalem oraz robotnikiem budowlanym jednocześnie. Gdzieś tam w badaniach naukowych przewinęła mi się kiedyś informacja, że Murzyni mają o 1,5% więcej jakiegoś białka w mięśniach i dzięki temu mają półtora do dwóch razy szybszy przyrost masy mięśniowej i zwiększony pułap siły maksymalnej do 30%, więcej niż biali.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

Newcio o tym akurat nie wiedziałem. Całkiem ciekawe oczywiście jeżeli to prawda Big Grin
#5

jakiej sily maja wiecej czarni?

cwiczylem jakis czas z "czarnymi" z roznych czesci swiata na silowni - zaden nawet nie zblizal sie do wynikow chlopakow z Rosji, Serbii, czy Polski.

Moj przyjaciel Alan (czarny) i jeszcze kilku "czarnych" (tacy sami amatorzy jak ja), byli naprawde imponujaco zbudowani (zwlaszcza, ze strukture miesni widac lepiej na ciemnej skorze) i srednio ciezsi ode mnie o 20 kg - ale zaden z nich nigdy nie szarpnal sie na takie ciezary jak moje - np. wyciskanie lezac, wioslowanie.

Idac na swiatowe podworko - np. w podnoszeniu ciezarow "biali" dominuja.

kp
#6

siłownia daje rewelacyjne efekty siłowe jak wiesz z jakich ćwiczeń korzystać i jaki trening wykonywać
większość bywalców pakerni wykonuje treningi typowo pod obwody, włączając do treningu mnóstwo ruchów izolowanych co raczej nie przyczynia się do wzrostu siły
oczywiście jest też kwestia celów, jak ktoś chce być bardzo silny i umie korzystać ze sztangi to siłownia mu to umożliwi
#7

pod obwody? wiekszosc (bylem wczoraj na silowni) robi archaiczny trening dzielony - np. pon - biceps, triceps, wt - barki, brzuch etc. I tak dalej. I... wielu jest naprawde silnych - np. ci co robia martwy, podrzut, wioslowanie etc.

kp
#8

(2014-09-04, 10:33)Kubus Puchatek napisał(a):  wiekszosc (bylem wczoraj na silowni) robi archaiczny trening dzielony
Zgadza się, u mnie na pakerni chyba tylko jedna osoba robi fbw. Ale nie obwodowe, tylko w seriach. Wink
#9

chodziło zapewne o obwód bica, klaty itd a nie o obwód stacyjny...

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

Wink kp


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości