Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Arthur Saxon
#11

(2014-09-04, 10:45)rafal napisał(a):  chodziło zapewne o obwód bica, klaty itd a nie o obwód stacyjny...

Big Grin
#12

(2014-09-03, 22:45)Rozczochrany napisał(a):  Powiedzcie mi jak to jest możliwe? Jaką dyscyplinę trzeba uprawiać aby mieć tyle siły.
Mi sie wydaje, ze trzeba uprawiac te sama dyscpline, ktora uprawial Arthur Saxon.

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#13

+ tak jak Newcio powiedział - zatrudnić się na budowie jako tania siła robocza, do noszenia cegieł i worków z cementem. Tongue
#14

może przeczytaj jego książki The Development of Physical Power i Textbook of Weightlifting

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

(2014-09-04, 10:30)Struc napisał(a):  siłownia daje rewelacyjne efekty siłowe jak wiesz z jakich ćwiczeń korzystać i jaki trening wykonywać
większość bywalców pakerni wykonuje treningi typowo pod obwody, włączając do treningu mnóstwo ruchów izolowanych co raczej nie przyczynia się do wzrostu siły
oczywiście jest też kwestia celów, jak ktoś chce być bardzo silny i umie korzystać ze sztangi to siłownia mu to umożliwi

Doleję trochę oliwy do ognia i zapytam co to znaczy być silnym? Możemy przecież różnie definiować to pojęcie. Ostatnio widzę bardzo duży kult siły maksymalnej raczej średnio przekładającej się na inne dyscypliny sportu niż podnoszenie ciężarów. Co warta jest olbrzymia siła bez odpowiedniego zakresu ruchów i dobrej kondycji?!

Żeby uprzedzić ataki od razu precyzuję, że nie dyskredytuję siły, to bardzo ważny parametr w większości dyscyplin sportu ale dla wielu ludzi przybrał postać wręcz mityczną. Jeszcze się chyba nie spotkałem by ktoś na tym forum pisał, że chce poprawić umiejętności akrobatyczne - kwintesencję sprawności fizycznej i panowania nad własnym ciałem. Natomiast siłę chce robić każdy.
#16

zahir, dla porządku jestem pewien, że Newcio i ja w sumie też, mieliśmy tematy z wątkami akrobatycznymi, sądzę, że inni też...
niedawno był temat o treningu szybkościowym, czasem się coś pojawi o technikach na przyrządach, był temat o plyometryce niedawno... itd.. itd...
także bronimy się trochę, robimy coś więcej niż pompki Smile
#17

tak.... panowanie nad wlasnym cialem... Rolleyes
kp
#18

(2014-09-04, 22:41)zahir napisał(a):  Jeszcze się chyba nie spotkałem by ktoś na tym forum pisał, że chce poprawić umiejętności akrobatyczne - kwintesencję sprawności fizycznej i panowania nad własnym ciałem. Natomiast siłę chce robić każdy.

Ja chcę poprawić dynamikę Smile
Siła kojarzy się z męskością i myślę, że większość facetów chce w ten sposób poprawić swój wizerunek, podbudować swoje ego. Kiedyś była moda na bodybuilding, teraz trend zwraca się w kierunku siły.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#19

Ale rozumiem uwagi Zahira, ja nie zainteresowałem się treningiem siłowym dlatego, że aż tak mi imponuje, nie uważam go za kwintesencji ludzkich możliwości. Ja się zabrałem za trening siłowy, bo od początku rozumowałem, że to jest jeden z fundamentów sprawności, świetna metoda łatania swoich słabych punktów i pod tym kątem go od początku uprawiam, ale prawdziwą frajdę mam wtedy, kiedy elementy skomplikowane technicznie i wymagające dużej kontroli ruchu, zaczynają wychodzić dzięki tym lepszym fundamentom. Kiedy w staniu na rękach mam wrażenie, że nie pracuje siłowo/balansem tylko rozciągam barki/lędźwie/uda, kiedy zaczynają wchodzić salta czy powolne pressy do hs Smile. Siła to jest po prostu "plan minimum".
#20

dynamika... jest trudna do poprawienia... w zasadzie jak sie jej nie ma, to sie jej nie ma.

kp


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości