Wątek zamknięty
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moja dieta
#1

Ostatnio z racji tego, że ludzie po studiach nie mają pracy musiałem drastycznie ograniczyć wydatki na jedzenie zrezygnować z pewnych produktów, jak również moja waga zmusiła mnie do przemyśleń odnośnie większego efektu w ćwiczeniach gimnastycznych, a mianowicie przy 186 cm utrzymywałem 85 kg, idealna waga powinna oscylować przy tym wzroście ok 75-78 kg. Mam zamiar zejść do 80 kg a z czasem zobaczymy co dalej zmieniłem dietę i tak ona się prezentuje obecnie:

Staram się wyeliminować słodycze, ale raz/dwa razy na tydzień zjem czekoladę po prostu organizm się domaga, a bazuję na produktach:

1. Mleko/kefir/jogurt naturalny
2. Jaja
3. makaron razowy/ryż/chleb razowy
4. Oliwa z oliwek/olej lniany
5. Płatki owsiane, ciastka owsiane/ciastka zbożowe
6. ryba ( łosoś głównie ) / pierś z kurczaka / kiełbaski z piersi indyka
7. Banany/kiwi/ obecnie borówka/malina, zimą dowolne owoce dostępne w sklepie
8. Warzywa, surówki, soki warzywne
9. Soki/woda, dżem
10. Orzechy, serek wiejski
10. odzywki: BCAA, L-glutamina, Gainer

Śniadanie

Mleko/kefir/jogurt z mixowany z owocami banan+kiwi + owoce sezonowe + jaja

lub

Płatki owsiane z mlekiem + owoce albo żurawina z orzechami włoskimi + jaja

zakąska przedtreningowa

orzechy lub ciastka owsiane, czasem energetyk/BCAA + l-glutamina

zakąska potreningowa

Banany/orzechy lub/i gainer ( zalezy czy mam kasę ) + BCAA + L-glutamina

Obiad

Surówka z łososiem + 2 kromki chleba razowego z masłem

lub

Ryż smażony z kurczakiem/krewetkami + sok pomidorowo-warzywny

Kolacja

serek wiejski + dżem 100% słodzony sokiem jabłkowym + sok owocowy

lub

chleb razowy + masło + ser pleśniowy + ew. sok warzywny/pomidorowy




Cel:

1. Zrzucić 5-6 kg
2. Zredukować tłuszcz z 10% do 5%
3. Okazuje się, że 5% tłuszczu w moim przypadku wychodzi ok 4,5 kg zbędnego balastu, więc wcale nie muszę pozbywać się mięśni

Stosuję zmiany diety od lipca, trenuję 2 razy dziennie w ostrym upale, nie robię dużo, głównie sylwetki stanie na rękach rozciąganie głównie, nie robię siły nic z tych rzeczy, potem wieczorem Parkour poskaczę po murkach i jakaś ogólnorozwojówka wytrzymałościowa by zrzucić masę nóg, efekt 3 kg na wadze stracone przed wyjazdem z dzieciakami na obóz 26 lipca, w tym tygodniu sprawdzę co dalej z wagą

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#2

Z jakich produktow wlasciwie zrezygnowales oprocz slodyczy, bo trudno sie domyslec? Ograniczasz wydatki na jedzenie a masz na suplementy? Confused

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#3

(2014-08-05, 15:01)Jugger napisał(a):  Z jakich produktow wlasciwie zrezygnowales oprocz slodyczy, bo trudno sie domyslec? Ograniczasz wydatki na jedzenie a masz na suplementy? Confused

no tak bo BCAA nie wiadomo ile kosztuje, 80 zł na prawie 2 miesiące to nie wydatek.

stołowałem się głównie na mieście w restauracjach lub na stołówkach to jest drastycznie obcięcie kosztów, zrezygnowałem z jedzenia na mieście na rzecz produktów, które mogę zabrać ze sobą ewentualnie zjeść w domu nie siedząc godzinami przy garach. Starałem się jeść różne mięsa, zrezygnowałem z pieczywa białego, kiełbas, szynki, sera żółtego, ketchupu, fast foodów

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

No to juz cos, choc ja osobiscie wolalbym zostawic dobry ser zolty kosztem plesniowego. Dlaczego akurat losoc? Nie dosc, ze drogie to hodowlane czyli niezbyt zdrowe. Nie lepiej dzika rybe morska, np tunczyka albo makrele?

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#5

Z tuńczykiem trzeba uważać, bo to ryba długowieczna i akumuluje metale ciężkie w mięsie. Nie jest zalecany więcej niż raz w tygodniu w nie za dużej ilości. Podobnie chyba z łososiem. Polecam makrele - bardzo dobre źródło Omega-3.
Ser pleśniowy to nie wiem jaki kupujesz, ale większość zawiera oleje roślinne jako dodatek, w niemałej ilości. Lepiej już zostawić w diecie żółty ser, jak doradził Jugger.
#6

(2014-08-05, 15:35)Grzegorz napisał(a):  Z tuńczykiem trzeba uważać, bo to ryba długowieczna i akumuluje metale ciężkie w mięsie. Nie jest zalecany więcej niż raz w tygodniu w nie za dużej ilości. Podobnie chyba z łososiem.
No pierwotnie napisalem o rteci ale usunalem na wszelki wypadek aby nie straszyc Smile Ogolnie im ryba mniejsza i nizej w lancuchu pokarmowym ( i krocej zyjaca) tym mniej zanieczyszczona.

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#7

Panowie polecam pstrąga
W okolicy 3 city jest sporo stawów i zawsze świeże
Generalnie łosoś to taka sieczka dla mnie
Lubię wędzonego po kieliszeczek
Natomiast cieżko o dobrego dzisiaj bo to wszystko z farmy
#8

Z tego co wiem to łososie bałtyckie nie są hodowlane.
#9

ser pleśniowy francuski, 240 g za 9 zł starcza mi na 3 dni, nie zauważyłem by tam było napisane że dodają olej. Jak mam z Warszawy mieć rybę łowioną prosto z morza ?! Panowie trochę realizmu i tak uważam, że ten łosoś jest świetny mi smakuje, a za tuńczykiem nie przepadam i nie lubię babrać się z ośćmi ryb morskich te, które leżą w lodzie. Płacę 10 zł za łososia za 100 g za plaster lub 250 g za 10 zł w formie skrawek idealne do sałatki, do tego zacząłem jeść częściej niż raz w tygodniu rybę na rzecz kurczaka i od razu widać efekty. Jak jestem strasznie głodny po treningu to idę na ryż z kurczakiem, albo dodaje do sałatki z łososia makaron razowy

Robię średnio zakupy za 40-50 zł w tym owoce i starcza mi na 3 dni, a kiedyś codziennie średnio po 30 zł na jedzenie różnej maści wydawałem

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

(2014-08-05, 16:49)zahir napisał(a):  Z tego co wiem to łososie bałtyckie nie są hodowlane.
Dzisiaj bardzo ciezko jest kupic niehodowlanego, a jezeli juz sie to uda to z pewnoscia bedzie odpowiednio drozszy niz standardowe.

Newcio - a w serze zoltym masz napisane, ze nieuczciwi dodaja np olej palmowy? Od tego sa odpowiednie strony konsumenckie, np pro-test.pl Producent jezeli nie musi to nic nie napisze ponadto co musi.

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

Wątek zamknięty


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości